Šta je novo?

B450 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Hmmmm.
Takvo ponašanje postoji kod brand name mašina (HP, Dell...) oduvek i nikada nisam našao rešenje za njega. To sam prihvatio kao činjenicu i digao ruke.
Ne verujem da ima ikakve veze sa tvojim setapom, ali me jako zanima.
 
@axel
Koja ploča i ram su u pitanju?
To što testira i što se gasi pa pali, to je ram.Sekundarne latencije nisu podesene kako treba, čak i xmp to ne podesi kako treba kod nekih memorija i ploča.
Ako imaš opciju "memory failure attempt" ili slično, probaj da staviš najniži broj moguć.
Pošto sve latencije nisu podešene manuelno, pri svakom gašenju računara, on automatski vraća na neku vrednost, pa menja pri tom ponovnom paljenju na drugu.
Ako ti ne bude butovao posle menjanja broja pokušaja, odradi CMOS, namesti xmp ponovo, pusti ga da butuje pa unesi sve manuelno,tj. one latence pod kojima je uspešno butovao.
 
Poslednja izmena:
^
AMD Ryzen 3600
G.SKILL Trident Z Neo 3200 2x8GB (na amd qvl listi je)
Asus ROG STRIX B450-F GAMING

Ovo se desava samo kada se komp iskljuci iz struje, znaci preko produznog kabla. Tada radi boot gde nesto proveri, pa ide off pa opet boot..
Znaci ako gasim pc iz win-a, a posle ne gasim preko produznog sve je normalno, svaki boot.

Proverio sam i uporedio XMP sa specifikacijama RAM-a, latencije su dobro podesene, cak cim ukljucim D.O.C.P. (XMP), on automatski prepozna RAM, frekvencije, latencije, a naravno mogu manuelno da stavim XMP 3200 profil ili neki drugi.

Ajde probacu kada dodjem s posla manuelno da podesim latencije, mada i pri prvom boot-u kada sam sastavio pc uradio je tako boot-off-boot..
 
A da probaš da ne gasiš na produžni već samo na dugmetu za napajanje, da vidimo šta se tad dešava?
 
To je isto. Ploča (a i PS) ostaje bez napona.
 
Vratio jednu verziju biosa unazad - isto.

Profil za RAM da li koristio xmp ili postavio sve stavke rucno - isto.

Menjao sam svasta nesto u biosu i uvek ista prica nakon gasenja iz struje. Dok se ne javi neko sa istom konfiguracijom ne mogu da znam da li je tako, ali ispada da tako funkcionise ploca, sto mene izuzetno smara jer sve gasim na produzni uvek. :/
 
To je isto. Ploča (a i PS) ostaje bez napona.

Trebalo bi da je isto ali neka proba jer sam ja imao, pa ne baš istu ali sličnu situaciju sa produžnim i TVom. Nakon zamene Ispalo je da je krivac bio produžni, kako i zašto, ne znam.
 
Loše uzemljenje, kratak spoj, parazitna kapacitivnost...moguće je kod produžnog.
Ali dobra napajanja upravo štite od svega toga, naročito ne bi smela da puste loš signal dalje. TV nema takvu zaštitu, mrežni stepen mu je direktan.

Eh da, mogao bi da proba sa drugim napajanjem.
 
Probao sam upravo sa potpuno novim PSU, isto radi.

A naravno i bez produžnog i drugu utičnicu u zidu. U suštini ja ne znam vise sta je ostalo da se proba, osim još nečega u biosu ili na kraju krajeva tako radi, ali nema nikoga da istom konfiguracijom da to potvrdi.
 
Danas mi stize b450m aorus i trebalo bi 8gb predator rgb. Znam sve da ova kombinacija ne ide, ali bilo na brzaka porucivanje i eto, jurio sam rgb ram posteno. Da li ce ovo sa najnovijim biosom i r5 1600 funkcionisati ili da jurim odmah drugi ram u medjuvremenu?
 
ne mogu editovati, ima li nacina samo da instaliram win 7 na ovoj ploci da bih odmah radio upgrade da dobijem licencu za win 10?
kako videh driver-a za win 7 nema.
 
Radice Predator bez problema, ta nekompatibilnost je odavno rijesena.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
kako videh driver-a za win 7 nema.

Kako nema? Ima drajvera i može.
Kod:
https://drivers.amd.com/drivers/amd_chipset_software_1.11.22.454.zip

Za instalaciju potreban ti je ISO sa već ubildovanim komponentama (AHCI/USB3). Ima toga sada već dosta, ako ne umeš sam da ih napraviš.
 
Poslednja izmena:
Imam B450 AORUS M.
Ako ti je ram CL15 ucitaj xmp profil sacuvaj podešavanja.
Posle restarta u podešavanjima za memoriju ručno podesi "Gear Down Mode" -disabled.
Onda je xmp profil 100 posto podešen.

Pozzz.
 
tebi je predator pa me to savetujes? ili onako pises uopste za ram?
koliko uz ryzen moze ici ram uopste na prvoj generaciji procesora?
 
Kingston Fury 2666Mhz CL15
Nikako nije hteo da ucita kako valja dok nisam našao na netu ovo rešenje.
Ako ti se desi slična situacija da znaš za caku.
 
@BokiPK
hvala

@Lazni_Kazanova
nego tebi je to fury koji valjda i ne pravi probleme koliko predator....
 
Ne bih bio tako siguran, makar na Giga b450.

Em vec odavno nema u prodaji tog starog modela Predatora koji je “pravio problem”, em je to odavno popravljeno kroz Agesa-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Em**, G*tron i slični prodali su gomile računara sa A320 pločama. Bilo koja B450M je itekako kvalitetniji izbor od njih.
 
zamenio sam predator za fury kad vec nisu poslali tek danas mi salju. U medjuvremenu povezah sve upalih win 10 od konfiguracije iz profila sve radi ok. Da li ima nacin ocistiti sistem zbog nove konfiguracije, jos suprotnog tabora, da ostanu programi i podesavanja ili samo reinstall ili nista ne dirati ako nema problema?
 
generalno bude dovoljno ciscenje grafickih (ako treba) i cipset drajvera,posle mozes da opalis dism i sfc komande iz elevated cmd-a ili prepeglas sa in place upgrade sa istom ili novijom verzijom desetke,ali po mom iskustvu ciscenje cipset drajvera i dism i sfc iz elevated cmd-a budu dosta.
 
Treba mi mala pomoc - planiram da uzmem Gigabyte B450 Gaming X sa Ryzen 7 2700 procesorom, ali nisam siguran koji bi RAM bilo najbolje uklopiti. Stavio bih 2x8GB dimm, samo me buni malo ovo oko brzine. Prvo sam hteo DDR4 2x8GB 3200MHz Kingston HyperX Predator CL16, medjutim na specifikacijama maticne ne vidim da je uopste podrzano 3200. Kada udjem na QVL od maticne, vidim 3200mhz i taj model od 8GB. Nisam bas najbolje upucen, pa ako moze savet cisto da se ne zeznem oko izbora RAM-a.
 
Inb4 Anarki sa "Nikako Predu na Gigu, na Tomu možda al' i to je sumnjivo"...
 
Hteo bih nesto da podelim sa ljudima koji imaju eventualno neku Asus plocu u svom Ryzen build-u. Instalira sam Asus AI suite 3 na komp radi kontrole ventilatora. Poceo sam da pravim profile i u jednom momentu kada sam prebacivao sa jednog na drugi profil na monitoru se izgubio signal a masina je nastavila da radi normalno. Probam reset nista, probam da ugasim masinu nista. Na kraju sam morao da ugasim napajanje. Ukljucim komp i krenem da guglam i dodjem do toga da je upravo AI suite uzrocnik ovog problema. Navodno ne mirise se bas najbolje sa Ryzenom. Nikada nisam bio neki poklonik ovih programa ali mi se svidela ideja sa profilima za ventove. Ipak se ispostavilo da ovo i nije neko resenje. Tako da ako neko bude imao slican problem da zna sta moze da bude jedan od uzrocnika. Pozdrav svima i srecni praznici.
 
Ai Suite je problem za problemom, bacaj to u đubre. Nameštaj ventove u BIOS-u samo.
 
Nazad
Vrh Dno