Šta je novo?

B450 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Opet u centar sa losim vrm-om? [emoji3] Bas puno zalbi ima na nju.

Ja sam kupio b350f strix. Ne mogu da cekam smirenje cena u prodavnicama, a nisu se jos ni pojavile kod nas. Kazu ovi iz gigatrona tek za 10ak dana, dok drugi nemaju nikakve informacije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kad se setim kakvu sam GB plocu u domacoj radnji uzeo za ~9K, 970A-UD3P 2.0, klokovan FX do besvesti, nikad bagova, ram OC dobar, jednom je bios prso pri OC-ju i dual bios je spasio, gomila konektora, solidna naponska, nije presminkana, ispod 80e..

Ovo sad je smejurija :)
 
Svasta oni danas nazivaju ultra durable [emoji4]

Inace, pojavilo se jos ploca na ipon.hu

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ako je VRM identičan B350 modelu, ja bih je zaobišao. Više iz principa, nego zbog realnih problema. Doduše, ta trofazna naponska će svakako biti dovoljna za većinu korisnika.

Da cisto iz moralnih razloga.Onda bih morao da zaobidjem i msi zbog biosa i gigabyte zbog vrm-a. Sao Asus Srbina Spasava.
 
https://youtu.be/EqQcgwz1hYA

Gigabyte i dalje dominira:d Strasno sta napravise od brenda....nekad jakog brenda.

Asus nista bolji, sa njihovom pilicarskom cenovnom politikom. Nezavisno od ovog testa, plocu im ne bi kupio/platio nikada.

MSI opet sa tomahawk modelom pravo u centar. Asrock deluje ok, ceka se test pro4 modela.

Jos jednom krstena ploca b serije, dakle b450 sada, od oko 100e perfect match za Ryzen 2700X. Kome ne treba nesto vise od slotova na ploci. Stavise i za oc ok, ali na duze staze jasno x470 je pik.

Jos suze krvave ronim nad mojom ga-p31-es3g sta uradise od onakve kompanije djecu im *mjau**mjau**mjau**mjau*m. Maticna bez hladnjaka na vrm-u klokovana 9 godina jos dan danas radi dao starcima za internet.
 
Kad se setim kakvu sam GB plocu u domacoj radnji uzeo za ~9K, 970A-UD3P 2.0, klokovan FX do besvesti, nikad bagova, ram OC dobar, jednom je bios prso pri OC-ju i dual bios je spasio, gomila konektora, solidna naponska, nije presminkana, ispod 80e..

Ovo sad je smejurija :)

Najbolja fx ploca svih vremena u bilo kojoj katregoriji.
 
Ja sam uvek gigabajt smatrao za smece i uvek zaobilazio. Nekako mi uvek asrock ispadne najbolji.
889290_asrock_a320m_pro4.jpg
za 60e ovakva ploca nema veze sto je a320
 
Poslednja izmena:
Pa i ne ispadne bas. A320M i B350M pro4 su gotovo najgore ploce jer imaju problem sa zamrzavanjem. I ja imam jednu.

Reviews na neweggu ti sve govori.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Za b350 sam cuo, za a320 nisam nista lose cuo. Kazem samo po tome sto nude, nerealno je da nisu u novijim verzijama ispravili to? Jel jesu?
 
ASRock ima odličan odnos cena/features., ali im je BIOS loš.

Sviđa mi se B40 Tomahawk s onog testa...čak ima i solidan izbor konektora pozadi i hrpu fan konektora, super. Jedino me nervira što su izbacili S/PDIF, trebao bi mi za pojačalo, pogotovo što ima shit Realtec na ploči.
 
Isti problem imaju obe. Ploce su gotovo 100% identicne, samo je drugi cipset.
Prva revizija nije imala problema, a sa izlaskom ryzen 2 je izasla druga revizija sa updateovanim biosom. A sa njom i problemi. Ovo je sto se tice b350m. Neki su problem resili downgradeom i cackanjem biosa, menjanjem procesora, memorije itd... Imas sve na asrock forumu.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
1969bd50ac91030abe98eb829475f2e0.jpg
 
Onda jedino sacekati neko vreme pa videti kako ce se nova pokazati :D
 
Koga briga za BIOS? Ionako tamo ulazim samo kad treba update istog da se odradi :d

Na temu VRM-a, nisu čak ni temperature problem. Čak i na tom Gigabyte-u koji je kao najošiji, u solidno provetrenom kućištu ni R7 2700X nije problem. Meni smeta samo tri faze kod ASRock-a. Bolje da su stavili 4 bez dupliranja, ionako nije struja problem, neće niko klokovati 8-core procesor na ploči od 70-80€. Realno, nije ni 3 faze nikakav problem, ali ne volem :D
 
Jel ima potrebe overklokovati ryzen pored njegovih boost klokova?
 
Pa nema baš kod X modela i na pločama gde Power Boost2 radi, performanse dođu negde oko 95% punog overlkoka.
 
Meni bile stigle komponente jos u petak.Ploca Asus Prime b350 plus je stigla sa nadogradjenim poslednjim biosom i nije toliko ruzna koliko izgleda kad je gledas na netu.U kombinaciji sa Ryzenom 2600-om i 8 GB Kingston HyperX DDR4 2666MHz (jednu sam morao da odlozim za sledeci mesec)lepo radi i poprilicno je stabilna i hladna.
 
Meni bile stigle komponente jos u petak.Ploca Asus Prime b350 plus je stigla sa nadogradjenim poslednjim biosom i nije toliko ruzna koliko izgleda kad je gledas na netu.U kombinaciji sa Ryzenom 2600-om i 8 GB Kingston HyperX DDR4 2666MHz (jednu sam morao da odlozim za sledeci mesec)lepo radi i poprilicno je stabilna i hladna.

Aj baci neki hwinfo screenshot pod stress testom.
 
Isti problem imaju obe. Ploce su gotovo 100% identicne, samo je drugi cipset.
Prva revizija nije imala problema, a sa izlaskom ryzen 2 je izasla druga revizija sa updateovanim biosom. A sa njom i problemi. Ovo je sto se tice b350m. Neki su problem resili downgradeom i cackanjem biosa, menjanjem procesora, memorije itd... Imas sve na asrock forumu.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
1969bd50ac91030abe98eb829475f2e0.jpg

Jesi siguran ATX verzija ploce ima skoro savrsen skor na neweggu amamzonu itd
 
https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813157768

Mada gledajuci ocene na newegg vidim da je to gomila *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a, evo jednog primera

Cons: Company sucks, if you're even able to get ahold of someone. After assembling everything came to realize they never installed the boot drive to the board. If you're able to get ahold of the company and get a board that works may be a good deal but to save yourself time i recommend just go to a different company
 
Poslednja izmena:
Znam znam, govorio sam o matx.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
MSI nema ni jednu mATX B450 koja imao hladnjak na SoC fazama?!? Asus i GB nisam ni gledao jer im je VRM los. Dakle samo Asrock za mATX i APU, ali prvo da se vidi da li ima problema sa zamrzavanjem.
 
Poslednja izmena:
Sledece nedelje mi stize Asus ROG Strix B450 F Gaming i 2600x pa cu preneti utiske bas...
 
Nazad
Vrh Dno