Šta je novo?

Izbor provajdera na Zvezdari

Radiant

Cenjen
Učlanjen(a)
11.04.2011
Poruke
107
Poena
180
Moja oprema  
Monitor
LG 27UP650-W
Miš & tastatura
Satechi Slim X2 + VicTsing M10
Laptop
Apple Macbook Air M2
Mobilni telefon
Google Pixel 6a
Pozdrav svima!

U procesu sam preseljenja u drugi stan, pa bi trebalo da nađem i nekog internet provajdera. Do sada sam koristio Telekomov ADSL i generalno sam bio zadovoljan njime, ali pošto ne bih više da plaćam obaveznu pretplatu za fiksni telefon koji jedva da koristim, hoću da nađem nekog provajdera koji nudi samo internet. Ne zanima me ni kablovska TV, jer TV vrlo slabo gledam.

Stan je na Zvezdari, blizu Batutove. U zgradi svi koriste Telekom ili SBB (koji mi je preskup, 3000 dinara za najjeftiniji paket wtf?!) Raspitivao sam se kod BeotelNeta u vezi njihovog optičkog neta, ali na mojoj lokaciji on nije dostupan. KBCnet jedino nudi WiFi sa nekim relativno buđavim brzinama ili kablovski uz pristanak 50% zgrade ali to mi je previše cimanja. Vip kućni net mi je delovao odlično dok nisam video ograničenje od 100GB mesečno. Beogrid je dostupan samo na NBG. Kod koga bi još trebalo da se raspitam?
 
Kbc kablovski, oni će da završe potpise za 50% zgrade, i biće skroz upotrebljive brzine.
 
Proveri i sa Orionom. Znam da po gradu hoće da dovuku optiku ako imaju čvorište u blizini.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nema Oriona, sad sam proverio :/

KBCnet mi ne uliva baš poverenje, vidim da se na netu poprilično žale na njih, a negde sam pročitao i da je taj njihov kablovski net zapravo WiFi access point na zgradi sa koga spuštaju kablove do stana.
 
U stepi isti taj kbc radi perfektno.
Upravo tako radi, dovuku link na zgradu i sluštaju kablove.
Za tvoje potrebe, svakako preporučujem, bez ugovornih obaveza i sl. Ako ti to ne uliva poverenje, uvek postoji skuplja opcija.
 
@ Radiant

Kod kucnog neta 3 kada potrosis 100gb valjda ide smanjenom brzinom 6/6.Nisam siguran, proveri.
 
@ Radiant

Kod kucnog neta 3 kada potrosis 100gb valjda ide smanjenom brzinom 6/6.Nisam siguran, proveri.

Zvanično, 5/5. U praksi je, kao što kažeš 6/6. Nisam još uvek potrošio 100gb, ali korianici koji jesu, kažu da je tako. Inače, korisnik sam Kućnog neta 1 već 1,5 godinu, a pre mesec dana sam po povoljnim uslovima podigao na Kućni net 3, bez produženja ugovora, tako da je kod mene još uvek u "fazi testiranja"! :)
 
Kbc kablovski, oni će da završe potpise za 50% zgrade, i biće skroz upotrebljive brzine.

Kod njih 50% ne postoji kao uslov. U mom ulazu (30 stanova) koji istini za volju nije na Zvezdari KBC Net postoji u ponudi najmanje 4 godine i još uvek nemaju ni jednog korisnika. Pretplaćeni smo na SBB, PTT ili Telekom.
 
Kod njih 50% ne postoji kao uslov. U mom ulazu (30 stanova) koji istini za volju nije na Zvezdari KBC Net postoji u ponudi najmanje 4 godine i još uvek nemaju ni jednog korisnika. Pretplaćeni smo na SBB, PTT ili Telekom.
Mislio sam na saglasnost 50% vlasnika stanova da se uvede u zgradu njihova oprema. Ne uslovljavaju brojem korisnika.
 
Nazad
Vrh Dno