Šta je novo?

B450 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

@TosaNS
Pitanje sta ce da radi na toj Gigi od memorija. Radi ovaj Fury eol sto prodaju kod nas, 3200cl18. Ja bih radio cekao MSI max, nego uzeo Gigu. Jeste giga lepsa, ali sve ostalo na strani MSI.

Proverio na GIGABYTE zvaničnom sajtu ploča podržava memoriju DIMM DDR4 2x8GB 3200MHz Kingston HyperX Predator CL16, HX432C16PB3K2/16 jeste skuplja varijanta od 8GB 2666MHz Kingston HyperX isto CL-16 sa tim da bih ja išao x 2. Razlika u ceni je zanemarljiva u odnosu na prvu memoriju.

S obzirom da nisam neko ko se bavi klokovanjem niti jurim za performansama mene zanima da li će ploča Aorus M raditi u kombinaciji sa ryzenom 3700x bez poteškoća i eventualnog pregrevanja na difoltnim vrednostima.
 
Poslednja izmena:
Taj predator je problem u najavi. Ima momak predatora na Gigi b450, ne moze da namesti vec mesec dana, na kraju odlucio da ga proda. Nikako ne uzimaj predator. Bolje uzmi i taj Fury, makar ce da radi 100%.
CountMike ima 3600c16 predatora na Asus x470, na njoj radi. Ne bih se ja kockao.
 
Poslednja izmena:
Juce uzeta Aorus M u emmiju, odradio mi momak update biosa na licu mesta, sve pohvale za njega.

3700x bi morao da radi kako treba i to klokovan, bilo bi lepo videti kako bi se 3900x ponasao na ovoj ploci.

Edit: radi predator 16 gb 3200 na ovoj ploci, nju su imali pri ruci prilikom update-a biosa, naravno nisu podesavali profil, ali postuje bez problema
 
Poslednja izmena:
To ne znači da radi. Radi i ovaj, butuje sistem ali ga isto tako i zakuca.
Vaše pare vaša stvar, ali ja se ne bih kockao.

Mada, dečko ima 2x16 DR. Možda DR neće da radi kako treba, ne znam, ali ne vidim razlog da se rizikuje kada ne mora.
 
Poslednja izmena:
au sad sam u rebusu koju memoriju uzeti i ja sam takođe uzeo ploču u emiju s tim da su moju poslali u servis da urade bios. Kažu treba par dana da se to uradi, možda nisam trebao da šaljemu servis ali sad šta je tu je. Ja bih išao na 2x 8 gb koju god da izaberem opciju mislim da neću pogrešiti, mada ove predator memorije idu u paru, šta je DR? Nisam pametan ...
 
Poslednja izmena:
Dual rank
Taj predator 2x8 je single rank, ali opet, nisam siguran da će da radi, ali isto nisam siguran da neće.
Moj predlog je da naručiš preko neta, pa ako ima problema vratiš posle 7-8 dana.

Što se tiče biosa, to traje čitavih 5 minuta, ako i toliko.
 
Poslednja izmena:
Koji problem?
Nema problema, samo sto imas lite bios na non max.
Dobro, ja gledam drugacije na stvari, mozda je nekome bitno kako bios izgleda.
 
Koji problem?
Nema problema, samo sto imas lite bios na non max.
Dobro, ja gledam drugacije na stvari, mozda je nekome bitno kako bios izgleda.

Pa problem da serija 3000 zeza i da su izbacili podršku za starije procesore da bi ugurali neki oblik podrške za seriju 3000.
Neću da razmišljam i trošim dane guglajući na to kako da rešim problem kada jednom odlučim da pređem na 3000 ili 4000 seriju.

Meni je čak i bolje kada BIOS izgleda bazično, ne volim grafike u BIOS-u, samo smetaju.
 
Juce uzeta Aorus M u emmiju, odradio mi momak update biosa na licu mesta, sve pohvale za njega.

3700x bi morao da radi kako treba i to klokovan, bilo bi lepo videti kako bi se 3900x ponasao na ovoj ploci.

Edit: radi predator 16 gb 3200 na ovoj ploci, nju su imali pri ruci prilikom update-a biosa, naravno nisu podesavali profil, ali postuje bez problema

Na defaltu bi radio 3900X, nema razloga da ne radi.
 
@Dusan
RGB znam da radi, non rgb ume da pravi probleme.
 
Kod mene na Tomahawk b450 je HyperX HX432C16PB3K2/16 (2x8gb) xmp na 3200 cl16 i nikakvih problema. Je l to samo na Gigi ume da pravi zvrcke?

edit, sada vidim vi pricate za 3xxx ryzene
 
Poslednja izmena:
Radi i na Gigabyte plocama sve bez problema sa najnovijim bios-ima, isprobano na B450 Aorus M, Aorus Elite, Aorus Pro i Gaming X. Procesori 3600/3700X.
Ram: Kingston Hx Fury/Predator, Crucial Ballistix Sport, Patriot Viper, Corsair.... 3000-3600MHz
Jedino sto bih naveo kao manu je sto se ne moze odmah uflesovati zadnji bios, vec update ide u 3 etape, npr tipa ver 31, pa na 41, pa na 42 (zadnji bios), tako da flesovanje potraje 10ak min.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Qiza
Moguce
 
@ Splinter
Jesi probao i RAM brži od 3200Mhz na Aorus M ploči?

Značio bi mi info. :)
 
ako ti baš znači, :smoke:
test 3600- auto.png
 
Hvala,

Onda se isplati da uzmem malo brži RAM za posle kada pređem na 3000/4000 seriju.

Ne kapiram samo zašto Gigabyte ne updateuje stranicu za Aorus M na sajtu da napišu to, može samo da im pomogne oko marketinga...
 
Pocele polako MAX ploce da se pojavljuju, izasla b450 a-pro max kod madjara.

Za 20 dana bi trebalo sve da izadju.
 
Poslednja izmena:
Taj FURY radi bez problema, ali ja ga ne bih nikada kupio, jer je EOL, a da ne pričam o tajminzima. Za one koji ubodu i ne diraju, dobra je to memorija. Na Gigi jedino ona i radi bez problema, koliko ja vidim. Predator pravi dosta problema.
 
Tajminzi su takvi jer memorija radi na 1.2v i JEDEC je 3200, nije loša, samo ima specifičnu primenu.
99% ide c16 na 1.35v (nisam probao).
 
Taj FURY radi bez problema, ali ja ga ne bih nikada kupio, jer je EOL, a da ne pričam o tajminzima. Za one koji ubodu i ne diraju, dobra je to memorija. Na Gigi jedino ona i radi bez problema, koliko ja vidim. Predator pravi dosta problema.

Vec sam pisao da na Gigi sa novim bios-ima sve radi bez problema, tako da nema potrebe da se sire price koje nisu tacne.
Takodje, sada je aktuelan novi Fury model, 3200MHz Cl16.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj novi je u redu, ovaj c18 je EOL.
2x16 DR Predator 3200c16 ima momak na Gigi I ne radi. Neće xmp ni manualno(moguće da ne ume), a što se ostalih tiče, Fury znam da radi, ovaj c18.
Da li je to tako zapalo ili šta, ali jedino vidim da se ljudi žale na Gigi I na Predator. Moguće da oni samo nisu dovoljno iskusni da nameste, ili šta već, nebitno uopšte.
Ako si ti probao, onda ok
 
Covek sipa sa savetima za stvari koje nije ni video a kamoli pipnuo i testirao.
 
@anarki

Neka isproba taj Predator na nekoj drugoj ploci, moguce da nije fabricki ispravan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatnoca da oba nisu ispravna je 0.00001%.
Radi on na 2400 ili 2133, ali nece xmp nema sanse.
Jedan stap od mog patriota je feler, ni post ne dobijam, dok je drugi ok.
Cak sam pozajmio jedan predator 8gb da imam dok ne dobijem novi sa reklamacije(saljem u ponedeljak), evo ga radi zajedno sa ispravnim patriotom u masini, bez problema.
Taj specifican model je najverovatnije problem, a moguce i sto je DR.
U principu nebitno, Gigu ne bih preporucio nikome, jer MSI po meni ima najbolje b450 ploce.
Imas test temperatura VRM-a, smesno koliko Tomahawk dominira. Bolji vrm, bolji hladnjak, sve bolje na MSI.
 
Sem što su imali fail sa podrškom za 3000 seriju...

A ploče na kojima je to sređeno ne možeš da nađeš u prodaji. :)
 
Nazad
Vrh Dno