Šta je novo?

B450 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Ma ništa ne fali nijednoj ako nisi zahtevan korisnik.
A 30€ u džepu je ...fino.
Nista od ustede 30e..mogao sam 20e da sam narucio od nekog iz SU Aorus. Elite, ima na stanju.... za 12300+ptt...resio,presekao i porusio B450 Steel Legend u exceed-u za 14250...valjda.se.necu pokajati [emoji120] i nadam se da je too... citam komentare na. netu kazu da je ploca vrhunska.m.sta god to znacilo i u kom smislu to bilo [emoji51]

Imao sam po msm 103 ili 105e taj model ATX Steel Legend kod nekog sto dovozi iz Madjarske ali mi je rekao, rok isporuke... 15-18.06.2020....smorio sam se. kad sam procitao poruku.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Nista od ustede 30e..mogao sam 20e da sam narucio od nekog iz SU Aorus. Elite, ima na stanju.... za 12300+ptt...resio,presekao i porusio B450 Steel Legend u exceed-u za 14250...valjda.se.necu pokajati [emoji120] i nadam se da je too... citam komentare na. netu kazu da je ploca vrhunska.m.sta god to znacilo i u kom smislu to bilo [emoji51]

Imao sam po msm 103 ili 105e taj model ATX Steel Legend kod nekog sto dovozi iz Madjarske ali mi je rekao, rok isporuke... 15-18.06.2020....smorio sam se. kad sam procitao poruku.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
Pa tek je pušten slobodan prolaza za građane u Mađarsku, uzeće im neko vreme da se uhodaju opet..
 
Pravim jos jedan ryzen build , pa se pitam da li da uzmem Tomahawk max ili mortar max , sta bi vi uzeli , da li je to best buy do 110 e ?
 
Gde ima Mortar u ponudi i koja je cena, valjda je jftinija od Tomahawk?
 
Ja pitao ove na kp gotovo da niko nema mortar samo tomahavke ali nije drastično jeftinija mortar , nekih 10e
U principu vidim da svi hvale te ploče , stekle su status nekog mitskog čuda Lolo.
 
Nigde ne vidoh da ima Mortar, zato i pitam, ne vidoh ni kod HU da je ima u ponudi.
Ono što je sada aktuelno,
MSI B450 GAMING PLUS MAX
MSI B450 TOMAHAWK MAX
ASRock B450 STEEL LEGEND
 
Ja pitao ove na kp gotovo da niko nema mortar samo tomahavke ali nije drastično jeftinija mortar , nekih 10e
U principu vidim da svi hvale te ploče , stekle su status nekog mitskog čuda Lolo.
Taj "status nekog mitskog čuda" su stekle Max ploče zbog BIOS-a, Em je veći BIOS, em je prvi bio kompatibilan sa 3000 serijom, em može update BIOS-a i bez kompatibilnig processora a ima i dobar VRM. Sve je to prilično neočekivano za MSI.
 
Neka tako i ostane, za prvi build sam pazario assrock ali za ovaj drugi će biti tomahavk max :)
Kažu neki na netu da su razočarali giga i Asus sa pojedinim modelima :( eto dešava se i to.
 
Šta preporučujete za Ryzen 3 3300X? Casual gaming je u pitanju, imam Nvidia 1060 grafiku. Da li ići na Tomahawk max ili nešto jeftinije?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
B450-A Pro MAX

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ako se pojavi potražnja je velika staviće ludu cenu, bolje grabi tomahavk max jer imaju na stanju.
I ja sam hteo mortar Ali kad nema, lično ne volim full ATX ploče ali šta da radim...
 
Sto se ne bi pojavila? Ako ti je hitno, kupi B450-A Pro Max ili Tomahawk Max. Ako nije, sacekaj novi uvoz za Mortar Max.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nije mi hitno, hteo sam da pravim mATX build, verovatno u Cooler master NR400 kucistu koje ne podrzava ATX, ali svakako cu sacekati, necu jos mesec dana sigurno praviti, a i u krajnjem slucaju Asrock b450m Pro4 mi deluje kao dobra kupovina, ako je ima uopste.
 
Imam jednu Tomahawk Max a vidim da spominjete tu Mortar Max. U cemu je razlika tj da li je bolja ta Mortar?
 
Imam jednu Tomahawk Max a vidim da spominjete tu Mortar Max. U cemu je razlika tj da li je bolja ta Mortar?
Gotovo da nema razlike osim u velicini, Mortar je mATX a druga ATX, mislim da na Tomahawku imas 2 vise SATA porta ali nisam siguran. Znaci sitnice su u pitanju, glavna razlika je u velicini.
 
Mortar ima malo slabiji vrm ali nista strasno.
Toma ima dva hladnjaka a Mortar jedan..
Mortar ima 2 m2 slota a Tomahawk 1.
Pozadi toma ima DVI i HDMI a Mortar ima DP i HDMI.
Toma ima 6 sata a Mortar 4.
Mortar ima S/PDIF izlaz a Toma nema.

Obe su za ulozen novac odlične.
 
Jel probao neko ove beta biose?
 
Tek sam sada flesovao na Tomu Max 7C02v36 , sad ću da vidim mogu li da poteram athlon 200GE na 4GHZ [emoji3]
Stoji mi već neko vreme pa mi zanimljivo da vidim koliko se može iz njega iscediti, odličan je za Media centar i office mašine. [emoji3526]
 
Dobro bi mi dosle preporuke za KP prodavce, pouzdane i umerene, na PP. Hvala.
 
Ljudi, je l' imao neko problema sa ARGB headerom na 450 Steel Legend ploci? Imam one Chieftec CF-3012 ventilatore i spojio sam kontroler na argb header, medjutim ni u BIOS-u ni u Polychrome-u mi ne prepoznaje nista osim on board led-a. BIOS je 2.60, ako nesto znaci. I vec sam uradio ovaj ''fix'' (http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=10325&PID=58521) i dalje nema nista.

Imate neki savet sta moze biti?
 
Ljudi, je l' imao neko problema sa ARGB headerom na 450 Steel Legend ploci? Imam one Chieftec CF-3012 ventilatore i spojio sam kontroler na argb header, medjutim ni u BIOS-u ni u Polychrome-u mi ne prepoznaje nista osim on board led-a. BIOS je 2.60, ako nesto znaci. I vec sam uradio ovaj ''fix'' (http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=10325&PID=58521) i dalje nema nista.

Imate neki savet sta moze biti?
Ne znam, nisam ulazio na link da vidim sta si uradio, da li skinuo sa njihovog sajta update vezano za RGB?Zadnje dve stavke...
Imam tu plocu ali nisam tako spajao, moji msm da su fixne boje pa mi isti djavo, onda sam na molekse pa na napajanje :)

https://www.asrock.com/mb/amd/b450 steel legend/index.asp#Download

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ne znam, nisam ulazio na link da vidim sta si uradio, da li skinuo sa njihovog sajta update vezano za RGB?Zadnje dve stavke...
Imam tu plocu ali nisam tako spajao, moji msm da su fixne boje pa mi isti djavo, onda sam na molekse pa na napajanje :)

https://www.asrock.com/mb/amd/b450 steel legend/index.asp#Download

Honor 8X [emoji108][emoji41]

Jesam, i stable i beta verziju, a fix je da Polychrome manualno apdejtuje i skenira prikljucene stvari na header, medjutim i dalje ne prepoznaje, ni 3 pin za ventilatore ni 4 pin za obican rgb strip na kucistu (Deepcool Matrexx 55 kuciste)
 
Instaliram iz dosade novi bios na MSI Tomahawk b450 (7C02v1D), dakle klasicna, nije MAX verzija i sve to prodje ok. Ali posto je bios sada dosta prostiji, nema one krive za ventilatore u kucistu i ne mogu da se snadjem da smanjim brzinu mog nesrecno-bucnog CM Jetflo 120 ispuha. Ima li nacina da se to sredi, bilo iz Windowsa 10 ili BIOSa?
 
Mrzi me da se restartujem trenutno, ali ako me secanje sluzi onda je ovako: u BIOS-u Advance tab, zatim Hardware Monitor, i tu imas da podesis target temperature i brzine ventilatora. Takodje mislim da je moguce i iz Windows-a, preko onog MSI command centra ili kako se zove, ali ja kada sam se igrao tim programom, podesavanja su se nakon nekog vremena sama restartovala, tako da to nisam ni probao sa pomenutom (novom) verzijom BIOS-a.
 
Zar nema msi neki utility za to...?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru, uspeh iz BIOSa da regulišem. Da li će nova XT verzija 3xxx procesora moći da se nabaci normalno ili se za njih čeka novi bios?
 
Nazad
Vrh Dno