Šta je novo?

Mobilni za oko 200 EUR - slicno Nexus liniji telefona

vrobec

Čuven
Učlanjen(a)
16.01.2002
Poruke
1,119
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 + LC Power LC CC120 sa Arctic P12 PWM
Matična ploča
MSI Tomahawk B450
RAM
Corsair Vengeance 3000MHz DDR4 2x8GB
GPU
Sapphire Nitro + RX580 8GB
Storage
Lexar NM620 2TB, Lexar NM620 1TB,
PSU
FSP Hyper K 700
Kućište
Chieftec Dragon Midi Tower
Monitor
AOC 24G2SPU
Miš & tastatura
Logitech MX518, Logitech keyboard
Ostale periferije
XSX, PS5, NSW, LG C3
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 10T Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Postovani!

Posto mi je posle Nexus 5x i Nexus 4 otkazao poslusnost, treba da uzmem neki polovan mobilni koji ima pure android ili slican.
Sta bi moglo da udje u izbor do nekih 200 evra? Gledam Motorola Moto Z, Huawei Nexus 6p, ali sam otvoren i za vase predloge.

Hvala!
 
Od novih samo Mi A1.

Motorola G6 Plus bi bila dobar izbor, da je cena realnih 220-230e. Ovako za 270e je previze, za 330e ima Nokia 8 koja je za klasu bolji uredjaj.
 
Ok. A kakav su izbor Moto Z ili Nexus 6p. Jedino ne znam po pitanju bootloopa kakav je 6p?
 
Preporuka za Nexus 6P( imam ga), jeste malko mator model, ali radi više nego odlično(Oreo 8.1, julska zakrpa na njemu), a fotografije koje pravi...o tome tome više ne treba ni raspravljati.

Послато са Nexus 6P
 
Preporuka za Nexus 6P( imam ga), jeste malko mator model, ali radi više nego odlično(Oreo 8.1, julska zakrpa na njemu), a fotografije koje pravi...o tome tome više ne treba ni raspravljati.

Послато са Nexus 6P

Ok. A kakva je situacija sto se kvara tice? Da li ima istu ili slicnu maticnu plocu kao 5X?
 
Odustajem od polovnog. Bice neki Xiaomi, A1 4/32GB ili Note 4/64GB.
 
koji note4 imas note 5 za te pare .

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Naravno Note 5 sam mislio. Jedino mi nije jasno kako Log**S*** prodaje model 4/64GB za 190 EUR, dok je na KP 210-215 EUR najeftinije ako sam dobro video.
Zvano sam doticnu radnju i nije mi jasno zasto je prodavacica rekla da telefoni nisu u nenacetom pakovanju, jer ih oni otvaraju pre prodaje. :trust:
 
Naravno Note 5 sam mislio. Jedino mi nije jasno kako Log**S*** prodaje model 4/64GB za 190 EUR, dok je na KP 210-215 EUR najeftinije ako sam dobro video.
Zvano sam doticnu radnju i nije mi jasno zasto je prodavacica rekla da telefoni nisu u nenacetom pakovanju, jer ih oni otvaraju pre prodaje. :trust:
Napisao čovek u note 5 temi. Izgleda da nisu global verzije nego kineske sa globalnim romom. Verovatno je zato otvoren da se ubaci global rom. Inače isti telefon samo nema b20 ili ti LTE na 800 što može da bude problem da negde nemaš 4g signal.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Napisao čovek u note 5 temi. Izgleda da nisu global verzije nego kineske sa globalnim romom. Verovatno je zato otvoren da se ubaci global rom. Inače isti telefon samo nema b20 ili ti LTE na 800 što može da bude problem da negde nemaš 4g signal.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk

Ok, hvala za info. Znaci bolje uzeti sa KP nov u vakumu jer su ti odmah global verzije i imaju b20. Da li sam u pravu?
 
Ljudi, ostavio sam post u temi RN5, ali verovatno niko nije video, a posto planiram da kupim, verovatno mogu i ovde da pitam. Citao sam da se nekome pojavio image retention, pa sam hteo da pitam da li je to cest problem, i da li postoji neko delotvorno i trajno resenje?
 
Naravno Note 5 sam mislio. Jedino mi nije jasno kako Log**S*** prodaje model 4/64GB za 190 EUR, dok je na KP 210-215 EUR najeftinije ako sam dobro video.
Zato sto nabavljaju od lokalne veleprodaje (dok KP sverceri ili iz veleprodaje u komsiluku, ili iz maloprodaje isto u komsiluku a najludji i direktno narucuju od kineza).

Napisao čovek u note 5 temi. Izgleda da nisu global verzije nego kineske sa globalnim romom. Verovatno je zato otvoren da se ubaci global rom. Inače isti telefon samo nema b20 ili ti LTE na 800 što može da bude problem da negde nemaš 4g signal.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
Kakva glupost, pa i da su kineski sa globalnim ROMom, nece oni stavljati taj ROM vec kinezi...

Ok, hvala za info. Znaci bolje uzeti sa KP nov u vakumu jer su ti odmah global verzije i imaju b20. Da li sam u pravu?
Ako na kutiji pise global, onda je global, gde god ga uzeo.
 
Poslednja izmena:
Nije to tako, samo onaj ko naručuje telefone ima da izabere opcije, ima Global pa još neke oznake... pišem to iz iskustva.
 
Jeste, onaj ko kupuje nekoliko komada ima da bira a onaj ko kupuje na desetine/stotine hiljada nema, ne daju Kinezi, tako im propisao CK...

Jedino ako su ovi kupili vecu kolicinu kineskih pa morali da ubacuju global, onda su stvarno pacijenti, ode i vreme i novac. Pravi bizMis na srBski nacin
 
Poslednja izmena:
Da si nekad video cenovnik uvoznika, znao bi. Nije za forum, niti ću da navlačim na sebe crne oblake objavljivanjem ovde, detaljno kako i šta. Ko kapira, dovoljno mu je. Nije isto, piše Global, ali nisu svi isti.
 
Pa onda ni ti sa oglasa a ni oni s ali-ja nisu isti, iako pise global... Ne znam na kog uvoznika mislis, bilo je Xiaomi-ja u veleprodaji u BG davno pre zvanicne ponude
 
Nisu isti, piše global, Kinezi jesu izmislili kao Global, mada je Xiaomi otišao korak napred i sve zamumuljio, ima takve oznake i apple, samsung... Samo onaj ko je naručio (diler, prodavac sa KP recimo ili vlasnik radnje), pod uslovom da se razume, on zna šta je naručio, za koje tržište i šta je unutra, a da li će vam reći, teško ;)
 
Nazad
Vrh Dno