Šta je novo?

Mogucnost izbegavanja penala na raskid ugovora (resenje, a ne zakon)

Bio juce u vipu kazu moras placati penale i preostale preplate lazu novine.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ovo je resenje MinFin. Ne "stupa na snagu", nije zakon :)
Vec je VIP imao mesec dana od dana prijema da izmeni opste uslove. resenje je izdato 14. maja, da kazemo da je VIPu trebalo 2 nedelje da primi resenje (a i ostalima, nije VIP uopste ovde jedini), to naci da je 30 dana proslo krajem juna.

U prevodu - oglusili su se ;)
 
Tacno nepostuju kada im nije u interesu onda cu moracu cekati kraj ugovora i raskinuti sa vipom.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja idem u ponedeljak da proverim kakvo je stanje za raskid ugovora. Jel ima neko savet sta da radim ako me teraju da platim penale?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel ima neko info novi, ugovor nije na mene pa nema sta da idem bez vlasnika?
Unapred hvala [emoji3]

#bgexplorer
 
Ja sam zvao vip,rekli su mi da se penali za raskid moraju plaćati i dalje.
 
Kada.ce biti da se neplacaju.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Cekamo zasedanje skupstine da usvoje u oktobru su najavili.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ovu temu treba obrisati... prvo je netacan naslov, daje ljudima pogresnu nadu, iako je delimicno tacan.
Drugo u pitanju je resenje, a svi misle da je zakon - trece, zakon koji je najavljen bi samo to resenje stavio u "zakon" :)
 
Боље да остане него да се ове приче покрећу у свим могућим темама. Проблем је што наслов, предлог а ускоро вероватно и закон нису прецизни па свако тумачи онако како му се свиђа а да и не прочита о чему се ради. А тамо лепо пише, код раскида уговорне обавезе постоји варијанта да се отплате све претплате до краја или да се плате све разлике у односу на услугу која би била без повољности које доноси УО. Никакав раскид у коме неко реши да прекине, јави провајдеру и готово, практично није ништа битно промењено, осим у машти неких. А једноставно је, ко је на почетку УО, њему се не исплати да плати све претплате па може само разлику. Ко је пред крај, он може да плати и све претплате до краја, то није искључено као опција него је избор. Мислим да је мало оних који се предомисле после пар месеци, бар међу онима који су озбиљно бирали па и неће да буде много примене. Наравно, деси се да неко потпише а конкуренција понуди екстра ... па пређе и после пар месеци неко трећи опет понуди још боље и онда оћу пиким, нећу пиким.
Некада је СББ имао пенал од 10к за раскид, после су променили у отплату до краја и одавно практикују ово што је предложено. Проблем је што они у ценовнику немају конкретне пакете са и без УО па да се зна шта се плаћа и то може да буде папрено. Ипак, СББ повремено промени неке услове који омогућавају раскид стварно без икаквих додатних трошкова али то не искористи скоро нико од оних који су се пре тога бунили. Ето, имају обичај да почетком године повећају одржавање и то је прилика за чист ракид. Да ли ће да буде искоришћен? Неће.

Важно је само да се зна да овај закон не значи ... узео сам неку акцију са пола године по динар па ћу седмог месеца да раскинем а још и телефон остаје. Све мора да се плати, једино ће закон да омогући да се бира шта је повољније. Што не мора да значи да ће да буде безболно.
 
Ima jos jedna tema o ovome, sa vise poruka ;)
 
Nisam uzeo akciju mogu raskinuti ugovor kada bude se primenjivao kazu u januaru.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Какву акцију и шта да се примењује у јануару?
 
Zakon koji ulazi u skupstinu a primena u januaru.naslov ove teme je odgovor.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Па ако ниси под акцијом, можеш сутра да раскинеш, ако јеси онда бираш начин како да то урадиш. Код кога си и који пакет користиш?
 
Jel sigurno tako.da pitam vip

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
A zašto da raskineš ugovor? Ne treba ti više taj broj?
 
Zato sto necu da placam mesecno vec pripeid kada ja hocu a to je jednom u sest meseci vrsim dopunu.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Па није ни требало да склапаш уговор. Који пакет, која цена, од када до када и да ли си можда узео неки уређај уз то? Поменути закон у најави неће много да промени услове за раскид.
 
Vip neo2 paket samo sim kartica bez uredjaja.jel necu morati placati racune do kraja trajanja ugovara a to je novembar.ili da sacekam da se usvoji ovaj zakon u januaru kazu bice primena zakona.u glsanju u skupstini bice ovaj mesec.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ugovor mi traje do novembra 2019

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ја ћу фрај да напишем. ;)

Нео2 је без уређаја са попустом 999, уз уређај 1.699 што је вероватно нека реална цена. Ти можеш да бираш, или да платиш 1.699-999 за онолико месеци колико си користио до раскида или 999 до краја уговорне обавезе. Сада би ти било повољније да платиш ~11*700 а ако чекаш јануар, биће отприлике свеједно.

Зашто неко коме је довољна припејд допуна на 6 месеци уопште узима нео пакет?
 
Uzeo sam zbog stampaca.znaci ipak se racuna uz uredjaj.kaze mi mogu raskinuti ali moram platiti sve preplate.onda moram cekatii kraj ugovora.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno