Šta je novo?

B450 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Pa meni računari rade, ono nisam sad ja nešto tu testirao da vidim koliko to dobro radi. Jedino sam memoriju stavio na 3000Mhz na naponu od 1.36V i to šljaka. Sve ostalo na def.
 
Pa skini Ryzen dram calc, Taiphoon, Aidu pa se igraj, utezi i klokuj koliko moze.
 
Mjok čekam da se Ivan vrati sa odmora pa da prekopiram njegove postavke, ionako nas nekoliko ima iste proc, ram i jako slične ploče, pa ono računam da će svima vrednosti za neki umereni OC biti iste.
 
Moze da bude, a pre ce da ne bude, i ne gine ti fino podesavanje samostalno ili uz neciju pomoc.
 
Dacu ti ja, Arcibalde, od mene da prepises.

Slika je tu bas slucajno, nema veze sa temom.

hqdefault.jpg
 
Nebitno, u svakom slucaju fino podesavanje ti ne gine. Makar malo probaj, vidi kako ide, da ti bude lakse kasnije. Pa nisi ti onaj sa hw unboxa, pa da spalis cpu. Onaj overklokovao, ostavio napon na auto, i on mi neki tester.
Isto bi bilo sa narkomanom u sobi punoj droge, rikno bi za tili cas.
 
Ako su one igre koje igraš zakucane na 75fps-a( koliko se sećam, monitor je 75hz), tj. ako ti fps ne spada ispod, onda nema razloga da bilo šta diraš, niti zatežeš.
 
Toliko o onoj prici da 7 dana posle kupovine masine neces morati detalje na snizis.
Ta karta bi trebalo da izbacuje 150+ na ultra, po onome sto vidim po netu. Nesto tu nije kako treba.
Skini Afterburner i ukljuci overlay(u uglu stoje vrednosti sve, kao i zauzece cpu-a i karte), pa mi reci koliki je % GPU iskoriscenosti.
Ukljucen V-Sync(adaptive) ili ne?
 
Bice pre da je igra neoptimizovano smece, ili ako je online, da je net problem.

https://www.youtube.com/watch?v=itoI_sUrRT4
po % iskoriscenosti karti, vidi se da je neoptimizovano smece. Nemoguce da 6800k na 4.2 nije dovoljan za 1050ti, makar za 80% minimum.
 
Jesi li uopšte igrao PoE? Meni na 660Ti nije padao fps ispod 100 (doduše, igram solo)...
 
Ne, prvi put sam za igru cuo kada je Arci rekao. Mene samo FPS interesuje, i to strogo MP, i sportovi, nista drugo. Probao sam WoW jedno sat vremena, dobio ponudu da igram, da mi guild kupi igru, i ako hocu neki levelovani nalog(jer sam se igrao 10h dnevno BF), upalio, smorio se i rekao ne. Nisam ja za to skupljanje zlata, medaljona ili sta vec.
Pa bas zato sto ti nije padao na 660ti ispod 100, ne vidim razlog sto njemu spada ispod 75. Jedino objasnjenje je ako igra multi, pa net malo zezne stvar u nekom momentu, ili pak da je igra neoptimizovana, na sta vidim da se zale ljudi po Steam-u, ako je Steam forum iole merodavan za tako nesto.



EDIT:
Pogresio sam, karte su iskoriscene maksimalno, sve iz linka koji sam postavio.
Ili je pitanje scene gde igra jednostavno kolje, ili mozda do net-a ako se igra multi ili sta vec igra ima.
 
Poslednja izmena:
Dobro bre pa nije snižavanje AA toliko strašno, elem mislim da je uključen neka vrsta sinc-a, ne znam jer ne igram ja PoE, ja cepam Warframe gde sam je limitirao na 75 i tu ne pada ispod čak ni u Open World pri lovu na Terry-ja. Nego imam ja onaj Unigine Heaven benchmark pa mogu tu da je pustim samo koji score treba da dobijem? Ili koje su min/max fps vrednosti uobičajene za 1070?
 
Nebitan je benchmark.
PoE tvoji klinci igraju online ili solo? To sto padne ispod 75, moguce da je do neta ako igraju online, ili pak do specificnog mesta u igri gde se to desava.
Iskljuci v-sync pa vidi da li onda pada ispod 75 na PoE, i koliko tearinga ima.
 
Online je Path of Exile.
 
Naravno da valja. Ideš na 3600G?
 
Pardon, ima 3400G. Naglasak je bio na G, nisam ni primetio da sam otkucao 3600
Da li ga ima kod nas, hmmm
Edit ima

E sad, ako ti je važna procesorska snaga, 3600 + grafa...dosta više i para. Podosta.
Ao je klasik kancelarijska upotreba - 3400G više nego puna kapa.
 
Poslednja izmena:
Pardon, ima 3400G. Naglasak je bio na G, nisam ni primetio da sam otkucao 3600
Da li ga ima kod nas, hmmm
Edit ima

E sad, ako ti je važna procesorska snaga, 3600 + grafa...dosta više i para. Podosta.
Ao je klasik kancelarijska upotreba - 3400G više nego puna kapa.

Nije baš kancelarijska, radiće se malo i neke simulacije. Nešto između 2200G i 3600 bi bilo OK.
Taj 3400G bih teoretski uzeo ali je cena loša. Verovatno mi je 2600 sweet spot.
Za sad mi bitno da lociram normalnu ploču. M.2 i OC me ne zanima. Radije bih prebacio pare ka CPU snazi.
 
Poslednja izmena:
Hmmm, da, zvanična cena kod nas je loša. Verovatno je drže visokom dok ne oprazne zalihe 2400G. Preporučena je cca 150US$ i niža nego 2400-ke.
Po sličnim (čak i manjim) i realnim cenama ima ga na KP...

Ali 3600 je ipak osetno skuplji, plus bi trebao da dokupiš grafu.
 
Hmmm, da, zvanična cena kod nas je loša. Verovatno je drže visokom dok ne oprazne zalihe 2400G. Preporučena je cca 150US$ i niža nego 2400-ke.
Po sličnim (čak i manjim) i realnim cenama ima ga na KP...

Ali 3600 je ipak osetno skuplji, plus bi trebao da dokupiš grafu.

Grafa je tu stara. Dovoljno da baca sliku na 2 monitora. Još uvek se dvoumim između 2600 i 3600.
Evo našao sam ovo na stanju. Više mi odgovara jer ima 2 SATA porta više. Ako nije krš, recite, pa da naručujem to. Hvala.
https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-AORUS-M-rev-10#kf

Ili to ili MSI B450M PRO VDH PLUS.
 
Poslednja izmena:
Uvek možeš da konsultuješ
https://docs.google.com/spreadsheet...MvYeCLI5ZbIpnq5fyiWD4NCkkU/edit#gid=229691480
Po ovome je za nijansu bolja od MSI-ja...
Mada je ovde vrednovan prvenstveno o/c potencijal/kvalitet, ipak daje neku sliku kvaliteta ploča.
Dok iz specifikacija gledaš broj portova, priključke, opremu i ostalo šta je tebi bitno.

P.S. Lično nisam imao problema ni sa jednom od 450-ca. Dok gomila kompova za široke mase iz produkcije WW, Em*i radnji isl, koji dolaze sa 320-cama, jeste imala.
 
Poslednja izmena:
Uvek možeš da konsultuješ
https://docs.google.com/spreadsheet...MvYeCLI5ZbIpnq5fyiWD4NCkkU/edit#gid=229691480
Po ovome je za nijansu bolja od MSI-ja...
Mada je ovde vrednovan prvenstveno o/c potencijal/kvalitet, ipak daje neku sliku kvaliteta ploča.
Dok iz specifikacija gledaš broj portova, priključke, opremu i ostalo šta je tebi bitno.

P.S. Lično nisam imao problema ni sa jednom od 450-ca. Dok gomila kompova za široke mase iz produkcije WW, Em*i radnji isl, koji dolaze sa 320-cama, jeste imala.

Super. To me je zanimala.
Hvala puno.
 
Koristim cpu i ploču koju nameravaš da kupiš, dobra je to kombinacija.
 
Ok je taj Aorus, narocito ako uzimas 6core. Uzmi samo u obzir da ti je i 2700 osetno jeftiniji od 3600, a 8/16 je. Ako ti treba procesorska snaga mozda to nije lose resenje.
Ako ti ne treba bas toliko onda 2600 slobodno, 3600 jednostavno nije vredan razlike u ceni trenutno, osim za 144hz gaming a iskreno i tu je diskutabilno.
Kad sam zadnji put proveravao kod madjara cene su bile 2600 - 116e, toliko sam ga ja platio, 2700 - 178e i 3600 - 207e. To varira na dnevnoj bazi, ali cisto da imas predstavu.
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da javim. Uzet taj Gigabyte Aorus M i 2600. Kombinacija je odlična.
Ne znam samo za ove što idu na 3xxx seriju, da li treba neki BIOS update...
 
Nazad
Vrh Dno