Šta je novo?

MTS - Fiskni broj - fantomski poziv

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,268
Poena
1,365
Nije mobilna, ali je ista kompanija.

Već nekoliko puta mi se dešava da fiksni telefon na poslu zvoni, poziv je sa ___012342085110 (prve cifre ne vidim, jer Panasonic slušalica ne može da prikaže više cifara). Kada se javim, sa druge strane se prvo ništa ne čuje, a onda počne da pišti, slično kao signal za faks, možda čak podseća modem pre uspostave veze. Kada ostane kao propušten poziv, broj izgleda drugačije (možda ga vidim od početka, pa ne vidim kraj), samo što je dumb slušalica, pa mogu samo jednom da pogledam propušten poziv i nisam fotografisao broj kao danas kada je telefon zvonio.

Pondavlja se već nekoliko dana. Neka ideja o čemu se radi?
 
Kolega na poslu mi je rekao da je imao tako sličan poziv.
Da uradiš forward poziva na mobilni kako bi očitao ceo broj, pa onda da napišeš žalbu Telekomu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Neko pokušava da ti pošalje fax?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Moguće je da neko pokušava da pošalje faks, ali pošto smo na tom broju u poslednjih 7-8 godina, od kada je ugašeno 10+ telfonskih inija, uključujući i dedicated fax broj, primili+poslali maks 10 faksova, isti nije ni povezan na kabal.
Poslednji faks sam slao pre nekoliko meseci kada su iz policijske stanice u Ljermontovoj bili veoma eksplicitni da im neki izveštaj dostavim faksom. Nemaju e-mail, ne mogu da prime dokument lično (?!), a izveštaj su tražili za juče, pa ne može pošta.

desp, nisam siguran ni kako bih uradio forward poziva sa ovog telefona/linije.

BTW danas sam opet imao poziv sa broja koji ne može da stane na ekran od 15 cifara i zvali su iz nekog world nešto-nešto-bonitet-prevara-nešto. Prosto mi je nemoguće da je jeftinije da zovu preko nekog VoIP.
 
BTW danas sam opet imao poziv sa broja koji ne može da stane na ekran od 15 cifara i zvali su iz nekog world nešto-nešto-bonitet-prevara-nešto. Prosto mi je nemoguće da je jeftinije da zovu preko nekog VoIP.

Vrh :)
 
Nazad
Vrh Dno