Šta je novo?

Nema vise penala za raskid ugovora

Meni se cini da tebi i nije toliko stalo da raskines...
 
Što? Naprotiv, jedva čekam. Treba da pređem na optiku za manje para.
Ja sutra pišem i podnosim žalbu.
 
Ima li osnova za raskid zbog ovog njihovog famoznog Mts unapredjenja gde od aprila ne mozemo videti uplate sve pise nije placeno a racuni placeni i redovno ih ispostavljaju.
 
Годинама смо плаћали рачуне а портал није ни постојао, још увек многи раде слично па ми не делује да има неког основа за раскид. Мени стигне рачун прво на мејл, после и папирни па ја лепо све уплатим и не размишљам о порталу.
Верујем да огромна већина корисника и не зна шта је портал.

На порталу је скоро све раздужено, мени само за јунски рачун пише да није плаћен а јесте, остали су заведени. Некада сам чувао исечке после плаћања, данас имам извод од електронског палћања и то ми је довољно.
 
Ima li osnova za raskid zbog ovog njihovog famoznog Mts unapredjenja gde od aprila ne mozemo videti uplate sve pise nije placeno a racuni placeni i redovno ih ispostavljaju.
Da smo normalna drzava ( kao sto nismo ) naravno da bi imalo osnova , ovako drzavna firma , znaci pisi propalo .
 
Ima li osnova za raskid zbog ovog njihovog famoznog Mts unapredjenja gde od aprila ne mozemo videti uplate sve pise nije placeno a racuni placeni i redovno ih ispostavljaju.
Ako ti u ugovoru piše da garantuju dostupnost ove usluge onda da. U suprotnom naravno da ne. Ugovor se može raskinuti ukoliko jedna od ugovornih strana ne poštuje svoje obaveze iz ugovora.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Taj deo sigurno nije u ugovoru niti ima osnove, ALI... to sto ne moze da se vidi da li nesto dugujes i sto ti to moze napraviti problem druge sigurno bi imalo osnova.
Neko je pomenuo da mu ne idu rate za kredit preko MTS banke (jer ide sa postpaid racuna), i zvanicno je u docnji iako sve placa.
 
Podneo sam prigovor na osnovu problema koje sam imao i dobio odgovor posle jednog dana. Prihvatili su da mi umanje račun ali ne i da raskinu ugovor bez penala. Moj prigovor su uzeli kao običan zahtev za prevremeni raskid ugovora i samo mi naveli koliko treba da platim.
 
Pa se zalis, kazes im da su neozbiljni, da ne pruzaju ulugu, da danima ne radi i da neces da trpis taj bezobrazluk. To asve zvanicno i pismeno a onda i ratelu se obratis pa da vidis kako moze...
 
Kad se RATEL-u podnese prijava i dobije se broj pod kojim je predmet zaveden, to je onda sve do kraja sprovedeno sa podnosenjem prgovora i onda samo treba da se ceka da ratel nesto preduzme?
Koliko se ceka na ratel-ovu akciju, da oni neki korak naprave, glas puste i jave sta su ucinili, kad i kako usledi akcija tuzenog?
 
Poslednja izmena:
Kad se RATEL-u podnese prijava i dobije se broj pod kojim je predmet zaveden, to je onda sve do kraja sprovedeno sa podnosenjem prgovora i onda samo treba da se ceka da ratel nesto preduzme?
Koliko se ceka na ratel-ovu akciju, da oni neki korak naprave, glas puste i jave sta su ucinili, kad i kako usledi akcija tuzenog?

30 dana ti je rok da ti ratel da odgovor na tvoj prigovor
a u medjuvremenu mogu da ti traze neku dodatnu dokumentaciju i sl u vezi problema
uglavnom skoro sam ja prijavio los kvalitet mobilne telefonije mts na mojoj lokaciji ali ne ocekujem nista od toga..
dao sam prilozio sve dokaze itd , ali je cinjenica da nece protiv svojih drzavnih prijatelja..
cuo sam da ganjaju samo sbb, vip, telenor i ostale bilo dal je rec o telefoniji ili internetu.. dok za mts teska prica , ne smeju njih da diraju
 
Hteo sam da raskinem ugovor sa polarisom(ostalo je jos 10 mes do kraja obaveze), zovem ih sad i pitam na koji nacin moze da se raskine. Kaze mi ona da moram da uplatim 10000 za prevremeni raskid ugovora.
Ali sto je najgore, kad sam potpisivao ugovor, montazer mi je rekao da to ne moram da koristim 2. god. nego mogu da odjavim kad hocu, a u ugovoru pise: "Minimalni period koriscenja ovog ugovora je 24mes. Ukoliko unutar ovog perioda koristnik raskine ugovor, duzan je da izmiri sve obaveze prema davaocu usluge, ZA PERIOD U KOJEM MU JE PRUZENA USLUGA." Prema ovome znaci samo da isplatim sto sam koristio do dana kad je rakinut. Ima li neko savet?
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da platiš sve "popuste" koje si dobio uz ugovor na 24 meseca, od dana potpisivanja do dana raskida.
Npr. ukoliko je redovna cena 2000, a cena uz ugovor na 24 m. 1500, "popust" je 500 din. mesečno. Takođe, ako si dobio neki uređaj za 1 din. platićeš razliku do pune cene. Najbolje je da ih zoveš da ti obračunaju po stavkama šta sve treba da platiš.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Nije bilo nikakvog promo perioda. Jedino sam imao sve kanale prvi mesec, posle sam imao normalno samo arena paket. Zvao sam kazem ti, rekla mi je da je tih 10k penali za raskid.
 
Zar nema vise penala na bilo koju uslugu.
Placa se razlika u ceni izmedju pune cene i umanjene cena zbog uo, promocije, popusta, cak i popusta za osi (kod nekih provajdera) ili se plati do isteka uo svaka rata po ceni po kojoj vec placas, pa sta je jeftinije...
 
Nikakav njihov interni akt nije iznad zakona, a zakon kaže da možeš da raskineš ugovornu obavezu kada hoćeš, samo prethodno moraš da vratiš popuste koje si ostvario. Ti i ako si potpisao njihov ugovor gde piše da za raskid ugovora moraš da platiš 10k, verovatno je potpisan pre donošenja ove uredbe tako da je ta stavka u ugovoru ništavna. Naravno da će oni na sve načine pokušati da naplate to ali ako budu previše tvrdoglavi u nameri, tu je sud.
 
Piše u Opštim uslovima, član 4., tačka 2., stav 2 - ugovorna kazna 10.000 za raskid pre isteka 18 meseci

http://www.polarismedia.rs/images/p...ntacija/Opsti_uslovi_za_krajnje_korisnike.pdf

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

To vazi kad oni budu imali svoju drzavu, to je klasicno lupanje da bi korisnik odustao od raskida, njihovi interni pravilnici nisu jaci od drzavnog zakona.
Neka se obrati prvo Ratelu i organizaciji za zastitu potrosaca, mi smo imali "problem" sa Orionom oko privremenog raskida, kad sam prijavio Ratelu posle dve nedelje su me zvali iz Oriona da dodjem sto pre da razduzim opremu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
To vazi kad oni budu imali svoju drzavu, to je klasicno lupanje da bi korisnik odustao od raskida, njihovi interni pravilnici nisu jaci od drzavnog zakona.
Neka se obrati prvo Ratelu i organizaciji za zastitu potrosaca, mi smo imali "problem" sa Orionom oko privremenog raskida, kad sam prijavio Ratelu posle dve nedelje su me zvali iz Oriona da dodjem sto pre da razduzim opremu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Ali nije isto raskinuti za satelisku televiziju i internet provajdera ovde imaš satelisku opremu gde sem resivera ostalu opremu ne vraćaš a koju otplaćuješ tom UO od 24 meseca.
 
Zar nema vise penala na bilo koju uslugu.
Placa se razlika u ceni izmedju pune cene i umanjene cena zbog uo, promocije, popusta, cak i popusta za osi (kod nekih provajdera) ili se plati do isteka uo svaka rata po ceni po kojoj vec placas, pa sta je jeftinije...

Sta se desava kada ne postoji cena sa i bez UO? Recimo danas sam namerno pitao u Orionu koji se penali placaju za raskid ugovora i zena mi rece 5-60k. Sta njih sprecava da stave internet sa UO 1500din i bez UO 5000din mesecno, onda se naravno uvek isplati (ne bas u svakom slucaju) da otplatis sve do kraja makar imao 3/4 tj godinu i po dana od dve preostalo, pa se samim tim i zakon obesmisljava?
 
Besmisleno je i prekidati ugovornu obavezu od 24 meseca nakon 2 meseca. Ok je ako je opravdan razlog ali kod nas se to radi samo zbog dobijanja popusta kod drugog operatera.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nikog nista ne sprecava, svako se ponas u skladu sa svojom poslovnom politikom...
Mogu odvaliti 5k mesecno bez uo i mogu staviti 1500rsd mesecno sa uo, svako bira ALI za raskid ugovora se sada zna, placa se razlika u ceni sa i bez uo, placaju se naknade za montazu opreme i pustanje u rad ili se plate rate do isteka ugovora.
Licno mislim, da zato sto nije mesecna rata zarada operatera da bi ta naknada trebala biti manja, da se ne bi trebao platiti celi iznos vec samo neki deo kao izgubljena zarada...
 
Iznajmio sam stan u kom je stari stanar koristio Orion internet, rekao je da ce da prenese uslugu na novu adresu ali je ostavio svu opremu u stanu i ja cekam 20 dana da neko dodje po nju (ili on ili tehnicka) sto se ne desava. Posto ne mogu da uvedem ni jedan drugi internet (valjda? ja sam mislio da je adsl u pitanju ali citaj dalje) dok se to ne resi, lik mi je predlozio da odem u poslovnicu i pitam da ugovor samo prenesu na mene, ali mi nije rekao da ga je raskinuo, tj podneo je zahtev i bio je u raskidnom roku ali oprema nije demontirana, medjutim u poslovnici mi zena kaze da je ugovor full raskinut i da ne moze da se nastavi/prenese, i da treba on ili ja da vratim opremu, medjutim u opremi se navodi i nekakva antena na vrhu zgrade i vidim LAN kabl da ulazi u zid od spolja :d.

MTS optika je tuda prosla ali boga pitaj kada ce pojedinacni stanovi dobiti uslugu, medjutim nude mi do 10Mbit na toj adresi dok se optika ne uvede i ne znaju kad ce. Ne zelim da placam fiksni+10Mbit/s 2500din. Takodje ne zelim da placam SBB odrzavanje 1100 ili koliko je vec+1600 net jer mi svejedno treba upload i uzeo bih optiku kada bude moglo+SBB ima u zgradi ali nema u stanu pa bi moralo da se uvodi...

Takodje imam problem u stanu da nemam nikakav signal na VIP mifi uredjaju, ne na kompu/mobu nakacenom na njega nego ga ni on ne dobija. Probao sam svakojake antene poslednjih 5 dana u 90% slucajeva se pogorsava tj ima umesto 1/3 crte i trokira ima 0/3. Takodje signal mobilnog 3g/4g je ocajan na gajbi, i na terasi.

Treba mi samo internet, na neodredjeno vreme, preko kabla jer je signal uzasan, tako da mi je najlakse resenje bilo da nastavim da koristim njegov, ali ne moze. Ok nema problema sklopicu svoj ugovor, ali je problem sto ne pisu cene bez UO, devojka u poslovnici kaze 5-60k za raskid, ali to kao radi finansijska sluzba pa njih da zovem (?!). U opstim uslovima pise sledece:
korisnik biti u obavezi da operatoru
nadoknadi prouzrokovanu štetu u visini svih pogodnosti koje su mu
odobrene pod uslovom minimalnog trajanja ugovora (naknada za
uspostavu usluge, odobreni popust u odnosu na standardnu cenu
paketa i sl.)

A na stranici paketa nema nikakvih popusta, samo izrazene cene, i pise da je aktivacija besplatna.

I jos jedna stvar, je l' Orion optika koristi MTS kablove koji se trenutno razvlace ili ima svoje nesto minorno?
 
Poslednja izmena:
Neces ti nista raskidati, pa te ne zanima tih 5-60k.
Ono sto pise u ugovoru se placa u slucaju raskida ali samo ako nije usuprotnosti sa zakonom.
Ako ti pise da su taxe za uvodjeneje tolike (a koje ne placas jer si pod uo) i cena sa uo tolika (razjasni i preciziraj to pre sklapanja ugovora) onda ces lako izracunati sta se placa u slucaju raskida.

Samo mts koristi optiku koju oni postavljaju u gradskoj mrezi.
 
Koja je prica recimo sa telenor 24m ugovorom sa telefonom uzetim,trenutno sam na pola ugovora placam punu cenu total 5 paketa
 
Koja je prica recimo sa telenor 24m ugovorom sa telefonom uzetim,trenutno sam na pola ugovora placam punu cenu total 5 paketa
Po ovome rekao bih da nisi uzeo na rate, penal je ili ostatak UO puta pretplata ili cena telefona minus koliko si ga platio pa šta je povoljnije od ta dva.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
@Crespo, da ti nisi nesto malo "pogresio"?
ovo je rubrika o internet provajderima i fiksnom telefonu preko njih.
Nije on kupio telefon vec ima uslugu fiksnog telefona...
 
Оде сбб

Здраво свима. Истиче ми уговор са сбб-ом 7.3.2020. Као стари корисник ИКОМ-а имао сам промо првих 6 месеци стару ИКОМ цену. Након тога пуна цена пакета. Занима ме када да поднесем захтев за раскид уговора? Разумео сам да је отказни рок 30 дана. Ако бих рецимо захтев поднео почетком фебруара да ли бих било шта плаћао додатно сем рачуна за фебруар и недељу дана у марту до раскида?
 
6. februara pošalješ najavu raskida ugovora od 7. marta i vratiš im opremu 7. marta (ponesi odštampan mail sa najavom). Obavezno traži revers za opremu sa datumom vraćanja, pokušavali su da nastave naplatu nekima.
 
Nazad
Vrh Dno