Šta je novo?

dva UPS-a problem

louderick

Slavan
Učlanjen(a)
10.04.2008
Poruke
210
Poena
320
hocu da na jedan desktop kompjuter stavim 2 UPS-a, jedan za kuciste, drugi za monitor i modem interneta....
za drugi UPS(2) sam kupio kabl rs232toUSB2 jer nemam serijski na kompu.... dobio sam drajvere uz kabl. win 7 mi je sistem.

medjutim ne vidi mi ni jedan instalirani UPS-monitoring-kontrol softver ovaj drugi UPS(2).

da li mogu uopste dva paralelna UPS kontrolna softvera da funkcionisu paralelno?

prvi UPS(1) mi ok funkcionise na WINPOWER USBtoUSB konekciji...

da li ovo moze da se resi i sta je problem?
UPS(2) inace funkcionise na suvo, ali ga ne mogu softverski kontrolisati, da mu odredim koliko minuta da drzi pre nego sto uradi shutdown...

nadam se da je ovo sve jasno izlozeno...
molim za pomoc.
 
Da li se oba UPSa vide u device manageru?
 
Ako je bez softvera, radiće sve na mx, tj max će držati. Isključi struju pa napravi probe da vidiš kako se ponaša.
Priključi taj drugi na PC pa probaj da ga podesiš, inače ne vidi ga jer nema AC 220V signal, zbog toga.
 
oba rade, tj drze... samo ovog drugog ne mogu softverski kontrolisati.... inace to su bas stari UPSovi kojima sam zamenio baterije...
Ako je bez softvera, radiće sve na mx, tj max će držati. Isključi struju pa napravi probe da vidiš kako se ponaša.
Priključi taj drugi na PC pa probaj da ga podesiš, inače ne vidi ga jer nema AC 220V signal, zbog toga.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pa šta znam i ne treba ti nešto posebno, ja isto nemam SW kontrolu, al pred kraj baterije bipće malo češće i znaš da je za 1-2 min kraj.
Tim pre što je taj drugi za monitor.
 
Nazad
Vrh Dno