Šta je novo?

Nema vise penala za raskid ugovora

Nema od toga ništa... Operateri će se praviti ludi a ni država se neće mnogo truditi da ispoštuje sopstvene odluke.
 
Nece biti nista dok ne nagaze nekog tvrdog advokata koji ce da ih nagrdi pa ce biti javno.... Pomeramo se

Ja nisma imao nikada potrebe za tim ali podrzavam maksimalno. Vratis opremu i
Ides dalje. Videcemo. Bice price jos oko ovoga

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kolega je od Oriona uzeo oko 500€.

Snimao mesecima screenshot-ove brzine koju ostvaruje (koje se bile ispod 50% ugovorene obaveze), svaki nedelje zvao tehničku i snimao razgovore (i obaveštavao ih da i on snima razgovor).

Posle nekoliko meseci raskinuo ugovor, oni rekli da mora da ih plati preostale mesece do kraja ugovora ili će ga tužiti, ali on uzeo advokata i prvi njih tužio, predao kao dokaze sve snimke, kad je zvao tehničku podršku i šta je sve radio.

Dobio ih na sudu i isplatili mu sve što je platio od početka ugovora za internet + morali da plate sve sudske troškove. Tako da kao i sve ostalo, zavisi kakvog advokata nađeš, možeš nešto i da zaradiš zbog problema sa provajderom.
 
Nije valjda. Setili se konacno. Ovo resenje moze da pokrene neku konkurenciju medju operaterima i provajderima. Jos da ih nateraju da prestanu da vezuju usluge u obavezne pakete (ne moze samo internet, nego mora fiksni/kablovska).
 
Ako se ne varam jedino Pošta NET već par godina primenjuje ovu praksu. Ko raskine ugovor pre isteka doplaćuje popuste koji su mu odobreni, tako da na kraju plati kao da je koristio ugovor na neodređeno. Moji koriste internet i tv kod njih već 5-6 godina, pa znam iz prve ruke, jer sam ja zadužen za "tehničke stvari" :)
Ako neko zna da li još neki operator primenjuje ovu praksu neka napiše, ali bilo bi dobro na osnovu ličnog iskustva, da ne bude dezinformacija.


Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Nije valjda. Setili se konacno. Ovo resenje moze da pokrene neku konkurenciju medju operaterima i provajderima. Jos da ih nateraju da prestanu da vezuju usluge u obavezne pakete (ne moze samo internet, nego mora fiksni/kablovska).
Kablovski internet ne može da se pusti bez analogne televizije, to je tehnička stvar, a ne samovolja operatora (opet na osnovu ličnog iskustva).
Kada se konačno ukine analogni signal iz kabla i ostane samo digitalni, biće moguće tehnički pustiti samo kablovski internet.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
^ Mislim da je covek to pisao na konto toga sto MTS kad bude pustao optiku (ako ikad dozivimo kako su krenuli :p) uslovljava te da imas fixni telefon kod njih iako ti ne treba ni za kriv djvao za opticki net :d

Sto se tice vesti, provajderi samovoljno ovu odredbu nece postovati sigurno. Pogotovo ne slepci iz SBB-a to ja sad mogu da garantujem, ali lepo je znati da je zakon na tvojoj strani, pa kao sto neko rece dobar advokat moze cuda da ucini, i jos je pokriven zakonom. milina :)
 
Poslednja izmena:
Slažem se, to je već druga stvar. Nisam imao iskustva sa njima osim mobilnog...

Treba imati u vidu da je ovo povoljno samo kada se ugovor raskida u prvim mesecima korišćenja. Npr. ja sam skoro raskinuo ugovor za mob. dva meseca pre isteka i platio ta dva meseca unapred. Po novom bi trebalo da platim razliku za 22 meseca...
 
Poslednja izmena:
Ne bi trebao, vec bi imao izbor.
Slažem se, to je već druga stvar. Nisam imao iskustva sa njima osim mobilnog...

Treba imati u vidu da je ovo povoljno samo kada se ugovor raskida u prvim mesecima korišćenja. Npr. ja sam skoro raskinuo ugovor za mob. dva meseca pre isteka i platio ta dva meseca unapred. Po novom bi trebalo da platim razliku za 22 meseca...
 
Sjajan izbor, u tom slučaju dobijamo alternativu koja je nepovoljnija.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ne vidim taj dokument na sajtu Ministarstva trgovine, ako neko nađe neka okači. Zanima me kako su uredili neke situacije, poput otkazivanja ugovora o pružanju više usluga (npr. Telekomovi Box paketi), otkazivanja ugovora o pružanju usluga mobilne telefonije koji uključuju i telefonske aparate, pošto bi po opštim pravilima obligacionog prava trebalo da se vraćaju telefoni i nadoknađuje umanjena vrednost istih itd.
 
Poslednja izmena:
^http://mtt.gov.rs/download/vip.pdf
Box se vodi kao jedna usluga. Ne mozes da razbucas paket zasebno.
Ne stoji nista za slucaj sa telefonima kako da postupe.
Sjajan izbor, u tom slučaju dobijamo alternativu koja je nepovoljnija.
Kako? Imas izbor preostale pretplate, ili razlika u visini vec koriscenih pretplata, koji god je tebi isplativiji.
Kako je to nepovoljnije?
 
@alfaunits
Nepovoljnije je kada je ugovor pri kraju. To sam i naveo u prvom postu.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Zvao mts, posto se vec 2 meseca natezem sa njima oko raskida ugovora.
Operater nema pojma o cemu pricam. Kaze nista nisu dobili
 
Hvala. Kasnije ću da pročitam detaljno, sad samo jedna napomena - ovo je rešenje koje je konačno u upravnom postupku, što znači da protiv njega više nema pravnih sredstava propisanih Zakonom o opštem upravnom postupku, ali je protiv istog sasvim sigurno pokrenut upravni spor i tek kada Upravni sud donese odluku moći će da li se kaže da će biti izmena u postupanju operatora u pogledu ugovaranja i primene ovakvih ugovornih odredaba, jer će tada rešenje postati pravnosnažno, osim ako Upravni sud ne vrati predmet na ponovno postupanje.


Upravo zbog toga operatori nemaju pojma o ovome i nema šanse da će iko od njih postupati u skladu sa ovim rešenjem barem još pola godine, ako ne i duže, jer upravni sporovi traju dosta dugo. Samo pogledajte u ovom rešenju kada je postupak pokrenut.
 
Poslednja izmena:
Zvao mts, posto se vec 2 meseca natezem sa njima oko raskida ugovora.
Operater nema pojma o cemu pricam. Kaze nista nisu dobili
Sto se tice MTS-a, trenutno stanje da ne priznaju odluku al morace i oni da prihvate.
Nema tu hoce nece operateri da postuju i za njih postoje kazne koje nisu male, pitanje je da li korisnik zna svoja prava, mnogi ne znaju pa to ovi koriste za app.
3069eeb6f3bb272d6124a68d5286e323.jpg
 
Sve dok postoje ugovori od ranije u kojima je bila stara "deracka" kauzula o placanju do kraja uo a kada to izbace iz ugovora onda ce da bude "po novom" i samo ce se moci platiti razliku od pocetka uo do dana raskida...
Na jednoj strani uzmes i na drugoj moras da popustis. ;)
 
Sve je lepo ovaj novi zakon koji su doneli ali ne vidim kako to pomaze nama kao korisnicima . Evo cisto moj primer. Pocetkom februara 2016 godine kod MTS produzim ugovor prvi put na tri godine uz paket dw vih uzeo telefon Meizu MX5 , telefonu naravno istekne garancija dvogodisnja u februaru ove godine . Dva meseca nakon toga telefon pocne da se restartuje sam od sebe , u ovlascenom servisu utvrde da maticna ploca nije u redu ali zqmena maticne ploce niti je isplativa niti je rade . Kontaktiram MTS sa pitanjem i molbom da mi omoguce obnovu ugovora vec sad uz uzimanje novog telefona na dve godine plus preostali meseci prethodnog ugovora , znaci ne zelim da mi nista oproste medjutim naravno to mi ne dozvoljavaju . Tako da ovaj novi zakon nista novo promeniti nece siguran sam .
 
Ako nemas beneficije na paket (20%, 30%....jeftiniji), telefon isplacen, mozes da raskines ugovor po Novom zakonu bez penala.
Ali MTS jos ne priznaje Novi zakon i pokusava da ga ospori, druga dva operatera imaju rok 30 dana da ga unesu
 
Poslednja izmena:
Možemo da imamo 100 rešenja raznih ministarstava i 100 zakona ali operateri će uvek naći neku kvaku da nas deru. Nažalost ovo je Srbija i nikad se ništa neće promeniti u korist malog čoveka.
 
LOL...kao da su Srbi izmislili korporativne mahinacije.
Dajte ljudi ne zivite u iluzijama ceo zivot. Mnogo znacaja pridajete domacim muljatorima, oni su samo blede kopije svetskih muljatora.

Inace,lako ce operatori resiti ovaj problem. Kod svih ce cena ugovora bez vremenske obaveze otici mnogo gore, sto znaci vece penale za raskid. Nece vise biti recimo 1000 din bez ugovorne, 700 sa, vec 2000 bez 800 sa (recimo).
 
Poslednja izmena:
Nemam nikakve beneficije na paket , ali kazem nisam ni trazio raskid ugovora , vec ovo drugo ali ni to nisu dozvolili
Ako nemas beneficije na paket (20%, 30%....jeftiniji), telefon isplacen, mozes da raskines ugovor po Novom zakonu bez penala.
Ali MTS jos ne priznaje Novi zakon i pokusava da ga ospori, druga dva operatera imaju rok 30 dana da ga unesu
 
Kolege, budimo realni: istina je kao i uvek na pola puta.
Odgovaralo mi je da kod Telekoma dobijem 5 meseci 50/2 paket za simbolicnu naknadu od 1-og dinara, a sada trebam da budem dzek i nadjem rupu u sistemu i da prodjem bez naknade...

Pozdrav....
 
Kolege, budimo realni: istina je kao i uvek na pola puta.
Odgovaralo mi je da kod Telekoma dobijem 5 meseci 50/2 paket za simbolicnu naknadu od 1-og dinara, a sada trebam da budem dzek i nadjem rupu u sistemu i da prodjem bez naknade...

Pozdrav....

Ovo o cemu ti pricas dragi moj je klasicna prevara ;) Mi ovde ne pricamo o tome... Nego pricamo o realnim stvarima i o zakonu koji ce i MTS hteo ne hteo morati da postuje a ako Bog da i pogleda nas, s ovim zakonom dobicemo i vecu borbu operatera oko korisnika a samim tim i bolje uslove :eyebrows:... Primera radi, potpises ugovor sa MTS-om danas za recimo neogranicene minute i 5gb mesecno uz popust, i za par meseci Telenor ti ponudi jos bolje uslove (isto neo minuti sa 55Gb neta mesecno) naravno da ces preci bez obzira sto si vezan ugovorom kod MTS-a, isplatis za tih par meseci razliku od par hiljada dinara koje su ti dali kao popust, i odes mirne glave. A ne kao do sad, da im isplatis tipa jos 18 preostalih meseci od 22 da bi mogao da odes tj predjes u Telenor, to je poenta ovog zakona. Naravno, Srbi ko Srbi uvek ce da jure neke muljacine i rupe al to je vec neka druga prica
 
Ovaj zakon bi trebalo da bude dobar za korisnike. Baš me zanima koju odluku će sud doneti na tužbu Tekekoma.
 
@Duca89: Oni koji će u ovom slučaju najviše da traže rupe su upravo provajderi. Kao što je iznad neko na pisao provajder tu "muku" rešava tako što će da naprave da će ta "doplata za popust" kad izlaziš iz ugovora posle samo 4-5 meseci da te košta kao onih preostalih 18-19 pretplata sa popustom... pa da obrni okreni daješ im iste pare koje im "sleduje".
Pogotovo im pogoduje to što dosta ljudi uzima i telefone/uređaje uz ugovore pa mogu laganica da drastično dignu "punu" (=naduvanu) cenu telefona kao bez UO a uz UO daju popust koji spušta cenu da bude kao realna cena tog uređaja u radnjama. Pa ako hoćeš da raskidaš ugovor izvoli doplati "sitnu razliku" između 'standardne ponude' i 'ponude sa popustima'.
 
Sve je lepo ovaj novi zakon koji su doneli ali ne vidim kako to pomaze nama kao korisnicima . Evo cisto moj primer. Pocetkom februara 2016 godine kod MTS produzim ugovor prvi put na tri godine uz paket dw vih uzeo telefon Meizu MX5 , telefonu naravno istekne garancija dvogodisnja u februaru ove godine . Dva meseca nakon toga telefon pocne da se restartuje sam od sebe , u ovlascenom servisu utvrde da maticna ploca nije u redu ali zqmena maticne ploce niti je isplativa niti je rade . Kontaktiram MTS sa pitanjem i molbom da mi omoguce obnovu ugovora vec sad uz uzimanje novog telefona na dve godine plus preostali meseci prethodnog ugovora , znaci ne zelim da mi nista oproste medjutim naravno to mi ne dozvoljavaju . Tako da ovaj novi zakon nista novo promeniti nece siguran sam .

Tebi ne pomaze u jednom slucaju = nema koristi?
Cudna to neka logika...
@fingon82, ja to tvrdim isto, ali i prevare su nam extrasvetske po nekima :)
 
Nazad
Vrh Dno