Šta je novo?

Laptop - polovan ili nov?

  • Začetnik teme Stele
  • Datum pokretanja
S

Stele

Guest
Koristiću ga za studiranje informatike(uglavnom osnove programiranja i tako to), gledanje serija i generalno surfovanje po netu.Budžet mi je 400-450 evra. Primetio sam da su polovne mašine(sa kupujemprodajem) DALEKO jače od novih(win win, gigatron, tehnomanija...) za iste pare.

Evo nekih kandidata, pa mi recite šta mislite:

https://www.kupujemprodajem.com//Kompjuteri-Laptop-i-tablet/Laptopovi/Hp-Elitebook-840-G3-i5-8gb-FHD-51981963-oglas.htm


https://www.kupujemprodajem.com/Kompjuteri-Laptop-i-tablet/Laptopovi/Lenovo-T460-i5-6300U-8gb-ddr4-256gb-SSD-Full-HD-IPS-NOV-NOV--63484106-oglas.htm

Ako znate neke konstantno dobre prodavače, otvoren sam za preporuke. Isto tako i ako imate neke modele u okviru mog budžeta na umu.

I još ako bi neko mogao malo bolje da me uputi, koje su prednosti, a koje mane kupovanja polovnog laptopa, u odnosu na nov? Koliko je to uopšte pametno i na šta bi trebalo posebno da obratim pažnju? Hvala unapred :D
 
Poslednja izmena:
Trebaće ti RAMa za pokretanje pretežno "teških" razvojnih alata (i brauzera ;)), 8 GB minimum (što više - to bolje), a SSD je dobra stvar zbog neminovne upotrebe pejdžfajla, bržeg učitavanja projekata itd.
Zato pogledaj podržani maksimum za RAM i koliko slotova je dostupno za nadogradnju (najbolje je kad ima dva, jedan slobodan, drugi zauzet i nezalemljen). Proizvodjači navedu generičke specifikacije, pa je npr. 12 GB RAM zaista podržano od strane čipseta i BIOSa, ali laptop nema fizičku opciju nadogradnje.

Procesor... tako-tako. i3 6,7,8 gen će ti završiti 99% potreba (ako ne i sve), i5 100%. Ako možeš, izbegni U procesore zbog dva jezgra, ako ne - nije kraj sveta. Megahercaža nije toliko presudna, mada utiče na pregrevanje. Nabavi postolje sa hladjenjem, to je 10-15 evra, ili makar stavi laptop na improvizovano postolje, nožice.
Iz ličnog iskustva: ne razmatraj AMD Ax i E. Ryzen nisam koristio.

Kupuj bez (Microsoft) operativnog sistema, jeftiniji su značajno.

Slobodno idi i na Acer i slične jeftinije marke i modele, štaviše.

Obavezno bekapuj projekte sa SSD na drugi fizički skladišni uredjaj.
 
Ja bih sebi uzeo lenovo x220, ugradio SSD i dodao jos ram memorije. Gledaj modele sa min i5,i7 procesorom.
Zasto x220:

-lako se vrsi nadogradnja ssd-a, memorije, cpu-a
-lak za prenos zbog njegovih dimenzija
-ima najbolju tastatura, jako slicna mehanickim prekidacima.

Noviji modeli imaju drugaciju/novu tastaturu koja nije losa ali nije naisla na pohvale od strane korisnika. Zato moj izbor pada na x220.
Nisu losi ni HP ProBook ali ThinkPad je najbolji :D.

Svi ThinkPad modeli

edit: Imas sad i ove nove Ryzen 3,5 modele koji razbijaju, ali nije to taj kvalitet izrade kucista(ako gledamo modele u cenovom rangu do 500e).
 
Poslednja izmena:
Isto koliko i na desktopu, vrh procesori :)
 
Kako vam se čini ovaj Dell Inspiron 15 5570 za 460e?

http://www.itsvet.com/laptop_dell_i...ot11982/not11967/not11968-pdaa1-18.i?id=24065
Izgleda mi kao prilično dobra ponuda, što mislite?
Zbunjuje me samo oblika razlika u ceni. U čemu je stvar? Da li se uopšte radi o istom modelu?
Ne sviđa mi se jedino što nema vratanca za lakši pristup za dodati HDD i memoriju, kao što ima recimo kod nekih Acer modela.
 
Jel moze ovo da se nadje u rangu 45.000-50.000Din:
-procesor i3 (ako vec ne moze i5)
-memorija 4GB (pozeljno 8GB)
-grafika neintegrisana
-M.2 SSD min. 128GB
-HD moze i bez (obavezno moguc upgrade)
-Gigabitni LAN 10/100/1000 Mbps
-Wireless LAN 802.11 ac
-USB 3.0
-USB 3.1 Type-C
-DVD-RW pozeljno a u nuzdi bi vec uzeli eksterni

I jos kad bi bilo da je jednostavan pristup HDD-u i memoriji...
 
Nazad
Vrh Dno