Šta je novo?

B450 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Dakle imate deo foruma sta da kupim, pa tamo pitanja tog tipa...
 
Posto je pitanje u vezi b450 maticne vezane za audio kodeke.

Jel moze neko da mi kaze koje su razlike izmedju ova dvoje realtek alc1220 vs alc892, znam da je alc 1220 noviji i bolji posto ga imam na Z370 krait gaming maticnoj ali sada uzimam jos jednu konfiguraciju sa amd procesorom gde ce biti b450 tomahawk i 2600 pa me interesuje koliku razliku u zvuku da ocekujem?

I mene interesuje. Da li neko zna??
 
Nije velika ali nije zbog samog CODEC chipa, treba više gledati kako je implementirana cela audio sekcija, filteri, condenzatori, EM zaštita.
 
Svi Realtekovi kodeci(887,892,1220...) su teski krsevi kao i Realtekov softver, iako ih proizvodjaci reklamiraju kao nesto ekstra sa raznim filterima,dodatnim ess dac-ovima,ekvilajzerima drugih prozvodjaca.

Bolje uzeti neku zvucnu kartu sa creative ili cmedia cipom i obavezno da ima Faradejev kavez jer dosta znaci zbog EM.
Ja sam bio uzeo Terratec Aureon 7.1 PCI-E sa C-Media CM8828 cipom za 20e na KP i jednostavno procuo,jer je zvuk bogatiji i detaljniji,i nema suma od drugih komponenti u odnosu na integrisani realtek alc887.
 
Poslednja izmena:
Ili usb DAC. Od kada ga koristim, svaka integrusa mi je uzas

...über rimini 7
 
Sta je bolje uzeti MSI B450-A Pro ili Gigabyte B450 Aorus Elite ili mozda MSI B450 Gaming Plus? Posto Tomahawke vec nema a to i gde je ima je napucana cena.

Kod ove Gigabayte mi se ne svidja sto nema ovo dugmence za flashback, dok mi je izgled ok.
 
Skoro je bio MSI-ev stream oko Ryzena 3000 i B450 ploča. Dole sam preveo glavne crte iz reddit teme (lik koji je pratio stream je izvukao glavne stvari).

- Tomahawk će ostati na lite bios-u. Neće biti update-ovan za 3000 seriju na click 5 (sa grafikama, itd).
- Moguće da neće biti oc profila sa lite bios-em. Navodno MSI pokušava da sredi i to, ali ko zna...
- MSI je navodno napokon svestan problema koji se javlja sa Tomahawk pločama (a verovatno i drugim pločama) - cpu debug problem. Nadaju se da će imati uskoro više informacija.
- "Stare" B450 ploče će imati podršku za Ryzena do 2020. godine.
- Zvaničan stav MSI-a je da ko je kupio B450 ploču, da je vrati i da kupi MAX ploču.

Original tekst/link, plus komentari: https://www.reddit.com/r/MSI_Gaming/comments/ch9qud/msi_livestream_conclusion/

tldr; MSI ukakio stvari, obećao jedno - na kraju ispalo drugo, osećaj prevare, ne kupovati MSI ploče za Ryzena (utisci ljudi koji su gledali stream)

Citiram sebe iz druge teme, čisto jer ima još nekih novih informacija oko MSI-evih ploča i Ryzena 3000.
 
Poslednja izmena:
Ovo mora da je neka sala,juce mi stigao r5 3600 i uzeo MSI b450 Gaming Plus zbog onog dugmeta bios flashback ,samo cekam jos memoriju i da krenem ,nadao sam se da cu progledati posle phenoma II.Kad ono,sad procitam ovo..........
 
Pazi, možda će ti i sve raditi kako treba, nemoj odmah u bedak. :)

Glavne stvari na koje da obratiš pažnju..

1. Koristi usb 2.0 flešku (neku manju, 2-4-8GB, fat32 format)
2. Preimenuj naziv biosa kojeg skineš sa MSI-evog sajta na MSI.ROM i takvog ga prebaci na flešku
3. Istu flešku ubaci u gornji-prvi ka ploči usb port
4. Priključi samo 24pin i cpu napajanje na ploču, bez ičega drugog (cpu-a, memorije, grafike...)
5. Klikni na flashback dugme i čekaj da skroz prestane sa blinkanjem (treba mu jedno 3-4 minuta), pa posle toga sačekaj još jedno 5 minuta i izvadi flešku
6. Sklapaj komp i nadaj se najboljem. :)
 
Ovo tvoje "Nadaj se najboljem" me zapravo i najvise brine,uzeo sam u Gigatronu pa nisam bas siguran kako bi oni reagovali kad bih im rekao e hocu drugu,MSI je nesto zeznuo sa ovom serijom biosa :D
 
Ako sam dobro razumeo , MSI ima mnogo vece probleme,tipa nece da bootuje pc ili uspe 40% pokusaja,pa onda neki moraju da iskljuce reset jumper ,jer to isto pravi probleme, itd...
 
Pa ono, čitam i ja to prosto mi neverovatno da hardverski odrade vrh priču a softverski sve to upropaste. Sada nemam pojma sta da uzmem umesto Msi b450-a pro.
 
Vidim da na drugim mestima ovu gigabyte b450 aorus epite bas dosta hvale i preporucuju je cak i vise nego tomahawk i kazu da ima bolje faze ili naponsku nisam bas pratio najbolje, e sada ne znam kakva je za ryzen 3000 jer ja gledam za 2600
 
Vidim da na drugim mestima ovu gigabyte b450 aorus epite bas dosta hvale i preporucuju je cak i vise nego tomahawk i kazu da ima bolje faze ili naponsku nisam bas pratio najbolje, e sada ne znam kakva je za ryzen 3000 jer ja gledam za 2600
I ja gledam za 2600, nema bolje faze i naponski od Tomahawka u suštini ploča je na oko lepa ali što se VRM tiče tu je za tier lošija.
 
Zabac, pitanjce:

kako bi objasnio da zadnji post Pistaljke i prvi post Zabac Djoleta imaju identicnu IP adresu?
 
Dobro bre Mile nemoj da si nemilosrdan. Zabac, I Tomahawk i A Pro imaju indentične naponske samo je razlika u obliku hladnjaka tako da da bolja je ali je isto bangavi MSI. Ne znam jedino da li MSI ima hrpu problema sa Tomom ili sa svim b450 pločama. Gledao sam neke druge ploče koje su cenovno slične B450-A pro a to su Asus Prime b450 Pro i AsRock Fatal1ty B450 Gaming K4 i obe su meh samo je AsRock malo manje meh.
 
Uhhhh Pistaljka.... Zbog njega dobih ban ranije, izbacio me iz takta.... Nadam se da nije to isti, jako iritantna ''osoba''... Elem, MSI ce srediti bios, u to ne sumnjam, malo to traljavo ide ali bice... Nema sanse da ostane ovako!
 
Ti si dobijao privremeni ban, a Zabac (Pistaljka) je trajno banovan vec nekoliko puta na ovom forumu.
 
Na kraju arci b450-a pro je ok za 2600, posto ne planiram da prelazim na 3600 i sa neki predposlednjim biosom je to to tomahawk ali pod drugim imenom.

A te asrock jesu one u klasi tomahawk maticne. Bitno mi je da samo izaberem maticnu sa kojom necu imati problema i da moze neki blazi overklok ako to zatreba.
 
lol kako se pravi naivan :d
 
Dobro bre ljudi možda je iza CG-NAT čovek. Zabac ta AsRock ti je ono za tier niži od Tomahawka/Pro ali je i dalje dovoljna i na nju posle može sve do stock 3900X/3950X odnosno OC 3700X/3800X.
 
Dobro bre ljudi možda je iza CG-NAT čovek. Zabac ta AsRock ti je ono za tier niži od Tomahawka/Pro ali je i dalje dovoljna i na nju posle može sve do stock 3900X/3950X odnosno OC 3700X/3800X.

Svakako sam uzeo i porucio MSI B450-A Pro posto sam video da ona nema rgb osvetljenje na sebi a to mi puno znaci. E sada neki kazu da sam pogresio neki da nisam, jel jesam ili nisam znacu za koji dan kada stigne iz Subotice.
 
Nazad
Vrh Dno