Šta je novo?

Nema vise penala za raskid ugovora

Meni stiglo da ću raskinuti bez posledica, pitao sam u poslovnici kada će to biti i rekli su mi kada dođu iz mSAT koji su postavili antenu, njima vraćam svu opremu, tada. Oće biti sve tačno to da ću proći bez plaćanja ičega, ja sam u prva 2 meseca tek od ugovora, a žalio sam se nakon nove godine iako je prošlo 14 dana ali objasnio sam situaciju da sam zvao i da su me tu uhvatili kasnije praznici i na kraju mi je stigao taj email da će biti bez posledica...

A sto raskidas sa msat?
 
Jedno pitanje: Da li imam prava da tražim prevremeni raskid ugovora sa mts-om (ADSL) zbog toga što je u prethodnih mesec dana tri puta dolazilo do prekida u realizaciji usluge koji su trajali po nekoliko dana, zbog loših telefonskih instalacija? Jedan prekid je trajao 10 dana, drugi 6,.... Sve u kratkim vremenskim rokovima. Više sam bio bez neta nego sa u julu. Ne znam da li sam postavio pitanje u odgovarajućoj temi, ne zamerite ako sam pogrešio.

Savudne da li si rešio problem i kako,znam da je poruka odavno ali sam čitao i naišao na isti problem kao i ti tj sličan.Ja nemam net ni fon od subote,jednom su došli i kao rešili problem ali mi je net trajao svega par sati,posle toga kažu da će doći podizovdjač pošto je problem u instalaciji pa moraju da buše ali mi nisu rekli kada tako da može da se oduži na ko zna koliko dana.Problem je što sam ja pod ugovorom do negde sredine septembra a da bude još gore uzeo sam i tablet preko istog
 
Nisu hteli da prihvate prevremeni raskid, dva puta sam se žalio i tražio. Ali prihvatili su reklamaciju na iznos računa i umanjili ga srazmerno broju dana koje sam bio vez usluge.
 
Hvala na odgovoru,meni je operater odmah rekao da ako ne stigne umanjen racun da se zalim.Kod mene ce morati da kopaju posto kada su presvlacili asfalt pokidali su kabli pa je posle to samo spojeno sa izolirkom i to je radilo neko vreme.Najgore mi je znajuci nase drzavne firme to moze da bude i za mesec dana a ja cu bez neta da odlepim posto mi je sve bukvalno preko istog.Definitivno cu promeniti provajdera cim istekne ugovor
 
A sto raskidas sa msat?

To je BOX. Rekli su da će doći oni iz MSAT da uzmu satelitsku i ruter ujedno pošto raskidam za jedno isve sve u kompletu, videću još ako se u međuvremenu reši nadam se da će moći i bez raskida, jer je to obaveštenje meni došlo još pre 2 nedelje, možda oni dolaze kad ima neko postavljanje MSAT u mom kraju i tada svraćaju ili jednostavno čekaju da se problem u međuvremenu reši.
 
Kada istekne ugovor onda ga nije potrebno raskidati ako ne zelimo vise da koristimo usluge te kompanije. Konkretno telenorov internet, istekao je 2god ugovor u decembru ali i dalje se sluzim internetom dok uplacujem racune. Ako prekinem da uplacujem nema nikakvih peoblema ili kako
 
Ti nemaš ugovornu obavezu ali ugovor si morao da potpises.
Znači moraš drugu stranu obavestiti o prekidu korišćenja usluge bez ikakve obaveze.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pozdrav treba mi pomoc nekog ko je raskidao vec ugovor sa SBB-om... Naime danas sam podneo zahtev za raskid ugovora i trazili su mi da pisem izjavu zasto hocu da raskinem (napisao sam da je zbog loseg funkcionisanja i cestog prekida NET-a sto za sobom povlaci i los rad EON-a) i sad navodno cekam odgovor pravne sluzbe... E sad, posto je prevremeni raskid ugovora upitanju (nadrk**a) salterusa mi je rekla da cu sigurno morati da platim takse za modem Ubeee i EON box. Kao premium korisnik rekao sam joj da to imam pravo besplatno i da mi apsolutno ne pada napamet da im platim ista osim racuna koje im dugujem. Molio bih ostale koji su raskinuli ugovor sa SBB-om da podele sa mnom kako i sta je bilo i zamolio bih za neki savet (ako ovde ima nekog pravnika) sta i koliko mogu da radim pozivanjem na ovaj zakon ne bih li se sto manje mucio sa "gospodom" iz SBB-a
 
Raskidaš ugovor sa ili bez ugovorne obaveze? Ako raskidaš ugovor koji ima obavezu dužan si da im platiš sve što si dobio besplatno kao pogodnost ili sve preostale pretplate do kraja obaveze. Ako nemaš ugovorne obaveze onda samo poslednji račun.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Raskidaš ugovor sa ili bez ugovorne obaveze? Ako raskidaš ugovor koji ima obavezu dužan si da im platiš sve što si dobio besplatno kao pogodnost ili sve preostale pretplate do kraja obaveze. Ako nemaš ugovorne obaveze onda samo poslednji račun.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Pod ugovorom.. Od benefita sam imao kao stari Ikomov korisnik najaceg Flat paketa tipa 300dinara mesecno pre prelaska na EON , odnosno dali su mi da placam staru cenu 6 meseci od benefita (to sam spreman da im platim), medjutim cini mi se da hoce da pokusaju da me smuljaju za instalacione takse za Box Eon i RUter to mi ne pada napamet da im platim
 
A ti raskidas sto je tebi ćef ili zato sto nesto ne radi kako treba?
AKO ne radi nesto kako treba a oni NISU U STANJU ili neće da poprave i omoguće normalnu uslugu, TI NE BI TREBAO DA PLATIS BILO KAKVE PENALE, čak ni razliku u ceni u odnosu na dobijeni popust (meseci za dinar, umanjenje iznosa mesecnog za placenja, besplatne uslugu, paket neki na tv besplatan...).
Naravno morao bi to njima ili nadleznom organu (inspekcije, zastitnici potrosaca i sl organizacije) da dokazes, na primer da imas za priloziti emailove ili kopije (2. primerak) pisama sa zalbama koje si sbb-u i njihovoj podrsci uputio...
 
Poslednja izmena:
Postoji u SBB-ovoj bazi podataka svi prekidi i svi logovi kada se ruter diskonektovao, kada EON nije radio i slicno...Kao i vecini u zadnje vreme SBB je radio kriminalno lose, plus ono od ranije sto sam se ganjao sa njima, objasnjavao ranije da njihov ruter ne radi kako treba, da im ne valjaju instalacije koje su nakon ganjanja i ganjanja na kraju zamenili itd itd. Nakon potrosenih zivaca i zivaca na njih, a i bezobrazluka prema starim korisnicima vreme je da se rastajemo. A i da nemam probleme nikakve, na osnovu novog zakona o zastiti potrosaca ( sto bi ti rekao :" I JA TO TEK ONAKO") opet imam pravo da raskinem ugovor, naravno da sam spreman i da hocu da im platim "gratis ponudu" koju sam imao, ali to ne znaci da cu da budem ovca i da im dozvolim da me oderu za ko zna sta. Naravno da nemam to napismeno jer nisam bio fanatik da ih ganjam pismeno za svaki prekid (mada je trebalo), ali kratak odgovor na tvoje pitanje je da nemam napismeno prepisku sa njima, osim one usmene preko telefona i u poslovnici.
 
Poslednja izmena:
Zalis se u narednih 15 dana 5 puta, ne otklone nedostatke, odes i podneses zahtev za raskid jer nisu otklonili nedostatke, sve pismeno emailom ili sa potvrdom da si na saleru predao zahtev za ispravku nedostataka...
Sto bi im ista platio?
 
Dogorelo čoveku. Hoće da ih se reši po svaku cenu.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Pozdrav, imam jedno pitanje pa ako moze pomoc.
Zelim da raskinem ugovor sa SBB. Postao sam preplatnik pre 8+ godina i ugovor se automatski produzivao svake godine. Treba da istekne u decembru ali zelim da ga raskinem sto pre.
Bio sam do SBBa i rekli su mi da moram da platim sve mesece do decembra ako zelim ugovor da raskinem. Da li je zaista tako? Imaju prava na ovu naplatu?
Nisam uzimao nikakve nove preplate, promo periode, popuste, itd.
(Molio bih samo proverene slucajeve ako se nasao u slicnoj situacije, anegnote tesko da mogu da mi pomognu, treba mi konkretan savet i plan akcije.)
 
Ma možeš sutra da ga raskineš, ugovorna obaveza je istekla i nemaš obaveza osim da platiš poslednji račun.
Svaka čast onome ko te je tako masno slagao.
 
И ако није истекла, немају право да наплате нешто што нису и неће да испоруче. Могу само да наплате попуст који су дали за онај период када је то коришћено.
 
Hvala na odgovorima, da li znate sta ja njima da kazem sledeci put kada odem?
Prilicno sam siguran da ce opet pokusati da naplate, kako da im uzvratim? Na sta da se pozovem? Da li ima neki clan u ugovoru ili zakonu?
Hvala!
 
Pozoveš se na ugovor, isčitaš i vidiš koji član je u pitanju.
Pročitaj šta piše u ugovoru nakon isteka ugovorne obaveze. Za SBB ne znam šta piše ali za neke druge kuće gde sam imao ugovore u grubo piše da je ugovorna obaveza 2 god. i po isteku se automatski produžava ugovor dok jedna od strana ne otkaže ugovor.
 
Kakva su iskustva sa raskidom ugovora u MTS-u, cetiri godine sam korisnik, istice ugovor krajem godine, ali bih sto pre da raskinem jer sam dobio dobru ponudu iz SBB-a ? Je l treba im platim iznos do kraja UO ili mogu samo da raskinem ?
 
Pozdrav, imam jedno pitanje pa ako moze pomoc.
Zelim da raskinem ugovor sa SBB. Postao sam preplatnik pre 8+ godina i ugovor se automatski produzivao svake godine. Treba da istekne u decembru ali zelim da ga raskinem sto pre.
Bio sam do SBBa i rekli su mi da moram da platim sve mesece do decembra ako zelim ugovor da raskinem. Da li je zaista tako? Imaju prava na ovu naplatu?
Nisam uzimao nikakve nove preplate, promo periode, popuste, itd.
(Molio bih samo proverene slucajeve ako se nasao u slicnoj situacije, anegnote tesko da mogu da mi pomognu, treba mi konkretan savet i plan akcije.)
Ako se automatski produzivao to znaci da zapravo i nemas ugovornu obavezu vec opsti ugovor, narocito ako nista novo nakon toga nisi potpisivao.
Tako da je najverovatnije ovo sto je @Jericho rekao mozes vec sutra da podneses zahtev za raskid, i vodi racuna da je otkazni rok mesec dana od dana podnosenja zahteva (tako je kod svih operatera)

Najbolje da nadjes taj ugovor i pogledas sta pise.
 
Ovo su clanci iz opsteg ugovora sa SBB sajta. Ako se ne varam ovde pise da je korisnik duzan da plati ili preostale mesece do isteka ili popust koji je ostvario koristeci usluge, ste je korisniku povoljnije.
Buduci da u mom slucaju nisam imao nikakve popuste i promo periode, da li to znaci da automatski placam preostale mesece? Ili mogu da se pozovem na to da nemam da isplatim popuste kao povoljniju opciju i time im nisam duzan placata preostale mesece do kraja ugovora.
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    168.5 KB · Pregleda: 13
  • Clipboard012.jpg
    Clipboard012.jpg
    307.9 KB · Pregleda: 13
Buduci da u mom slucaju nisam imao nikakve popuste i promo periode, da li to znaci da automatski placam preostale mesece?
Ne, po aktuelnoj interpretaciji povoljnije ti je da ne platiš ništa.

Međutim generalno probaju da naplate priključne takse za opremu i utrošeni materijal.
 
Znaci to sto su pokusali da mi naplate preostale mesece je cist bezobrazluk?
Nisu pokušali, to ti je lupila šalteruša napamet da te otera. Šalteruše ne samo da nisu ovlašćene da računaju naknadu štete nego nemaju ni uvid u istu. Pokušaj naplate je tek kad ti zvanično obračunaju trošak za raskid i pošalju račun ili dokument. Ali svakako jeste čist bezobrazluk.
 
Nisu pokušali, to ti je lupila šalteruša napamet da te otera. Šalteruše ne samo da nisu ovlašćene da računaju naknadu štete nego nemaju ni uvid u istu. Pokušaj naplate je tek kad ti zvanično obračunaju trošak za raskid i pošalju račun ili dokument. Ali svakako jeste čist bezobrazluk.
Hvala na informacijama!
 
Ovo su clanci iz opsteg ugovora sa SBB sajta. Ako se ne varam ovde pise da je korisnik duzan da plati ili preostale mesece do isteka ili popust koji je ostvario koristeci usluge, ste je korisniku povoljnije.
Buduci da u mom slucaju nisam imao nikakve popuste i promo periode, da li to znaci da automatski placam preostale mesece? Ili mogu da se pozovem na to da nemam da isplatim popuste kao povoljniju opciju i time im nisam duzan placata preostale mesece do kraja ugovora.
Ovo se odnosi na ugovornu obavezu koju ti nemaš odavno, ako si kako kažeš korisnik 8 godina.

Nadji svoj ugovor i vidi kada je zadnji put potpisan.

Salterusa nema pojma
priča šta su joj rekli da prica i sigurno te neće savetovati kako se raskida ugovor
 
@bakara SBB obnavlja anekse k'o dobar dan, pa čak i preko telefona, zato je bolje da pogleda datum aktivacije paketa na Moj SBB portalu ili da pozove call centar pa da ih pita. Zato što datum na papiru koji on ima i datum u sistemu mogu biti različiti.
 
Ovo se odnosi na ugovornu obavezu koju ti nemaš odavno, ako si kako kažeš korisnik 8 godina.

Nadji svoj ugovor i vidi kada je zadnji put potpisan.
@bakara SBB obnavlja anekse k'o dobar dan, pa čak i preko telefona, zato je bolje da pogleda datum aktivacije paketa na Moj SBB portalu ili da pozove call centar pa da ih pita. Zato što datum na papiru koji on ima i datum u sistemu mogu biti različiti.
Da, produzili su preko telefona bar 2 poslednja puta. Preko call centra sam saznao da istice u decembru i kada sam otisao da trazim raskid na salteru su rekli da treba da isplatim sve mesece do kraja trajanja ugovora, buduci da mi je sve to bilo sumnjivo otisao sam kuci i pravac na net i forume.
 
Nazad
Vrh Dno