Šta je novo?

Problem sa slanjem sms poruka i pozivima

deajan.stf

Poštovan
Učlanjen(a)
20.03.2016
Poruke
35
Poena
60
Imam problem sa načinom prijema i slanja sms poruka i poziva na Lenovo A536. Telefon koristim par godina ovo je problem koji mi se pojavio pre mesec dana. Kod normalnog slanja poruka, poslednji kontakt kome je slata treba da bude u vrhu i tako dalje za prethodne. Isto važi i za pozive. E sad, kod mene se to ne znam ni ja kako izmešalo. Znači pošaljem poruku nekome i taj neko je i dalje negde na nekom XY mestu, ne dođe na vrh. Plus ta poruka kada se uđe u nit kontakta nije poslednja nego ostane poslednja neka stara a poslata se ubaci na neko mesto pre te. Isto važi i za pozive, poslednji poziv ne dođe u vrh nego ko zna gde je... Uopšte mi nije jasno šta se dešava.
 
Datumi su ti se izmesali.
 
udjes u podesavanja za Datum i Vreme i podesis tacno vreme.

Ako ti je trenutno dobro podesen, onda su te ranije poruke poslati kada je lose bilo podeseno vreme. Hronoloski se sortira thread (nit), ako ti novu poruku stavlja negde "gore", a stare na dnu, znaci da je nesto bilo ili je sada zeznuto sa vremenom/datumom.
 
Ovako mi je trenutno podešeno, možda sam nešto tu menjao, čačnuo ali po ovom sadašnjem podešavanju meni poruke i pozivi stižu izmešano.Screenshot_2018-07-16-18-44-11.png
 
Sad vidim u poslednjim porukama kod ljudi kojima sam slao da su ispred njih poruke sa datumima od maja 2020...?! Verovatno je zbog toga mada ja godine sigurno nisam menjao u podešavanjima, jedino ako je kod operatora (MTS) nešto zabagovalo.
 
Vrlo lako se moze desiti to :(

Mozes i to ispraviti nekako rucno, ako ti bas smeta (export poruka preko neke backup aplikacije u XML format, rucno izmenis datume... i vratis backup, overwrite metodom :))

Smara.. ali sve te poruke ce ti ostati 2 godine na dnu inace ;)
 
Nazad
Vrh Dno