Šta je novo?

Mala pomoc...

yahhoo

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
268
Poena
370
Pozdrav svima. Sastavljam novu masinu za programiranje, crtanje, gledanje filmova, slusanje muzike, i igranje igara. E sad posto sam pre puno godina "terao" prvo intel,intel,amd,amd,amd,intel,intel,intel pa sada planiram da predjem na amd Naravno plan je da zelim neku masinu koja prvenstveno nije "furuna" i da sam se navikao da ne klokujem ama bas nista. Hvala intelu na tome Isto tako me je intel naucio na malu potrosnju. E sad kupio sam sledece sa nadogradnjom na umu...:

Amd A6 9500
Msi A320 Grenade
4gb ddr4 2400 mhz
Kingston ssd 120gb
Ms kuciste(koje nameravam da menjam)
Ms 500w napajanje(koje dolazi sa istim)

E sad plasi me napajanje ovo ali valjda ce izdrzati ovu office masinu dok ne sakupim jos para za upgrejd. Molim da neko prokomentarise na to da li ce izdrzati ovo gore?

E sad ja bi na tu plocu nesto sto malo trosi i malo se greje. Ranije sam imao core i3 i pentiuma haswella i bio sam odusevljen termalnim karakteristikama. Sta od amd-a ima a da je na slicnom nivou? Recimo gledao sam ryzen 7 2700 koji trosi "65w"... Mada mi to nije logicno nikako. X verzija trosi 105w a ima bust koji je 200+mhz veci?!

I oko grafike nisam bas siguran. Vega i slicne grejalice me ne interesuju. Cak sta vise razmisljao sam o rx580 ali nisam siguran koliko trosi. Ne znam n rx570 koliko trosi? Ako neko ima predlog koja grafika otprilike ima potrosnju oko 150w bio bih zahvalan da predlozi...(a da je amd...)

Ram imam 4gb i iskreno zeleo bih da dodam jos ili 4gb ili 8gb. Ploca ima 2 slota, pa sta predlazete jer 8gb dovoljno ili je pametnije ici na 12gb? Brzina me ne tangira toliko, jer sam na intelu imao ddr3 1600mhz tako da je ovo za mene sto se brzine tice super...

I na kraju napajanje za koje ne znam sta da radim jer nisam pratio dugo trziste. Ovo ms je tu da drzi vodu dok ne kupim novo ali koje? Verovatno neko da moze da isporuci realnih 500w je dovoljno za taj neki " low power" amd build...

Dajte predloge pretvaram se u uvo.
 
Pa što izabra APU ako ćeš i grafičku da stavljaš? još odozgo zastareli APU kada je noviji dostupan ? Svi novi AMD, Ryzen procesori su relativno hladni i vuku manje struje, ništa gori od intela.
Rx 580 ili čak Rx 570 je bacanje para za taj processor. Trebao bi ti bar R5 1400(x) da radi punom parom. MS 500W napajenje bi se teško izborilo sa Rx 570/580.
2700 ne "troši" 65W, to je TDP . I 2700x bi "trošila" 65W na istoj freqvenciji kao ne-X, 105W se očekuje samo na punom boost-u preko 4.2GHz, nikako u leru.
Javi ako hoćeš i možeš da revidiraš taj plan za system.
 
Mmm zato sto mi treba masina odmah i sad... Pa lepo pise u prethodnom postu zasto... Ovo je pokusaj da se covek informise gde god da moze o hardweru...
 
"Odmah i sad" si mogao da kupiš i bilo šta što nije Apu. Lepo piše jedino da te interesuje mišljenje (koje si dobio) i da uzimaš sa nadogradnjom na umu (a uradio si suprotno). Čovek te lepo informisao i maksimalno je bio predusretljiv. Još ti je rekao da javiš ako postoji mogućnost revizije, što nisi uradio. Ako si kupio pa očekuješ amin te (loše) odluke teško da ćeš to dobiti.
 
Poslednja izmena:
Ne znam ali ovo je napadanje. Cemu to? Zar je bench postao toliko toksican? Da ne moze lepo da se vodi neka diskusija jer zato smo ovde a ne da se napadamo?!
 
Ok ne valja ali meni nije jasno da li su procitali originalni post i da li su ga uopste razumeli? Ja koliko vidim da nisu. Jer tamo sve moje namere navedene. Znaci da prevedem. Poenta posta je bila da zelim da upgrejdujem ovo kasnije. A da trenutno imam za ovoliko. Cak sta vise amd je uvek bio poznat po tome sto si mogao da upgrejdujes... Cak sam objasnio da mi pc treba sada a da se pravdam ovde zasto mi treba nepada mi napamet. I ovo se polako ali sigurno pretvara u raspravu a ne u normalnu forumsku polemiku. Uostalom ako vam ne odgovara moja tema niste trebali trositi vreme na pisanje stvari koje vam se ne svidjaju...
 
Poslednja izmena:
Tvoj uvodni komentar je kao da si ga pisao na lsd-u. Zbog toga nisam ni nameravao da pišem savete.
U tvom komentaru prvo ne piše kad šta planiraš da kupiš, a ni zašto mora ta kanta od uređaja baš sad.

Naj(bolja)logičnija opcija je 2200G+B350 Asus prime-plus+ 2x4gb 3000MHz Patriot Viper 4 =37000

Gotove kante, ovaj, konfiguracije kakve bi ti hteo:
https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-element.11.html?productId=69450
https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-a-comp-samurai.11.html?productId=69452
https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-raven.11.html?productId=69556
https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-a-comp-hunter.11.html?productId=69558

I još da nam objasniš kad si nameravao da kupiš grafičke od 35+ hiljada dinara, a nemaš ni za osnove? Ako ti je crkao komp koristi telefon za internet dok ne skupiš za normalan komp.
A ta napajanja koja idu uz kućište su dovoljna za apu, ali ne i za većinu grafičkih karti.

Sve u svemu veoma je konfuzan tvoj uvodni post.
 
Pa već imaš sve to u "Moja mašina", to be značilo da već imaš sve sklopljeno i radi . Onda ostaju samo pitanja da li je bolje 4 ili 12GB (pa naravno da je bolje 12) i da li je taj PSU od 500w dobar za GPU klase Rx 580 (pa naravno da nije), Sve to više nema veze koji je system.
Ako nije satavljeno onda ostajem pri svom predlogu a i što ostali rekoše.
 
Kreni kako hoćeš, ne zanima me više taj tvoj problem. Da si bio jasniji nebi ni bilo problema.
 
Nazad
Vrh Dno