Šta je novo?

Zvuk preko graficke karte da ili ne?

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
Dragi forumasi

Zanima me jedno vase misljenje ili kvalitetno objasnjenje.

Planiram da kupim 5.1 zvucnike dvoumm se oko nekih logitech 906 koje bi naravno zavrsile bas dobar deo posla, ali nesto gledam i zamima me vase misljenje.

Ja imam zvucnu kartu SOUND BLASTER Z.

Nesto preko neta ceprkam i vidim da i graficka kartica moze da reprodujue zvuk, naravno ima HDMI koji prenosi zvuk DTS HD itd. Da li bi po vasem misljenu ako pazarim neki resiver koji podrzava HDMI i uzmem dobre zvucnike 5.1 i to sve povezem preko HDMI izlaza na grafickoj kartici moglo da funkcionise i da li bi zvuk bio ok?

Generalno koristim komp za sve ponekad se igram, slusam muziku i tako. Dosta radim na racunaru, premiere i ostalo. Da li se taj nacin isplati?

Da li smatrate da lepo za 250 evra pazarim logitech 906 prikljucim ih preko analognog sistema i cepam preko zvucne karte ili da dodam nesto novca pa da pazarim neki dobar resiver i neke ok zvucnike. Nisam preterano zaludjen za sve to i najvise sto bi izdvojio novca je 400 do 500e.

HVALA!
 
Ako je dac u av risiveru bolji od dac-a u sound blaster z, bolje je da zvuk obrađuje avr. I obratno.

Analognom vezom bi zvuk obrađivala zvučna kartica (lossless audio formati, 2kanalni bi išli kroz dolby digital live ili dts connect),
ako ideš na avr preko hdmi out procesiranje zvuka bi obavljao dac/dsp u avr risiveru.
Creative sound blaster z bi u tom slučaju zvrjao prazan, a komp bi slao neobrađen digitalni signal preko hdmi.

Kod boljih risivera imaš 5.1 direct analog ulaz i to je po pravilu naibolja konekcija za pc sa dobrom zvučnom karticom.
(na slici ispod, označen kao dvd-in)

PT570AU_diagram.jpg


Jevtinija (i zvučno daleko nekvalitetnija) opcija ti je lodžitek 906. Ispodprosečan 5.1 multimedia sistem.
Bolja, skuplja i kvalitetnija opcija ti je dobar avr , analogno vezan sa pc, sa 5 dobrih zvučnika i aktivnim sabvuferom.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetu. Svestan sam da logitech nece nesto preterano biti dobar. sto znaci da neki solidan resiver 5.1 i dobri zvucnici sa kvalitetnim kablovima prikljucim na moju zvucnu kartu? Moja sound blaster Z kartica je kao bolja od zvucne koja se nalazi na samoj ploci.
 
To definitivno.
 
Nazad
Vrh Dno