Šta je novo?

B450 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Ako ces reddit da gledas, onda ebiga. Tamo je samo pitanje ko manje zna.
Inace, meni radi v34 sada odlicno, malo sam se pomucio da namestim,ali sada radi bez greske.


Ono sto mi je mnogo cudno je BCLk, kada stavim auto(99.8) Prime prolazi 3 sata lagano, ali cim manuelno stavim na 100, on pukne.
To je bilo ono sto me je zezalo, zaboravio sam da ostavim auto.
 
Poslednja izmena:
Ja vam pricam za fps u igrama , nije reddit problem dosta njih su se javili sa ovim problemom i na drugim forumima , mislim da ovaj lik sto je proverio bios ne manjka sa znanjem bar za benchmark koji je odradio sa igricama.
Sad proverite u ostalom i sami ako zelite .
Ja sam zadovoljan ryzenom i ne kajem se sto sam ga uzeo , cekam samo da izbace bios koji ce biti vredan flesovanja.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ne znam, ja nemam problema ni u CS GO niti u Apexu. Cak stavise, posle novog biosa, i novih cipset drajvera, nesto mi se cini da Apex radi fluidnije.
Moguce da tripujem.
 
Ako test/igra/program nemože da natera processor ili system na 100% i najvišu frekvenciju onda je to do tog programa a ne do procesora/systema.
 
Ako test/igra/program nemože da natera processor ili system na 100% i najvišu frekvenciju onda je to do tog programa a ne do procesora/systema.
Pa napisao sam u postu da radi na veci clock a daje manje performanse. Imas na youtube linku koji sam postavio, clock je veci a fps je manji , cpu usage ne moze da ode na 100% normalno jer ne bi rekao da postoji takva igra za sada.


Gde si nasao nove chipset drajvere? Na amd sajtu su i dalje stari.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako može običan, stari COD4 da natera moj 3700x na 4.45GHz jedan core i ostale na 4,375GHz. ? CS:Go je preslab za Ryzen-a ako nemože da nagura punu frekvenciju.
 
Kako može običan, stari COD4 da natera moj 3700x na 4.45GHz jedan core i ostale na 4,375GHz. ? CS:Go je preslab za Ryzen-a ako nemože da nagura punu frekvenciju.
Ne razumem? Ja sam napisao da sa novi bios clock je veci u igrama a fps manji. Znaci igra natera cpu da ide na veci clock nego na predhodnom biosu ali su performanse manje u igri.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa to je isto sto sam i ja linkao , rezultati su isti clock veci fps i iskoriscenost jezgra je manja. Predhodni bios je bio bolji za performanse.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
nije isti test
"AGESA 1.0.0.3 vs 1.0.0.4 Re-tested (Ryzen 7 3700X)"
 
Na oba je napisao 1.0.0.3 abba ali nebitno je jer je rezultat isti sa najnoviji bios.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam najnoviju 1.0.0.4 i probao sam ovaj fix za power plan , bez power plana single core boost ne prelazi 4.150 dok sa power plan ide do 4.200 , na cinebench r20 imam 3508 stock a sa power plan fix imam 3534 znaci nema neke velike razlike , bar kod mene .
 
Poslednja izmena:
Nemam još uvek BIOS sa 1004, videćemo šta će biti kada ga bude.
 
Samo da dodam , kada sam instalirao 1.0.0.4 gpu drajveri su mi crashovali i morao sam da ih izbrisem preko ddu i ponovo instaliram. Sada radi sve ok.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Izašo V351 za Tomahawk MAX.
 
Zato što je v34 njesra, zato će novi da izađe uskoro. Nešto su lepo zeznuli sa v34, tajminzi na memoriji moraju mnogo da se olabave u odnosu na v33 i v32, da bi to bilo Prime stabilno.
 
U v351 dodat spread spectrum, makar tako kažu na redditu, i ubrzan boot za nekoliko sekundi u odnosu na v34.
 
Poceli smo da dobijamo nove verzije biosa svake 2 nedelje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ljudi, da li može pomoć? Imam ploču Gigabyte B450 Aorus M i nije mi jasno koje memorije mi ploča podržava. Trenutno mi stoje 2 stika od po 8 GB na 2400MHz. To radi stabilno, testirao sam Prime-om.
Na zvaničnom sajtu proizvođača piše sledeće za moju ploču: Support for DDR4 3600(O.C.) / 3466(O.C.) / 3200(O.C.) / 2933/2667/2400/2133 MHz memory modules.
Kao prvo, nigde se ne pominju moduli od 3000MHz.
A drugo, nije mi jasno za ove module što im piše OC, da li to znači da ploča podržava memoriju na npr. 2933MHz klokovanu na npr. 3466MHz? Da li to znači da ako stavim memoriju koja nominalno radi na 3200MHz da ona neće raditi? Ili će raditi na nižem taktu?
Jel može neko ovo da mi pojasni, bio bih mu zahvalan, pošto imam integrisanu grafiku a čitao sam da one bolje rade sa višim taktovima memorije, pa razmišljam da zamenim module za neke brže.
 
Najlakse/najjeftinije je da postojece 2400MHz module klokujes - bukvalno svaka moze na bar 2933MHz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi, da li može pomoć? Imam ploču Gigabyte B450 Aorus M i nije mi jasno koje memorije mi ploča podržava. Trenutno mi stoje 2 stika od po 8 GB na 2400MHz. To radi stabilno, testirao sam Prime-om.
Na zvaničnom sajtu proizvođača piše sledeće za moju ploču: Support for DDR4 3600(O.C.) / 3466(O.C.) / 3200(O.C.) / 2933/2667/2400/2133 MHz memory modules.
Kao prvo, nigde se ne pominju moduli od 3000MHz.
A drugo, nije mi jasno za ove module što im piše OC, da li to znači da ploča podržava memoriju na npr. 2933MHz klokovanu na npr. 3466MHz? Da li to znači da ako stavim memoriju koja nominalno radi na 3200MHz da ona neće raditi? Ili će raditi na nižem taktu?
Jel može neko ovo da mi pojasni, bio bih mu zahvalan, pošto imam integrisanu grafiku a čitao sam da one bolje rade sa višim taktovima memorije, pa razmišljam da zamenim module za neke brže.
Idi na sajt
https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-AORUS-M-rev-10/support#support-dl

Na support list imas listu podrzanih modula ram memorije, matisse ti je ryzen 3000 a pinnacle ridge je ryzen 2000.





Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moj procesor je Ryzen 3 2200G, tako da je Raven Ridge. Našao sam svoj mem. modul u tabeli (HyperX Fury hx424c15fb2/8). Za njega piše da mu je native brzina 2133MHz, što znači (verovatno) da je on fabrički klokovan na 2400?
Inače, hvala ti za ovu tabelu, znao sam za nju, i ranije sam je gledao, ali je nisam razumeo. Sad mi je sinulo tek za ovaj native takt fabrički klokovan i onda mi se ostalo povezalo.
 
Nema "fabrički klokovan" RAM. 2133MHz je početna freqvencija skoro svih DDR4 a u slučaju te memorije, 2400 je XMP, tj, najviša freqvencija na kojoj su testirali za 100% bez greške. Tek manual overklock preko 2400MHz bi bio pravi OC.
 
Која је разлика између XMP и OC?
Било како било, ставио сам меморију на 3000MHz и тестирао у Прајму преко ноћи, све је било ок. Тако да - проблем решен [emoji4]

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Razlika je u tome što XMP nije OC nego samo uptstvo BIOS-u da namesti freqvenciju i ostale postavke da ta memorija radi na svojim projektovanim postavkama, frekvenciji, Latencijama, naponu itd. tek preko toga može da se govori o nekom OC-u.
 
Dobra je Toma MAX

 
Ali joj bios deluje prilicno neozbiljno pa i bedno. A startup ekran.. crnilo i ona gaming reklama, bukvalno kao iz 90-ih :d Uzas.
https://www.newegg.com/p/N82E16813144267 (slazem se sa manama koje su naveli)

Ali ne vredi, dosli smo do toga da skoro svi prilicno fusere u tom cenovnom rangu i da je jedna MSI ploca najbolji izbor.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno