Šta je novo?

pecenje graficke u rerni :)

q4u

Slavan
Učlanjen(a)
01.10.2007
Poruke
1,145
Poena
360
moram se pohvalim dok mi jos radi grafa :) , uspeo sam da je ozivim u rerni.

pocelo je sinoc da se pojavljuju dve savrsene vertikalne zelene linije sirine 2cm, koje su se pretvarale u horizontalne crtice pa tackice za vreme butovanja sistema.
post poruke su mogle da se ocitaju dok nije usao u sistem - tada je nestajalo sve i ostao je crn ekran.
na danasnje cene grafickih mogu reci da sam se poprilicno iznervirao, pa resio nakon prespavane noci da ukljucim rernu :)

poskidao sam ( skoro sve :D ) plasticne delove sa grafe, postavio je na cetiri tanka srafa da ne lezi direktno na tepsiji, iznivelisao kolko sam mogao, zagrejao rernu na 200 celzijusa ubacio sve u nju i kada je tajmer poceo da zvoni posle deset minuta pazljivo sam izvadio sve i ostavio 10min da se ohladi.

kada sam stavio novu pastu na grafu i montirao ventilator, ubacio je u kuciste i neverovatno - radi normalno.
prvi put mi je uspelo ovako nesto i mogu reci da sam odusevljen, sumnjao sam da ce mi poci za rukom ovakav DIY projekat ali jeste.

sreci nema kraja pa makar ponovo crkla kroz pet godina :)
 
Nekada jako popularan zahvat na nvidia 8000 seriji. Drago mi je da ti je uspelo.
 
Pekao sam vise grafickih, jos ni jedna nije bila da se nije popravila. Pitanje koliko traju posle, al svaka je proradila. Xfx ati 4850 sam pekao 4 puta i produzio joj zivot za 3.5 godine.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Prva koju sam '' pekao'' pre oko 15 god. bila nv gf 4 titanium 4200 u nv izvedbi, bele boje.... prelepa grafika... Proradila iz prve... posle bilo neuspeha sa fx serijom (osim 6800) a od čuvene nv 8xxx serije sve radile, tačnije proradile...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kod mene fifti fifti. Ja najčešće nosim kod ortaka koji ima duvalicu pa zagreje samo oko čipa, mada neki put radi i rerna. Ako im ode memorija, to je to. Ali gpu se najlakše sređivao. Pogtovo te stare NV 8800GT/GTS, NV 9800GT, ATI 4850. Čak sam skoro sredio i jednu ATI 5870. Međutim, najčešće se ponovo dešava problem, i to u sve kraćim intervalima.

U svakom slučaju, čestitam na uspešnoj SAM SVOJ MAJSTOR ideji.
 
kada nema previse izbora, svakako vredi isprobati pecenje, evo drugi dan i za sada radi kao sat :)
 
Pitanje samo koliko ćeš često to morati da radiš. Moja iz potpisa je jedno 4 puta videla unutrašnjost rerne, u proseku jednom na 3 meseca stim što je sada duplo probila rok pa 5. ponavljanje još uvek iščekujem :).
 
moja gtx580 dcu2 je grejana u infrared stanici od strane "profesionalca". znaci tu se greje samo gpu,ostalo se gleda da se zastiti sto vise...trajala je evo...dve nedelje. sad opet nanovo,mozda sa tek malo jacom temperaturom...
 
Au Nislija pa skoro si je kupio, kod tebe racunar nemoze nikako samo da se koristi..[emoji3]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Voli čovek izazove, avanturu, neizvesnost. Batali ti te infrared džidžabidže, ja sam svoju gtx460 pekao u običnoj rerni na 190C 9 minuta i radila je 9 meseci.
 
Da si je pekao 10 minuta, radila bi 10 meseci. :)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
moja gtx580 dcu2 je grejana u infrared stanici od strane "profesionalca". znaci tu se greje samo gpu,ostalo se gleda da se zastiti sto vise...trajala je evo...dve nedelje. sad opet nanovo,mozda sa tek malo jacom temperaturom...

I odmah na oglas, u odličnom stanju? Kako ljudi prodaju obraz za 50 evra...
 
Nemoj tako, ipak se prodaje za 60e [emoji23] [emoji23] [emoji23]
 
Pa dobro bre moraju ljudi da se snalaze. Šta bi vi radili da vas je neki Warlord zgrabio kao zabavljače i odvukao 6000km od domovine, pandrknuo i ostavio vas tamo.
Na sve to još je došlo pasje vreme u banana državi...
 
Nije ista karta. Ta sto je pecena je jos u servisu,po drugi put je tamo i nije mi ni stalo do nje iskreno. Ovo sto prodajem je druga prica.
 
Graficke iz rerne jeftino na prodaju , kontakt nislija 1992 :) "Rerna Sell".
 
Siguran sam da bi se neko javio da otkupi obe, koja bi cena bila u paketu? :D
 
Pa onda odgovori na moje pitanje ;)
 
Ček prvo da nadje na oglasima još jednu neispravnu.
 
Samo obe u kompletu :D
 
Hvala ljudi umalo da ja fasujem kartu zaleteo sam se i eto mogao sam jednom da stavim pot na nju i da je poljubim a lepo sam coveka pitao jel popravljana. Kupujem dosta kartica sa KP i svega ima prepuno prevaranata kako kupaca tako i prodavaca. Evo jedne price od pre mesec dana. Lik sa 300 pozitivh ocena i ni jednom negativno prodaje 3870x2 za 2000rsd kaze sve super ispravno ali nema slike kartice od nazad ja na poslu i zaleteo se i kazem ajde salji. Pri tome lik ne odgovara na poruke na KP nego sve sms. Stigne meni karta kada ono karta nema back plate na prvom GPU nego hladnjak landara. Zovem lika odma on se ne javlja na poslu je sta ti ja znam karta radi u decu se kune ali posto je on veliki covek i ima decu vratice mi pare da mu dam racun da uplatim i nece kartu nazad posaljem mu ja racun i posle 3 dana pitam sta je sa parama. Javlja se njegova zena da ona ne zna o cemu se radi i da njen muz nije tu i da ne saljem vise poruke da ih ne uznemirava i da ce da me prijavi pri tome ista ta zena mi je poslala tu kartu posto je njen muz na poslu. Na KP prouke ne odvaraju tj nikad nije ni pisao jer bi ja onda mogao da mu dam negativnu. Nije toliko do tih 2000 koliko je sto su ljudi spremni na takve price. Istog dana sam narucio i 8800 Ultra kartu i lik mi posalje i stigne karta i kada se instaliraju drajveri ide Bsod i kraj lik isto kaze vratice pare i naravno nikad nije vratio pare javio se posle 3 nedelje i kao eto ja sam hteo da ti vratim pare nego sada necu jer si mi poslao da potrsim pare od kartice na lekove, do duse u oba slucaja sam se ja zaleteo i nisam trazio screen shot GPU z i 3d mark i cene su bile znatno nize nego u proseku cena za 8800 Ultra je obicno oko 3000 4000 a ova je bila 1700.

Evo ga ceo epilog u screen shoto ovima i imamo srecnog dobitnika iz Novog sada :d
Nije me mrzelo da sve slikam jer stvarno je previse primera takvih gluposti cena GTX 580 jeste relana 7000 to sto drugi *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i traze po 100+e je drugo
 

Prilozi

  • 1.PNG
    1.PNG
    121.8 KB · Pregleda: 191
  • 2.PNG
    2.PNG
    131.3 KB · Pregleda: 175
  • 3.PNG
    3.PNG
    176.6 KB · Pregleda: 176
  • 4.PNG
    4.PNG
    212.6 KB · Pregleda: 174
  • 5.PNG
    5.PNG
    46.3 KB · Pregleda: 158
Prvo pravilo-iskljucivo kontakt preko KP poruka, ne postoji tel, ne postoji viber ni sms. Tek kad uspostavis inicijalni kontakt zoves, a adresu i kontakt ostavljas na KP iskljucivo.
Drugo pravilo-zahtevaj video kartice u realnom radu.
Trece pravilo-detaljne slike kartice, posebno plasticnih delova iste, da vidis da li je pecena.
Cetvrto-izbegavati korisnike sa zenskim imenima, kao i imenima "firmi". Reci pre slanja da ces mozda uplatiti post netom i da ti posalje ime, prezime i broj, cisto da znas ko stoji iza toga. Ne preuzimati posiljku ako ime posiljaoca nije isto kao ime korisnika.

Prevaranti se i interesuju za takve sto se zalecu, cim vide da je neko oprezan, odmah "nemaju vremena" ni da odgovore, kamoli da testiraju.
 
Poslednja izmena:
Peto, ne trgovati sa ljudima koji u 2018. godini insistiraju da im novac uplaćuješ Postnetom a ne na račun u banci
 
Nazad
Vrh Dno