Šta je novo?

Low budget 43inch UHD vs. 50inch FHD

mickk

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poruke
2,965
Poena
230
Dakle imam dve varijante u istom cenovnom opsegu. TV će se koristiti za normalno gledanje sadržaja, ono što paket nudi i preko mreže u smislu filmova i serija.

Nedoumica je da li da uzmem Vox 43'' UHD sa Android sistemom ili klot Fox 50'' FHD(tu bi bio dodat i Android box ili MacMini) ...dobio sam bukvalno istu cenu koja je ujedno i maksimalna koju mogu da izdvojim za TV.

Koliko bih dobio sa manjim UHD televizorom na nekih 2.5m razdaljine i da li u današnje vreme vredi kupiti low budget UHD a koliko je OK FHD 50'' na istoj razdaljini?
 
veći.

fox takođe ima bolje direct led panele od voxa. 4k izvori su retki, a svi hd kanali koji idu preko operatera su 1080i (efektivno 720 linija).
Dakle ne gubiš ništa, a dijagonala nikad nije prevelika.

za svaki slučaj nam navedi konkretne oznake televizora, jer te polu no-name firme mogu da imaju ozbiljne nedostatke kod pojedinih modela.
 
Tako i nekako razmišljam...daleko smo mi od pravog UHD sadržaja. A i od kvalitetnih uređaja pa sam zbog toga i krenuo u razmatranje, 3 godine garancije je svakako ok stvar čak i za ove niskobudžetne stvari.

Fox 50DLE172
VOX 43DSW293V
 
Ne mogu reci za konkretne modele sta je bolje, ali i ja (sa prilicno slabim vidom, 5% konkretno) vidim razliku izmedju UHD i FHD rezolucije ekrana, na nekih 2m prilicno lako :(
Mislim da je 40" max. da se ide na FHD.
Ako je sadrzaj 1080p onda ne bi trebalo da ima razlike? Jer ce i UHD da ima ravan piksel (4x veci po povrsini, ali aligned), dok bi se za 720p videla razlika.

310e te kostaju ili manje?
 
Poslednja izmena:
Ne mogu reci za konkretne modele sta je bolje, ali i ja (sa prilicno slabim vidom, 5% konkretno) vidim razliku izmedju UHD i FHD rezolucije ekrana, na nekih 2m prilicno lako :(
Mislim da je 40" max. da se ide na FHD.
Ako je sadrzaj 1080p onda ne bi trebalo da ima razlike? Jer ce i UHD da ima ravan piksel (4x veci po povrsini, ali aligned), dok bi se za 720p videla razlika.

310e te kostaju ili manje?

Biće oko 30k
 
fox. ende.
 
Tražio sam info za Fox...čekam da mi jave dostupnost pa aka se slope kockice verovatno će se pazariti.
 
Stigao! Mogu reći da je pristojan non smart televizor. Definitivno ima svoja ograničenja u pogledu prikazivanja običnog kablovskog programa usled očajne usluge koja ne podržava FHD rezolucije u kompletu ali zato nadomešćuje sa ostalim stvarima. Za sad sam zadovoljan... ogromna razlika u prelasku sa 32 inča [emoji4] treba vremena da se čovek navikne.

Hvala svima na pomoći...
e222f72e5726692b4e532ba44bfbabcd.jpg


Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
@mickk

Kako ti se čini ovaj Fox nakon par meseci korišćenja? Baguje li? Koliko brzo reaguje na daljinac? Kakav je dizajn daljinca? Kako ide s našim slovima kod puštanja s USB?

Generalno utisci?
 
Pa u principu sam zadovoljan za taj novac.

Daljinac je za divno čudo dobar nema nekih lagova pri korišćenju,ne krcka niti dugmići upadaju a nisu ni plastični, onako kavlitetniji je u odnosu na ostale u klasi.Ja ga osim on/off dugmeta retko koristim pošto je tv na D3 dekoderu.

Što se USB interfejsa tiče, ne koristim ga pošto sam na tv priključio MacMini pa sam tako rešio problem oko ''opamećivanja'' tv-a :) ali mogu da probam USB pa da javim.Jedino što bih naveo kao malo lošije jesu zvučnici koji definitivno oslikavaju cenu, ali to je rešeno sa 2.1 zvučnicima tako da me ni to nešto ne tangira.
Takođe moram da pomenem to da je očaj živi gledati na ovolikom panelu bilo šta što nije HD rezolucija recimo kanali poput studij B su takav očaj da se to ne može opisati, bukvalno vidim piksel koji štrči na panelu. A obzirom da naši kablovski operateri daju na kašičicu HD sadržaj možda bi to nekom smetalo. Od kad sam kupio tv uhvatim sebe kako polako prelazim na HD kanale i gledam samo njih.

Generalno tv ne baguje,brz je za svoju dijagonalu,u kombinaciji sa nekim Box-om i recimo soundbar sistemom za 33k je pun pogodak.Za sad nemam nekih primedbi...radi ono za šta je napravljen.
 
Nazad
Vrh Dno