Šta je novo?

Raznorazni problemi

markopetkovic

Poštovan
Učlanjen(a)
15.07.2018
Poruke
2
Poena
51
Bilo kakav problem koji sam imao sa kompom, bio hardverski ili softverski, mogao sam da resim. Ali sada je situacija drugacija, i ne znam na koju stranu
da udarim fokus jer ima vise problema. Prvo je igrica krenula da mi laguje, i tokom igranja tastatura krene da mi brljavi i mesa slova. Tastatura inace radi, isprobao sam je na drugom kompu i radi bez greske. Takodje mi internet nestaje i vraca se s vremena na vreme. Desava se da mi komp "poludi" i onda upali windows media player, calculator, ode u start meni i klikne shut down. Kada odem da pogledam rejting sistema, za Graphic i Graphic gaming mi daje ocenu 1. Sto se tice simptoma za crknutu graficku nema ih, i mislim da igricu takodje ne bih mogao nikako da pokrenem bez nje. Reinstalirao sam windows vise puta, skenirao ga Avastom, Malwerbytom takodje vise puta, sve sto je pronaslo je pobrisano, ali i dalje sumnjam da imam u kompu neki jak virus i ne znam kako da ga se otarasim jer znam da su mi fizicke komponente uredu, tj mislim da jesu. Takodje nema nikakvih nepravilnih zvukova koji dopiru iz kucista, prede kao mala maca. Ovo pisem sve iz treceg pokusaja jer mi u nekom trenutku tastatura flesne. Da li vi znate u cemu je problem? Hvala i pozdrav

Proccesor: Intel(R) Core(TM) i3-4130 CPU @3.40Ghz x2
RAM: 6gb, dd3
Asus H81M-K
OS: Uglavnom koristim win 7, ali posumnjao sam da mi je do drajvera mozda pa sam instalirao win 10 da sam pronadje i instalira drajvere koji mu trebaju, ali nije do toga.
 
Jedini način da se sigurno otarasiš mogućih virusa i malvera je da OS disk potpuno obrišeš sa secure erase, ništa živo da ne ostane i da ne priključuješ bilo šta drugo sa podacima dok ovo ne rešiš. CMOS reset pod sigurno pa onda čista instalacija Windowsa sa provereno čistog USB-a.
 
Potrebno je da parcionišeš i formatiraš ceo hard disk iz nekog Linux instalacionog diska i to u Linux fajl sistemu sve i MBR jer se i tamo može sakriti i da vidiš kako Linux radi i ako radi dobro vrati se na Win.
 
nema potrebe za linuksom,svaki disk može da se prebriše u kompletu sa iole ozbokjnijim partition programom (najosnovniji partition wizard je sasvim dovoljan).ono gde je linux zgodan je što je svaki liveboot i ne iziskuje instalaciju,mada ima edicija i programa čak koji su butabilni ako ne postoji na računaru drugi sistem i/ili hdd.više i ne znam koliko godina koristim hiren's boot i strelec usb za dijagnostiku i trablšut,nikad problem.

da ne ispadne da blatim linuks,linuks je sjajan za starije/sporije mašine ako nema potrebe za neki poseban softver,i kome komp služi za multimediju apsolutno može i bez win-a ili macOS-a.

što se tiče OP-ovih problema,sa apsolutnom sigurnošću može da se kaže da je apsolutno uništena ta instalacija virusima.moguće da može da se stvar spasi ako baš baš ima potrebe sa av,spyware,sfc i dism alatima ali to je spor,mučan i nimalo početnički zadatak i sveža instalacija je daleko lakše rešenje.

podrazumeva se da je licencirani win u pitanju.ako nije,spomenuti problemi,doduše u ne bap toliko ekstremnom obimu mogu lako da budu do kreka/aktivatora,postoje takvi koji su u suštini injectori za razne poprilično teške viruse i malware-ove.
 
Problem sa čišćenjem teških virusa (ako je to ovde slučaj) je da i ako se sve očisti ošteti system toliko da je bolje odmah nova instalacija. Ako treba da se vade važni lični podaci (ne .exe i programi) onda live linux samo i onda je bezbedno.
 
Poslednja izmena:
Bilo kakav problem koji sam imao sa kompom, bio hardverski ili softverski, mogao sam da resim. Ali sada je situacija drugacija, i ne znam na koju stranu
da udarim fokus jer ima vise problema. Prvo je igrica krenula da mi laguje, i tokom igranja tastatura krene da mi brljavi i mesa slova. Tastatura inace radi, isprobao sam je na drugom kompu i radi bez greske. Takodje mi internet nestaje i vraca se s vremena na vreme. Desava se da mi komp "poludi" i onda upali windows media player, calculator, ode u start meni i klikne shut down. Kada odem da pogledam rejting sistema, za Graphic i Graphic gaming mi daje ocenu 1. Sto se tice simptoma za crknutu graficku nema ih, i mislim da igricu takodje ne bih mogao nikako da pokrenem bez nje. Reinstalirao sam windows vise puta, skenirao ga Avastom, Malwerbytom takodje vise puta, sve sto je pronaslo je pobrisano, ali i dalje sumnjam da imam u kompu neki jak virus i ne znam kako da ga se otarasim jer znam da su mi fizicke komponente uredu, tj mislim da jesu. Takodje nema nikakvih nepravilnih zvukova koji dopiru iz kucista, prede kao mala maca. Ovo pisem sve iz treceg pokusaja jer mi u nekom trenutku tastatura flesne. Da li vi znate u cemu je problem? Hvala i pozdrav

Proccesor: Intel(R) Core(TM) i3-4130 CPU @3.40Ghz x2
RAM: 6gb, dd3
Asus H81M-K
OS: Uglavnom koristim win 7, ali posumnjao sam da mi je do drajvera mozda pa sam instalirao win 10 da sam pronadje i instalira drajvere koji mu trebaju, ali nije do toga.

Meni više liči na problem sa matičnom pločom čim ti se to dešava i na Win10.
 
Nazad
Vrh Dno