Šta je novo?

Basic multi-function za kucnu upotrebu?

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,734
Poena
1,365
Da li vredi prosecnom korisniku da gleda ista vise od osnovnog HP MF-a za 4500? Osim da li je Ink-jet ili laser, ako je bitna kolor stampa?
Vidim da ima i wireless varijanti i laser i IJ za 4500.

Kakvi su skeneri u tim uredjajima, nisu neki skart kao sto su davno davno bili?
 
Skeneri su sasvim zadovoljavajući bili i pre 5-6 godina, štampa treba da te brine :) Najbitnije stavke su po meni pouzdanost i cena štampe. Pogotovo kod korisnika koji ne štampaju mnogo, tendencija je da se uzimaju jeftini uređaji, ali džaba sve to ako on ne radi kako treba baš onda kad ti zatreba. Kod inkjetova se jako često dešava da zezaju ako se ne koriste redovno, jako su skupi za štampanje i generalno nepouzdani. Ni jeftiniji laseri nisu idealni, uglavnom su loše konstruisani, sa otvorenim paper trayem i vrlo brzo se napune prašinom, uprljaju se roleri i ne vuku papir kako treba. Ako štampa u boji nije baš prioritet, uzmi pristojan laserski mf koji ima dostupne reciklirane kertridže kod nas i uštedi sebi i pare i živce.

Cena štampe je ogromna stavka čak i pri malom obimu štampe. Kod recikliranih laserskih je ona ispod 1 din po stranici (dajem primer mog Samsunga koji je jedan od skupljih lasera po ceni štampe), a spušta se i do ~0.2din kod boljih modela. Za inkjet je to nekih ~7-8din po strani za crnu ili 20din za štampu u boji, bar tako kaže internet. Plus mnogo manji kapacitet, češće menjanje i samim tim više cimanja. Nek se štampa 2 strane dnevno u proseku, pa recimo 5 godina, možeš i sam izračunati kolika je to razlika.

Ja sam tih jeftinih MF-ova i štampača izmenjao nekoliko komada i bukvalno vučem traume iz tog perioda. Pa koliko sam para ostavio po kopirnicama, mogao sam kupiti tri vrhunska štampača, a sve to vreme sam imao štampač kod kuće...
Pre 4 godine sam uzeo Samsung M2875ND (laser mf, closed tray, duplex štampa, rucni feeder za štampač, automatski feeder za skener, ethernet) za 20000din i do sada sam mu 2x menjao kertridže od po 3000 strana za 2500din. Bukvalno najbolji novac ikad potrošen na neki hardware, koji mi je usput i uštedeo novac. E sad, ako ti baš ne trebaju sve ove stavke, vidim na IT svetu da ima nekih modela koji mi na prvi pogled deluju pristojno za 13-15k.

Mane u odnosu na inkjet je što je malo gabaritniji i što ne štampa u boji, ali meni štampa u boji toliko retko treba da mi stvarno nije problem da tad odem do kopirnice i odštampam. To ti je moj savet iz iskustva i od srca :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno