Šta je novo?

Problem sa SBB modemom, TP-Link ruterom i wi-fi mrežom

dukeStepa

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2004
Poruke
54
Poena
309
Pre svega, totalni sam laik kada su wireless mreže u pitanju, iako sam uz comp od malih nogu.

Imam SBB Cisco modem star 4-5 godina i od pre neki dan TP-Link TL-WR940N ruter/access point/extender. Cilj kupovine TP-Linka je bio da povećam domet signala da bi wi-fi imao u celoj kući i dvorištu. SBB modem je na spratu, a TP-Link ta kođe na spratu (za sada) nekih 5 metara udaljen, dele ih dva zida.

Povežem ja sve to lepo, skinem softver sa Google Play-a, podesim TP-Link da radi kao extender, sav srećan kako to funkcioniše, zadovoljan jačinom signala... a onda nastupaju problemi.
Imam dva mobilna telefona Huawei, P9 i G620, oba su radila besprekorno na wi-fi u kući i firmi od kada ih imam.
Sada se signal izgubi posle nekog vremena i to imam utisak kada se telefoni "presvičuju" sa extendera na modem i obrnuto. Od tog trenutka wi-fi ne funkcioniše, ni preko modema ni preko rutera, signal je svuda jak, ali piše nešto tipa "connected, no internet" i pored simbola za wi-fi stoji znak uzvika. Jedini način da sve proradi je da restartujem i modem, i TP-Link, i telefone, ali posle nekog vremena sve opet ne funkcioniše. Kada isključim TP-Linki restartujem modem, posle 1-2 minuta sve je OK, ali naravno wi-fi signal je samo sa SBB modema.

Tražio sam po netu rešenje, ali bez uspeha za sada. Probao sam "forget network", "network settings reset" na telefonima... ništa. Nisam čačkao ništa više da ne bude još gore.

Da li je neko imao slična iskustva? Unapred hvala na svakoj ideji.
 
Nazad
Vrh Dno