Šta je novo?

Blutut adapter vr 2.1 vs 4 vs 4,2 za slusalice?

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Kupio sam blutut slusalice, medjutim ono sto nisam uocio prilikom kupovine jeste verziju blutut povezivanja.
Na samoj specifikaciji slusalica stoji jl 4.2 + edr. Pogledao sam na netu ali ovo edr nisam ukapirao sta je osim da je to nesto dodatno sto moze da se podesi na blututu.. ako sam dobro shvatio.
Nisam znao da postoje sad neke posebne razlike u blutut verzijama, pa me zanima moze li neko ko je vise upucen reci da li mogu da se koriste blutut verzije adaptera 2.1 oni su dosta jefitniji oko 300 din, adapteri od 4 su oko 2000 pa na gore, a ovi od 4.2 nisam nigde video da ih ima.
Takva verzija stoji na mom mobilnom i to radi kao treba ali u vezi povezivanja sa pc moze li mi neko reci koliko utice razlika u verzijama obzirom da mi blutu konekcija treba samo za prenos zvucnog signala, e sad kolika je to kolicina podatak ne znam.. Znaci youtube ili video zapis gledam na racunaru a blutut adapter bi sluzio samo za prenos zvuka. Da li bi bilo razlike u kvalitetu zuvka 2.1 u odnosu na 4.0 (najveca koju sam naso u ponudi) ako neko ima iskustva.
 
Uzmi adapter sa da kazem 'najvecom' verzijom, moze 4.2, kad su ti slusalice vec te (postoji i 5.0) . Kompatibilan je sa nizim standardim. Isto kao USB 3.0 kompatibilan sa 2.0. 1.1 1.0 i sl. Postoje razlike, bolje su performanse, manje je energije potrebno (baterija), veci domet i sl.
 
točno, ali djelomice.

viša verzija je preporučljiva, ali domet bluetooth adaptera je izražen u klasama,
gde class1 ima 100mW (20dBm) i 100 meteri dometa ,
klasa 2 ima 2.5mW (4dBm) i 10 metera somota
dok bedna klasa 3 ima 1mW (0dBm) i 1 metar (sramota)

obrati pažnju i na verziju, i na klasu.
 
Running
1. vezano za odgovor bolje performanse ... Da li se to odnosi na kvalitet zvuka ili se ogleda u nekim smetnjama prilikom slusanja muzike. Probao sam na jednom starijem mobilnom ima ugradjeni 2.0 blutut isto sto se tice signala radi kao i tel na kome je verzija 4.2. Kvalitet zvuka ne mogu da procenim jer se telefon sa slabijom verzijom losije generalno cuje i ima losiju podrsku za muziku od drugog novijeg datuma kome je zvuk svakako bolji.
2. Ovo manje energije je potrebno... nisam najbolje razumeo, slusalice imaju svoju bateriju, isto je radila vremenski i dok sam koristio stari i novi mobilni sa razlicitim verizjama blututa ...

Lepi kokan
Ovo sto si napisao da je visa verzija preporucljiva i dodao o dometu blututa...meni domet nije nikakav problem samo me zanima iskljucivo kvalitet zvuka da li imas iskustva oko ovoga, gubi li se sa slabijom verzijom ili je slabija samo po dometu u ovom mom slucaju.
Ove moje slusalice su predvidjene do 10 metara udaljenosti ali i tri je previse dok ih koristim.


Inace probao sam sa obe verzije 2.0 i 4.2 sa mobilnih i isto rade sto se tice udaljenosti, kad predjem u druge prostorije isto se cuje.. cak i do dva zida mogu da probiju... :)
 
Poslednja izmena:
standard je isti. ad2p. kvalitet zavisi isključivo od tvojih slušalica. signal koji do njih ide je ISTI.

prednost v4.2 u odnosu na v4.1 je isključivo u podršci za InternetOfThings IPSP v6.

V2 veoma često nema EDR , tako da to nije preporučljivo kupiti. Uzmi taj 4.2 class1 ili class2 i ćao.
 
Poslednja izmena:
Gledaj ako je moguce da podrzava APRX standard zbog latencije.
 
na kp mozes naci za cca 400-500 din klasicni no nejm 4.2 sa CSR8510 cipom koji je u 99,9999 posto svih 4.2 adaptera,i radi odlicno,mislim da je class 2 ali me ne drzi za rec.testiran sa slusalicama,dzojsticima,misevima,sve radi kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno