Šta je novo?

Razlicite latencije

svajceneger

Cenjen
Učlanjen(a)
31.07.2012
Poruke
79
Poena
159
Hocu da dopunim ovih 4gb rama sa jos 4 al sad uopste ne mogu da nadjem ove ramove pa me zanima da li moze da radi cl 9 i cl 10 latencije

i kako da utvrdim koju ram imam na njoj izbledela etiketa a ono sto sigurno znam je da imam
Kingston hyperX 4gb 1600mhz onu plavu al me mnogo zeza ne mogu da nadjem koja joj je oznaka, u cpu Z pise mi latency 9. clocks
sad sta raditi posto ovaku memoriju novu nmg da nadjem nigde
 
U CPU-Z kliknes na SPD tab i procitas oznaku u polju Part Number :type:
 
Ovaj program će tidati daleko više podataka o memoriji: http://www.softnology.biz/files.html
Uglavnom sa DDR3 i 4 može da prođe sa različitim brzinama, nešto teže sa latencijama ali 100% odgovora nema dok ne probaš.
 
Bravo za program spasio si me
znaci sad izvaljujem da mi ram radi na 1333mhz iako moze 1600,al mi pise na ploci da mora da se OC na 1600 sve u svemu mogu da uzmem tu memoriju od 1333 al me zanima jel velika razlika izmedju 1600 i 1300 mhz? ili da menjam celu maticnu i da odem na ddr4
 
Razlika u opštoj brzini sistema je mala ali ako mešaš onda će obe da rade brzinom sporije. Sad dali se isplati, zavisi od ostalih delova systema. Prelazak na DDR4 system je praktično nova mašina.
 
Nazad
Vrh Dno