Šta je novo?

Gaming laptop ili ipak ne ?

  • Začetnik teme Master99
  • Datum pokretanja
M

Master99

Guest
Konkretno me zanima ovaj laptop - https://www.winwin.rs/laptop-i-tabl...re-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx-1050-4g-8620604.html
Hardver kao hardver bi bio odlican da je u pitanju desktop, ali zanima me od vas iskusnijih misljenje kako ce se pokazati u laptopu ? Da li bih imao problema sa malo zahtevnijim igricama poput Fornite-a ?

To gledajuci da zelim i neke novije igrice da igram u slobodno vreme, a kad bih gledao cisto potrebe trebao bi mi komp za programiranje, photoshop i tu neku namenu, a onda mi ide skroz neki drugi izbor...
Do sad nikad u zivotu nisam razmisljao o macbook-u, ali za tu potrebu cujem da je jedan od najboljih, ali opet za te neke pare bi mogao uzeti u obzir samo neki polovan macbook... Dok opet za te neke pare mogu da nadjem odlican laptop raznih proizvodjaca... Tako da me zanimaju vasa misljenja i o gore navedenom laptopu i pitanju, a ako se odlucim za ovaj segment i sta o tome mislite... Budzet je nekih aj da kazemo 90000din
 
Konkretno me zanima ovaj laptop - https://www.winwin.rs/laptop-i-tabl...re-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx-1050-4g-8620604.html
Hardver kao hardver bi bio odlican da je u pitanju desktop, ali zanima me od vas iskusnijih misljenje kako ce se pokazati u laptopu ? Da li bih imao problema sa malo zahtevnijim igricama poput Fornite-a ?

To gledajuci da zelim i neke novije igrice da igram u slobodno vreme, a kad bih gledao cisto potrebe trebao bi mi komp za programiranje, photoshop i tu neku namenu, a onda mi ide skroz neki drugi izbor...
Do sad nikad u zivotu nisam razmisljao o macbook-u, ali za tu potrebu cujem da je jedan od najboljih, ali opet za te neke pare bi mogao uzeti u obzir samo neki polovan macbook... Dok opet za te neke pare mogu da nadjem odlican laptop raznih proizvodjaca... Tako da me zanimaju vasa misljenja i o gore navedenom laptopu i pitanju, a ako se odlucim za ovaj segment i sta o tome mislite... Budzet je nekih aj da kazemo 90000din

Gledajuci graficku mislim bi mogao da igras sve igrice bez problema ne na max, ali barem na srednje. Sto se marke tice ne bih nista rekao jer ne poznajem Lenovo..
 
Potpuno nebitno koji je brend, tu gledaš samo koji su im ovlašćeni servisi. Pogledaš online par recenzija laptopa, vidiš da li ti fizički odgovara. Taj i5 i gtx 1050 su ti kao što reče defcoon dovoljni za low/medium podešavanja ako računamo 60fps.
Vezano za da li uzimati Windows ili Mac... to je stvar navike, ukusa i alata/okruženja koje koristiš.
 
Imam taj model, samo u i7 verziji..dodas mu samo ssd(nvme) a da njegov hdd sluzi za kargo.

Na ultra podesavanjima bez ikakvih problema tera Battlefield 1 i Witchera 3...tako da ni i5 ne bi trebalo nista epohalno slabije da radi u realnosti(za sinteticke testove ne znam, uvek to na papiru bude drasticno, a onda u primeni nema neke osetno primetne razlike).

Photshop, illustrator, lightroom, indesign...rade bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno