Šta je novo?

Nema vise penala za raskid ugovora

Mts nije pristao da prihvati ovo ,i najavio je spor pred sudom ,zato i ne znaju nista u poslovnicama.
 
Mts nije pristao da prihvati ovo ,i najavio je spor pred sudom ,zato i ne znaju nista u poslovnicama.

Sve mi vise deluje da je sve napravljeno samo za prodaju telekoma. Ostali operateri mogu da izgube korisnika, ali Telekom ne. Potrebno je poboljsati infrastrukturu i nabaciti korisnike kako bi se nasao kupac...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam zašto oko svega mora da se diže drama kako ništa nikad neće biti primenjeno i slične kuknjave, zalopojke kako kompanije rade za profit a ne sto vole da besplatno pružaju sirotinji svoje usluge. [emoji849]

Evo ko nije procitao:
“Po Zakonu o elektronskim komunikacijama, oni posle promene opštih uslova imaju rok od 30 dana da počnu da ih primenjuju.”

Dakle iskulirajte malo strpite se, nije ovde savršeno ali nije bas ni da smo Somalija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto oko svega mora da se diže drama kako ništa nikad neće biti primenjeno i slične kuknjave, zalopojke kako kompanije rade za profit a ne sto vole da besplatno pružaju sirotinji svoje usluge. [emoji849]

Evo ko nije procitao:
“Po Zakonu o elektronskim komunikacijama, oni posle promene opštih uslova imaju rok od 30 dana da počnu da ih primenjuju.”

Dakle iskulirajte malo strpite se, nije ovde savršeno ali nije bas ni da smo Somalija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A koji im je rok za opste uslove
 
Pa resenjem ministarstva su promenjeni. Otud i ova vest.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve mi vise deluje da je sve napravljeno samo za prodaju telekoma. Ostali operateri mogu da izgube korisnika, ali Telekom ne. Potrebno je poboljsati infrastrukturu i nabaciti korisnike kako bi se nasao kupac...
A zato oni ne pustaju optiku i dalje, pustaju da SjBB preuzme puno korisnika (a i ostali), ne dodaju VDSL portove tamo gde ih nema vise u centrali, daju botovske odgovore na sve primarne reklamacije, jer nasi ljudi nisu inatlije, nego se uvek sloze sa onim sto im se kaze...

ma da, sve rade u korist Telekoma :)
 
A zato oni ne pustaju optiku i dalje, pustaju da SjBB preuzme puno korisnika (a i ostali), ne dodaju VDSL portove tamo gde ih nema vise u centrali, daju botovske odgovore na sve primarne reklamacije, jer nasi ljudi nisu inatlije, nego se uvek sloze sa onim sto im se kaze...

ma da, sve rade u korist Telekoma :)

Ne znam zasto ne pustaju... razlog optike je prodaja telekoma. Tako mi je receno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde da kazemo da je taj deo tacan.
Nije tacno da Telekom skuplja korisnike, previse ih pusta.
 
Ajde da kazemo da je taj deo tacan.
Nije tacno da Telekom skuplja korisnike, previse ih pusta.

Slazem se. kazem da mi ovaj zakon deluje kao namestanje za njih, a oni ne rade nista povodom toga. Sada imaju sve uslove da bukvalno sahrane konkurenciju... mozda gresim, ali ne mogu da se otmem takvom utisku...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sbb niko ne sme da ugrozi :) ocekujem da ce telekom prvo ustupiti optiku sbb, pa tek onda poceti sa masovnim prikljuccima :D
 
Opšti uslovi MTSa nisu promenjeni rešenjem. To rešenje je pojedinačni pravni akt donet u jednom konkretnom slučaju, tako da Telekom nije dužan da postupa u sklau sa tim rešenjem sve dok isti organ ne donese takvo rešenje u nekom postupku protiv Telekoma ili dok država ne promeni propise.
 
To i ja mislim da treba menjati - toliko netacnih pravnih saveta daju, masa se nalozi, veruje blanko... treba da odgovaraju za to ozbiljno.

Mada, po resenju, za ovo jesu u pravu. Zasto MTS ne primenjuje je drugo... nebitno je sto ce se zaliti, zalba ne odlaze primenu.
 
Telenor je počeo. Objavili su na sajtu nove opšte uslove gde se izmedju ostalog kaze:


"Naknada štete, za pretplatnika koji je fizičko lice, utvrđuje se u iznosu:
- koji odgovara zbiru svih neizmirenih/dospelih dugovanja i preostalih mesečnih pretplata
počev od raskida pretplatničkog ugovora do isteka inicijalno ugovorenog obaveznog trajanja
pretplatničkog odnosa za izabrani tarifni paket, ili
- razlike između pune cene usluge i popusta/pogodnosti koje su ostvarene kroz ugovornu
obavezu kao i pun iznos maloprodajne cene uređaja po cenovniku Telenora važećem u vreme
zaključenja ugovora, ukoliko je pretplatnik fizičko lice uz uslugu kupio i uređaj, po izboru
pretplatnika."

Interesantno je da sada penale zovu naknadom štete.
 
Nece ovo mnogo menjati stvari, zbog maloprodajnih cena uredjaja.
Mnogo ljudi uzme paket zbog telefona (ne vecina, cak ni polovina, ali primetan deo), i efektivno bacaju novac na tarifu.

Placanje maloprodajne cene plus razlika u ceni tarife do dana raskida je vise nego ceo ugovor da se plati do kraja, i to UVEK. Ovaj drugi "ILI" im nije bas formulisan precizno.
 
Telenor je počeo. Objavili su na sajtu nove opšte uslove gde se izmedju ostalog kaze:


"Naknada štete, za pretplatnika koji je fizičko lice, utvrđuje se u iznosu:
- koji odgovara zbiru svih neizmirenih/dospelih dugovanja i preostalih mesečnih pretplata
počev od raskida pretplatničkog ugovora do isteka inicijalno ugovorenog obaveznog trajanja
pretplatničkog odnosa za izabrani tarifni paket, ili
- razlike između pune cene usluge i popusta/pogodnosti koje su ostvarene kroz ugovornu
obavezu kao i pun iznos maloprodajne cene uređaja po cenovniku Telenora važećem u vreme
zaključenja ugovora, ukoliko je pretplatnik fizičko lice uz uslugu kupio i uređaj, po izboru
pretplatnika."

Interesantno je da sada penale zovu naknadom štete.
Šta je počelo, ovo je isto kao i do sad. Plaćaš sve pretplate do kraja UO ako nisi uzeo telefon.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ni meni nije jasno koja je razlika uopste. Sve isto kao i pre..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kazem lepo da nije dobro definisano :) Treba da postoji opcija biranja razlike do pune cene tarife samo, ako se nije uzeo uredjaj.

"razlike između pune cene usluge i popusta/pogodnosti koje su ostvarene kroz ugovornu
obavezu"
 
Ne znam sta ovde nije jasno. Ispostovali su ono sto je trazeno. Ne znam kako je bilo ranije, ali ovo sada je korektno, barem na papiru.
 
Nije dovoljno definisano, i moze na vise nacina da se tumaci..
Recimo nema precizno KOJI od "ILI" izbora se koristi i kada. Moze ispasti da uvek ide gori po korisnika, a moze i obratno.
Moze biti da drugi uslov moze samo kada je i telefon uzet, sto je najgora moguca opcija po korisnika :)
 
Korisnik koji raskida ugovor može da bira šta hoće da plati; prvu ili drugu opciju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Gde pise da moze da bira, ko bira i sta ako se ne slazu obe strane?
 
Negde sam ranije pročitao da će biti opcija povoljnija po korisnika. Drugačije i nema nikakvog smisla sve ovo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam da li je još neko menjao opšte uslove ali me baš zanima kako će ih definisati npr. Sbb ili mts?
 
Ne znam da li je još neko menjao opšte uslove ali me baš zanima kako će ih definisati npr. Sbb ili mts?

Sbb je još prošle godine u junu počo da primenjuje da se plaća razlika u ceni popusta i promocija a ne preostali meseci do kraja ugovora.
 
Мислим да СББ то примењује много дуже али сада немају добар начин да рачунају цене без попуста. Све велике брзине су им уз УО на две године (нисам сигуран да ли може на једну) а класичан постпејд без УО је преспор па би за сваки пакет могли да рачунају најскупљи постпејд.
Једини реалан начин је да у ценовнику постоје цене за те пакете без УО, са свим таксама и харачима који се тада плаћају па би свима било лакше. Овако уз интернет иду и прикључне таксе, ренте за свашта, разни додаци ... па на крају буде боље да се плате пенали. ;)
 
Nazad
Vrh Dno