Šta je novo?

Pomoc za dif. dg :D

GR-44

Slavan
Učlanjen(a)
02.10.2007
Poruke
632
Poena
370
Pozdrav svima, nedavno je pocelo da se desava i nervira me :D
Kompjuter se ne koristi tako cesto, povremeno upalim na 1,2,3h npr, odgledam film, seriju i to je to, nekad prodje 2,3 dana da ga ne upalim.
Elem, desi se da mi malo iznad pola na milisekundu razvuce horizontalno 2,3 linije nznm ni kako bih objasnio kao da cimne slika, kao da je neko mrdnuo kabl npr, znaci slika je tu, ne izgubi se nista iz tog dela, samo nekako kao da mrdne, nznm dal ste sretali i ne znam kako drugacije da opisem, eventualno ako mozete da me navedete nekim pitanjem?
I sad me zanima dal je u pitanju graficka ili je u pitanju ekran...graficka je vga amd radeon 7770, a ekran lg 24en33, ekran je kao prvog dana, kao nov, al nznm da nije nesto do njega ? guglao sam sad kako sta testirati, pa sam naisao na program fur mark za gpu pa evo i ss-a kako je proslo, samo 10min sam, al evo ostavicu posle ovog na bar pola sata...jel imate neki predlog koji moze da testira elektroniku ekrana, jel postoji tako nesto? piksele mrtve nemam, slika je odlicna, osvetljenje ok, sve ok, samo se to desi s vremena na vreme...jednom u sto godina.

sta bi moglo biti?

sad videh, ne mogu da okacim ss, prebacim ga u paint kad ono crno :D nema screenshota, probacu opet...al vreme je bilo oko 10min, temp je maks dosla na 106 npr, i kad ga je spustilo nije mrdalo sa 64 sto cenim da je korektno..

edit:
evo drugi put vrtelo 48 min .. od starta ga drzi na 62 stepena i ravna crta bez muke...jel to znaci da je gpu ok ? Izvinjavam se ako je pogresno mesto za temu...al prvenstveno sam pitao za graficku i za njeno testiranje, nznm gde drugde ovo da postavim
36858342_2040226639638757_3800041107627180032_n.jpg
 
Poslednja izmena:
stari problem kod osnovnih gcn 1.0 kartica.

odi u overdrive tab u amd crimson kontrol centru

AMD_Crimson_global-overdrive.jpg


obori gpu clock za 50 MHz, obori memory clock za 100 MHz, i povećaj power limit za 20%
apply & exit

:wave:
 
Znaci to krene samo od sebe? I mislimo na isto? :D sta je to uopste? dobro je onda ako je to, promenicu pa cu da pratim...taman mislio da menjam ekran :D hvala!
 
Pa ako se vidi na slici/snimku, onda je do grafike, ako se ne vidi isto što i na ekranu onda je do ekrana, kabla itd..
 
Pokusao sam da protumacim ovo hahahah al mi ne ide :D To se tako brzo desi da nznm ni sta je tacno...ni da li iskrivi npr sliku filma...a to mi je radio i dok sam na pretrazivacu npr i dok je video, nije tako cesto, i sad nmg da se setim dal sam jos negde primetio, al realno ni ne koristim ga toliko, osim za te dve stvari.
 
Nazad
Vrh Dno