Šta je novo?

Problem sa kompjuterom

markopetkovic

Poštovan
Učlanjen(a)
15.07.2018
Poruke
2
Poena
51
Bilo kakav problem koji sam imao sa kompom, bio hardverski ili softverski, mogao sam da resim. Ali sada je situacija drugacija, i ne znam na koju stranu
da udarim fokus jer ima vise problema. Prvo je igrica krenula da mi laguje, i tokom igranja tastatura krene da mi brljavi i mesa slova. Tastatura inace radi, isprobao sam je na drugom kompu i radi bez greske. Takodje mi internet nestaje i vraca se s vremena na vreme. Desava se da mi komp "poludi" i onda upali windows media player, calculator, ode u start meni i klikne shut down. Kada odem da pogledam rejting sistema, za Graphic i Graphic gaming mi daje ocenu 1. Sto se tice simptoma za crknutu graficku nema ih, i mislim da igricu takodje ne bih mogao nikako da pokrenem bez nje. Reinstalirao sam windows vise puta, skenirao ga Avastom, Malwerbytom takodje vise puta, sve sto je pronaslo je pobrisano, ali i dalje sumnjam da imam u kompu neki jak virus i ne znam kako da ga se otarasim jer znam da su mi fizicke komponente uredu, tj mislim da jesu. Takodje nema nikakvih nepravilnih zvukova koji dopiru iz kucista, prede kao mala maca. Ovo pisem sve iz treceg pokusaja jer mi u nekom trenutku tastatura flesne. Da li vi znate u cemu je problem? Hvala i pozdrav

Proccesor: Intel(R) Core(TM) i3-4130 CPU @3.40Ghz x2
RAM: 6gb, dd3
Asus H81M-K
OS: Uglavnom koristim win 7, ali posumnjao sam da mi je do drajvera mozda pa sam instalirao win 10 da sam pronadje i instalira drajvere koji mu trebaju, ali nije do toga.
 
Ako sumnjaš na virus ili neki malware najbolje da Secure erase glavni disk i da ne priključuješ ništa drugo, čak ni USB stik dok ne instaliraš windows i sve radi kako treba. Nije dovoljno da se samo formatira.
Što se hardvera tiče, testiraj memoriju i disk.
 
Probaj da eliminišeš izvore bežičnog signala kao izvor smetnji(WiFi ruteri, telefoni, miševi, tastature, itd.).
 
Nazad
Vrh Dno