Šta je novo?

Razvlačenje kablovskog interneta + TV

Dominator08

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2007
Poruke
438
Poena
320
Nadam se da sam postavio temu na dobro mesto,

radi se o tome da u jednoj kući imam SBB priključak. Hoću da sprovedem internet i televiziju u drugoj kući, za šta će mi trebati otprilike 50m LAN i koaksijalnog kabla.

1) Da li bi za tako nešto trebalo da uzimam pojačivače ili slično?
2) Da li je možda bolje provući samo koaksijalni kabal umesto da razvlačim oba, pa da u drugoj kući kupim modem i da onda iz njega vodim kabal do TV-a i LAN kabal do rutera za internet? Ne znam da li je ovo moguće ovako, pa pitam..
 
Dodatni ili drugi modem za internet ne funkcionise dok ga SBB ne odobri na mrezi (ako uopste hoce da odobri), to moras njih da pitas.
 
Dobro je da si mi rekao, pošto nisam znao za to... onda mi ostaje razvlačenje oba kabla
 
Dobio si pravi odgovor, ali ako sam dobro shvatio nisi postavio dobro pitanje.

Ako je ideja je da koristiš isti priključak u drugoj kući, za koaksijalni kabl će ti biti potreban pojačivač signala, dok je za internet dovoljno da razvučeš LAN kabl i na drugom kraju postaviš dodatni ruter.
 
Ne preporučujem, ali možeš kroz jedan kabal da provučeš 2 signala. Dovoljno je 2*2 parice (u LAN kablu imaš 4*2) za 100 MBita. Koriste se 1 i 6 - prva parica, 2 i 3 - druga parica. A za uštedu u dužini, kupi kvalitetniji kabal (SFTP eksterni kabl).
 
Imam problem sa TV signalom, pa rekoh aj da pitam za savet, možda neko zna šta bih mogao da uradim da popravim situaciju (LAN kabal je razvučen i to sve funkcioniše besprekorno, ali mi koaksijalni kabal pravi problem, odnosno često dolazi do gubitka slike na mnogim kanalima)

Trenutna situacija je ovakva:
  1. SBB dovodni kabal ide u 4 way spliter
  2. na jednom od izlaza iz splitera ide kabal od 4m (nije mogao kraći) u Orion 2i Cl pojačivač i iz njega ide 50m RG59 samonosećeg kabla do TV-a. Na kraju se ispostavilo da imam viška nekih 5-6 metara ovog kabla, i to bih mogao da skratim ali mi je problem da ga posle krimpujem jer nemam alat, a kako mi je rečeno od prodavca ovaj pojačivač može da gura signal do 100m bez problema, tako da ne verujem da bi tih nekoliko metara promenilo situaciju?

Šta sam mogao da zaje6em u ovoj instalaciji pa da signal nije dobar?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno