Šta je novo?

Kripto debit kartice

A_Lex

Poštovan
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruke
212
Poena
70
Pošto je vidim krenula ekspanzija pomenutih, eto možda nije loša ideja otvoriti temu gde bi podelili iskustva šta koristimo, šta smo rezervisali eventualno, gde su najbolji uslovi, itd, itd. Možda podelimo neki zanimljiv projekat.
Za sada mislim da je Monaco (od danas MCO) najbliži izdavanju Visa kartica pomoću kojih će se moći plaćati kriptom (automatski menja u fiat). Žao mi je što nisam kupio token kada je pre 2 nedelje bio oko 5$ iskreno. Kapiram da je cilj kripta da zameni fiat valute, međutim ovo je dobra stvar za početak svakako. Da li imate vi neke predloge kartica koje i sada rade već, a da su iole ozbiljniji projekti?
 
monaco izdaje karticu godinu dana znas kako ja to kazem obecanje ludom radovanje.
 
Ja sam dobio TenX karticu baš kada su sve kartice tog tipa bile blokirane, tako da se posle toga nisam više interesovao za tu tematiku.
Ne znam da li neka od postojećih uopšte može da se naruči kod nas trenutno.
 
Pre oko 7 meseci sam se prijavio za Monaco i bio sam negde oko 18.000 mesta na listi cekanja. Danas, ja sam i dalje na oko 18.000 mestu i dalje i iza mene ima jos 3x toliko ljudi.
Bitno da su oni kupili domen crypto.com i da imaju velike planove i lepe zelje. :trust:

U negde slicno vreme, TenX sam platio nesto sitno, mislim 0.0015 BTC, jos uvek nisam dobio karticu.
 
Pa MCO obećava kartice koliko vidim uskoro, imaju video kako ih koriste njihove glavonje one. E sad kapiram da neki čekate dugo, čekam i ja od marta... TenX nisam hteo da naručim kad sam video da se plaća, nebitno koliko, već su jednom "pukli", ne dam im ni $ više sobzirom da stalno samo daju rokove i ništa.

Video sam da Cardano hoće da ponudi kartice isto.
 
Poslednja izmena:
koristi li ko minex ?


Deluju najpovoljnije od onoga sto sam video do sada. Samo kad vidim ovo Hong Kong odmah pocnem da se razmisljam. Iskreno lakse bi mi bilo da mi kazu Albanija nego Hong Kong.
 
Poslednja izmena:
Meni se kod njih ne sviđa taj overdraft, tipa pošalješ 200 novčića i možeš potrošiti samo 160 kod standardne kartice koliko sam ja njih skontao. Inače naručio sam je jutros, i platio... pa videćemo. Možda naručim i TenX sad kad sam platio ovu Minex karticu, pa neka ide život. Makar ću morati kupiti veći novčanik za sve te kartice. :D
 
Poslednja izmena:
koristi li ko minex ?


Deluju najpovoljnije od onoga sto sam video do sada. Samo kad vidim ovo Hong Kong odmah pocnem da se razmisljam. Iskreno lakse bi mi bilo da mi kazu Albanija nego Hong Kong.

Tek je krenulo naručivanje kartica. U drugoj polovini jula verifikacija (KYC) i, navodno, krajem avgusta, početkom septembra, kreće upotreba.
 
Ma ko zna da li ce slati u Srbiju :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Navodno šalju worldwide. Možeš primetiti da u svakoj rečenici koristim navodno jer dok je ne vidim u rukama, ne verujem.
Btw, ko se razmišlja o MNX kartici, treba da zna nešto što nije navedeno na sajtu. Iako stoji da je withdraw limit za najjeftiniju karticu 200$ dnevno/2000$ mesečno to važi samo za dizanje para na bankomatu. Na pos terminalima možete da potrošite koliko god.
Dakle, i standard karticom možete da kupite lambo, ne morate na kredit :D
 
Navodno šalju worldwide. Možeš primetiti da u svakoj rečenici koristim navodno jer dok je ne vidim u rukama, ne verujem.
Btw, ko se razmišlja o MNX kartici, treba da zna nešto što nije navedeno na sajtu. Iako stoji da je withdraw limit za najjeftiniju karticu 200$ dnevno/2000$ mesečno to važi samo za dizanje para na bankomatu. Na pos terminalima možete da potrošite koliko god.
Dakle, i standard karticom možete da kupite lambo, ne morate na kredit :D
Samo ne zaboravite overdraft limit koji ni ja ne kontam kako oni zamišljaju, rekli su objasniti kasnije, navodno je to opet neki mehanizam za sprečavanje naglih fluktuacija cene.
 
Meni je stigla minex pay kartica,a ja sam u BL,samo je još nisam aktivirao
 
Pa radi kartica, juče je neko sa naših prostora već pazario. Radi i na Paypalu. E sad, dokle će, to ne znamo :d
 
Koliko dugo se cekala kartica, znam da je nesto bila dugacka lista cekanja ...
 
Nazad
Vrh Dno