Šta je novo?

B450 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Cekam da se pojave kod nas u prodaji pa da se sklapa nesto novo.
 
Ako su pratili x470 onda je više promenjeno nego chipset. Na x470 je sve to donelo poboljšanja za memoriju a VRM je i pored na izgled lošijjih hladnjaka hladniji i stabilniji. U ostalom, B ploče su više određene za srednju klasu Ryzena a dušu dale za APU i nove, ekonomičnije processore.
One miniITX su bombone za tako nešto.
 
Citaj slabiji hladnjaci xD
Neke imaju i bolji, ili mi se bar čini. Npr. MSI B350M Mortar. A vidim da ima i dva M.2 slota, dok B350 ima samo jedan. U suštini jedino što mi se ne sviđa je što je AsRock ostavio trofaznu naponsku na većini svojih modela
 
Neke imaju i bolji, ili mi se bar čini. Npr. MSI B350M Mortar. A vidim da ima i dva M.2 slota, dok B350 ima samo jedan. U suštini jedino što mi se ne sviđa je što je AsRock ostavio trofaznu naponsku na većini svojih modela

Aj skontaj prime plus hladnjak praugaonik od aluminijuma ahahahahaaha
 
Ako su pratili x470 onda je više promenjeno nego chipset. Na x470 je sve to donelo poboljšanja za memoriju a VRM je i pored na izgled lošijjih hladnjaka hladniji i stabilniji. U ostalom, B ploče su više određene za srednju klasu Ryzena a dušu dale za APU i nove, ekonomičnije processore.
One miniITX su bombone za tako nešto.

Tvoja ploca iz opisa ima slabiji hladnjak od x370 parnjaka a ima manju vrm temperaturu? Mora da su efikasniji mosfeti?
 
Tvoja ploca iz opisa ima slabiji hladnjak od x370 parnjaka a ima manju vrm temperaturu? Mora da su efikasniji mosfeti?

Nisam skidao da vidim ali prema opisiima su bolji i bolje resproređeni a i hladnjak nije uopšte loš a možda ima i bolji kontakt sa chipovima. Uglavnom je daleko od nekog pregrejavanja. Takođe namestio na 300MHz, manje vuče struje.
 
Poslednja izmena:
Nisam skidao da vidim ali prema opisiima su bolji i bolje resproređeni a i hladnjak nije uopšte loš a možda ima i bolji kontakt sa chipovima. Uglavnom je daleko od nekog pregrejavanja. Takođe namestio na 300MHz, manje vuče struje.

To i ja kontam nesto vjerovatno je bolji kontakt ili su efikasnii mosfeti koristeni pa je zato manji hladnjak majke im ga cicijske nabijem :p
 
To i ja kontam nesto vjerovatno je bolji kontakt ili su efikasnii mosfeti koristeni pa je zato manji hladnjak majke im ga cicijske nabijem :p
Ali je lepši i ispoliran :) Ali stvarno radi, evo danas sa gurao Handbrake par sati na 4.25GHz i 1.4v i temperatura nije išla preko 53c.
 
Valjda ce i nasi uvoznici uskoro nabaviti B450. Nestrpljenje raste. Vidim na Newegu se vec prodaju. Slabija je ponuda mATX ploca samo.
 
Valjda ce i nasi uvoznici uskoro nabaviti B450. Nestrpljenje raste. Vidim na Newegu se vec prodaju. Slabija je ponuda mATX ploca samo.

Slazem se, bas su smorili, izbace odlican APU i onda se ceka mesecima na jeftinije ploce na kojoj radi bez cimanja oko biosa. Sto se tice mATX ploca pa ja planiram Asrock B450M pro4 koliko vidim nema neke specijalne razlike u odnosu na ATX model.
 
asrockova b450m bi deluje kao najbolja od ovih jeftinijih
 
Sto se tice mATX ploca pa ja planiram Asrock B450M pro4 koliko vidim nema neke specijalne razlike u odnosu na ATX model.

Ona je i moj pik posto sam kupio Fractal Design Define C Mini uz Ryzen 5 2600. Odnos ulozenog i dobijenog je dobar s obzirom na ono sto sam uspeo da procitam o toj maticnoj ploci. U pravu si nema neke posebne razlike izmedju nje i ATX verzije.
 
Kod madjara se pojavile asus ploce i jedna gigabyte. Kad otprilike stizu kod nas? Ako neko zna na osnovu prethodnih generacija/cipsetova.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni je bitno da je crne boje maticna, da ima ok hladjenje(samo da nisu mosfeti goli), da moze da kontrolise ws2812b led, sata da je pod 90 stepeni. ima 2 4pin za 2 ventilatora za hladjenje procesora. Tako da ova pokriva sve to.
 
Meni je bitno da je crne boje maticna, da ima ok hladjenje(samo da nisu mosfeti goli), da moze da kontrolise ws2812b led, sata da je pod 90 stepeni. ima 2 4pin za 2 ventilatora za hladjenje procesora. Tako da ova pokriva sve to.
Samo da ne bude fail kao b350m pro4 [emoji4]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I dalje asrock b450m pro 4 dominira ladno kako za apu tako i za obicne procesore jeste dupliran vrm ali je ladan ko spricer xD
 
Ako je VRM identičan B350 modelu, ja bih je zaobišao. Više iz principa, nego zbog realnih problema. Doduše, ta trofazna naponska će svakako biti dovoljna za većinu korisnika.
 
Ako je VRM identičan B350 modelu, ja bih je zaobišao. Više iz principa, nego zbog realnih problema. Doduše, ta trofazna naponska će svakako biti dovoljna za većinu korisnika.

Odlican za APU jer ima tri tri faze za SOC plus jedina ploca sa smislenih hladnjacima barem u budzetskoj kategoriji. Ja razmatram Pallas kuler pa hladjenje VRM nece biti problem ni ako kasnije uzmem neki jaci Ryzen.
 
Da li ima neki low profile kuler sto je bestbuy kao lc cc 120 u visokim ?
 
Da li je moguće da u današnje vreme toliko škrtare na fazama, gledam ovu moju ploču koja je stara 8 godina pa ima 8+2, doduše predviđena je za Phenom X6 koji dosta troši ali ovo danas je bedno.
 
Nije baš da škrtare nego se promenili uslovi. Procesori manje troše a i sami regulatori su postali bolji i efikasniji.
 
https://youtu.be/EqQcgwz1hYA

Gigabyte i dalje dominira:d Strasno sta napravise od brenda....nekad jakog brenda.

Asus nista bolji, sa njihovom pilicarskom cenovnom politikom. Nezavisno od ovog testa, plocu im ne bi kupio/platio nikada.

MSI opet sa tomahawk modelom pravo u centar. Asrock deluje ok, ceka se test pro4 modela.

Jos jednom krstena ploca b serije, dakle b450 sada, od oko 100e perfect match za Ryzen 2700X. Kome ne treba nesto vise od slotova na ploci. Stavise i za oc ok, ali na duze staze jasno x470 je pik.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno