Šta je novo?

pecenje graficke u rerni :)

Од како сам био преварен 2-3 пута на кп гледам да кажем у фазону долазим на адресу да тестирамо, само тако можеш колико толико да будеш сигуран и кад је куповина и продаја у питању.
Или још боље кад купујеш од људи са форума који су поуздани. Ту знаш да ће људи да ти изађу максимално у сусрет каква год да је ситуација.
 
Ja na KP samo uzimam od preprodavaca sa kojima vec imam iskustva, koji znaju sta prodaju, a uglavnom se trudim da uzmem od ljudi koji prodaju svoje i nisu od juce tu, ili naravno od odredjenih ljudi koji prodaju novo.

Znaci od onih kojima prva ocena ne datira u zadnjih mesec dana, koji nemaju ocenu ili dve, a ako je nesto od ta dva obavezno licna provera..
 
Poslednja izmena:
Koliko mi njih nikada nije dalo ocenu jer nisu nikada se potrudili napisati 1-2 recenice na KP, sms ili poziv, raspitaju se pa poruce ili licno dodju...
Nego ovo nije tema o KP vec o "pecenju" grafickih kartica, a pretvorila se u kako ispeci i kupca prevariti... :(
 
Pa ljudi polako nisu svi prevaranti na KP. Ahaha ali ima ih dosta a ta vasa pravila mozete da okacite macku o rep. Jer znam da suma za koju policiju svrbi pozadina iznosi nesto vise od 100e i to je skupa rabota da se istera mak na konac. Tako da nema pravila...
 
Treba postovati to sto kazu ja i velikoj zelji da kupim taj neki predmet se zaletim ali vise nemam namere da se nerviram i valjda se necu zaletati vise
 
Poslednja izmena od urednika:
u vecini slucajeva
 
Da ne otvaram novu temu treba mi jedan proveren i iskusan pekar samo da mi potvrdi, posto nisam nikada pekao a sumjam.

Da li ovi oksidirani to jest lemovi koji su malo primili zuckastu boju na pojedinim mestima ukazuju ta to da je graficka pecena ? Koliko ja znam ovo ne bi smelo da se desi ma koliko god da je graficka stara naravno pod uslovom da je stajala u racunaru ne u podrumu i supi..

https://i.imgur.com/Ufv0NHE.jpg
https://i.imgur.com/IdOEk5n.jpg
https://i.imgur.com/5phXwiI.jpg

Posto kada se masina startuje dobijam ovo : https://i.imgur.com/0r2k21Y.jpg

Pa racunam da je pecena ?
 
ne,ne možeš po tome da gledaš dal je pečena ili ne,čak i stikere da ima nisu garant pošto ima ljudi koji stavljaju namerno/nenamerno na jedva 100nak stepeni kartu,ređe upali naravno...

bitnije u svoj priči je što tebi memorija crkava,a tu pečenje ne pomaže.ne pomaže ništa ako je dobar bios na karti,ti možeš da je flambiraš na visokoj temperaturi svakako pošto je za kantu ali bar ja nisam video da je pomoglo...

suština priče je da pečenje pomaže kad nema izlaza a ploča postuje sa kartom nakačenom,jer tu je najčešće problem lem između čipa i izlaza,za sve druge simptome pečenje nije korisno suštinski.
 
Jel isto memorija kad su vertikalne linije, crvene, zelene itd?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Znaci ako sam dobro skontao ne moze nikako da se zna da se prepozna trag da je pecena ?
Meni cudno da su lemovi postali zuckasti sem ako nije bila negde ne znam ni ja gde, to u racunaru ja mislim da ne bi trebalo da se desi.
Pomaze li kod memorije da se smanji takt, pretpostavljam da ne posto u idle vec baca aftefakte...
 
ako je dobar bios na karti pomoći nema.gledao sam da ispravna karta sa lošim/pogrešnim biosom baca artefakte i u idle/lp režimima ali ne nasumične kao na slici,a češće ne baca sliku uopšte ili napravi problem u 3d,videu ili vulkanu (vulkan je posebno pipav na tajminge memorije na npr polaris kartama).

Marko_:

da.
 
Jok, probao sam i drugi bios, ista katastrofa.

IMG_20200729_145612.jpg

Ono najvise me zanimalo da li je pecena, po tim pozutelim pokazateljima na lemovima, svakako da joj spasa nema.

Inace zna li neko kako se zove ovaj sprej na 9:30 i ima li gde ovo da se kupi kod nas ?

 
naravno da nema,ti možeš da je opereš etil alkoholom (opet velika investicija,ali bar će ti uvek valjati za elektroniku) pa čak i flambiraš na što većoj temperaturi baš kad si zapeo toliko da tučeš mrtvog konja,ali to će svakako da završi u kanti.
 
Ja sam grafiku koja je tako brljala, po biosu razne linije u windows nece pekao 5x i produzio joj zivot za 4god. Ali glavnom ako se krene forsirati sa necim jacim od pesa ili lola ubrzo je opet pokazivala...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ma onako sam pitao za sprej, nisam ni nameravao da prskam ovu ona je svoje odmrmorila..
 
Po stoti put, ne pece se graficka u rerni gde posle spremas hranu pa dobijes olovo i jos 100 otrova kao zacin na gibanici :D
Duvaljka i zagreva se samo GPU cip ili memorija, zavisi sta zeza a retko mozes da znas bez probe. Takodje mora da se zagreva i ispod cipova jer tako rade Reflow masine.
Ako proradi pojaca se hladjenje ili boljim/brzim ventilatorom ili After Burnerom i onda moze da potraje. Ako radi u istim uslovima gde je i crkla, dzabe sve radis.
 
Pa zasto onda dosta njih pece u rerni :D logican odgovor jer nemaju duvaljku, sta ce ljudi snalaze se, oribaju rernu posle valjda..
A jel moze industrijski fen, oni obicno dolaze sa dve brzine recimo prva 300-350 stepeni i druga oko 500..
Jeste 300 mnogo ali ono ne znam radi li posao ako se malo odmakne ?
 
Ne, jer je to previsoka temperatura, kalaj se topi na 185 ili 217C zavisi od vrste koja je koriscena, lead free je na 217C (nema olova i ona se sad koristi).
Ja imam duvaljku i ponekad odradim nesto pa koliko potraje, obicno za moje ljude koji znaju da to nece potrajati i da pregura dok ne skupe neki novac. To vise i ne naplacujem jer nije pouzdano mada ima primeraka koji rade i po dve godine.
Pisao sam ranije, imate opis na iFixit kako se radi. Podignem sa nekoliko kovanica na ringli koju ukljucim i merim ispod da bude 160-180c, odozgore se duvaljkom se zagreva na 100C nekih minut, minut i po cela ploca oko cipa onda polako se povecava temperatura do 240C na cipu, tu stoji minut i po i onda polako spustanje da ne padne vise od 6C po sekundi do minimalnih 100C koliko duvaljka ima. Onda polako odaljavam duvaljku da se ne ohladi prebrzo i gasim, ringlu ugasim vec na 180C. Ostavi se par minuta i lagano bez uvijanja ploce sklonim sa ringle i ostavim da se hladi bar pola sata. Pre svega se namaze pasta za lemljenje oko cipa.
Kovanice se postavljaju ispod cipa direktno i jednu ili dve stavim na cip da pretisnem da bolje uhvati kontakt.
 
...a inače savetujemo da se grafičke obavezno stavljaju sa gibanicom...
 
Nazad
Vrh Dno