Šta je novo?

Maksimalno 5 inča

jogi

Slavan
Učlanjen(a)
25.04.2005
Poruke
361
Poena
330
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
pozdrav :)

Posto mi je Z3 compact zavrsio na dnu Save moram da pronadjem adekvatnu zamenu.

(XZ2 compact preskup)

4.5-5 inča maksimalno
18:9 ekran
72% + (screen to body ratio)
Snapdragon 630-660

Bitna je velicina ekrana i telefona ostalo podlozno promenama.
 
Koliko znam, tako nesto ne postoji... :)
Vecinom sony ima te compact modele, ostali telefoni su u poslednje vreme proizvodili samo telefone vece od 5 inca...narocito sa 18:9 ekranom nema nista ispod 5.5 inca, barem koliko ja znam... :)

Ima XZ1 compact...ali on ima veci okvir oko ekrana, ima sd835... :)
 
Vivo pravi telefone sa odlicnim odnosom ekran okvir ali sve je 6 inca , preveliko za moj ukus. Sto se tice XZ1 on je kao i XZ2 preskup.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se, izgleda da nisam lepo napisao sta trazim.
Z3 compact 127.3 mm duzina, tako nesto trazim pa onda odnos ekran okvir. Mada Mi 6 deluje ok iako je 145 mm. Mi 8 prevelik.
znate li nesto o Sony Xperia XA2, i on dejuje ok sto se dimenzija tice.
 
Otprilike je 5 puta losiji od Mi 6.
 
ivanbass1
Ne igram igrice osim ponekad solitaire. Snapdragon 630 vs 835 za slusanje muzike, telefoniranje,viber, net, sms i mail ? Ne verujem da se primecuje razlika bar po silnim testovima.
 
hvala unique93
izgleda da cu morati da zaboravim na mali telefon. Mi 8 SE (4/64 oko 300e kod brace kineza) deluje zanimljivo :)
Kad bi bilo nesto ovako do 130 mm duzine ne bih razmisljao ni sekunde.
 
Poslednja izmena:
To i ja kazem, slabo proizvode male telefone u poslednje vreme...sve je preko 5.5 inca...bilo bi super videti telefon od 5-5.2 inca sa malim okvirom...ali ovaj mi 8 se je odlican telefon, skoro pa flagship, tako da ces sigurno biti zadovoljan...samo, izgleda da nece biti globalne verzije, pa nece podrzavati band 20... :)
 
Xiaomi Mi 8 SE is a mini version of the Mi 8, designed for users who are attracted to small screen phones.
5,88 mali ekran. Pre par godina ovo je bio fablet
 
Izgleda da ces morati da se odlucis za neki Xiaomi sa 18:9 ekranom, do 300e.
Steta sto je slaba ponuda XZ2 compact a i dalje je to skup telefon mada je najbolji model od svih koji se vode kao kompaktni. A za oko 200e mozda mozes da nadjes par meseci star X compact, ok se pokazao, inace kosta 250-285e nov po ''budzak'' prodavnicama.
 
Ova diskusija je već vođena više puta
Ako ti je Z3C target, najpribližniji po dimenzijama je XA2 iako je i on primetno veći. Performanse su OK u poređenju sa navedenim. Ne pominjem XZ2 jer je i.d.i.o.t.s.k.i. skup ali je grom.
U cenovnoj klasi su tu negde X4 i Mi6. Ali dimenziono nikako. Shvatićeš kada ih uzmeš u ruku ili staviš u džep.
Inače:
Sad, da li ćeš ići na neki od Sony kompakta prethodnih par generacija...ima ih i dalje. Tu i tamo po prihvatljivoj ceni.
X Compact (245e) ili XZ1 Compact (~310e KP), su veoma veoma upotrebljivi.
 
Poslednja izmena:
lh6HAsw.jpg


Mi 6 je kao P10, Mi 8 SE veci, X4 jos veci, itd.
 
I meni na primer ne odgovara da telefon bude veci od 5". Nece mi nikad biti jasno sta rade. Prave fablete.
 
Pa da
 
Xz2c ima FullHD+ ekran :)
 
Da, tek sad obratih pažnju da je greška na njihovom sajtu
 
Nazad
Vrh Dno