Šta je novo?

Pojacalo/risiver za Philips MCD716

Mikec

Slavan
Učlanjen(a)
08.11.2012
Poruke
1,850
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 7500F | Arctic Freezer 34
Matična ploča
Asrock B650M-HDV/M.2
RAM
2x16GB G.SKILL Flare X5 6000MHz CL32 (AMD EXPO)
GPU
XFX RX 5700 XT Thicc III Ultra
Storage
PNY XLR8 CS3030 1TB NVME
Zvuk
Kingston HyperX Cloud II
PSU
Corsair 750W
Kućište
MS Industrial
Monitor
Xiaomi 34” UW
Miš & tastatura
Razer Basilisk X Hyperspeed | Kingston Alloy Origins Core
Laptop
Macbook M2 Pro 16"
Mobilni telefon
Apple iPhone 15 Pro
Pametni uređaji
Apple Watch Series 7 45mm
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav.
Novi sam u ovom svetu ali sam rad da naucim sto vise oko ovoga i potreban mi je savet.
Naime dosao sam u posed pomenutih stereo zvucnika specifikacije:
2 x 50 W RMS
2 x 100 W music power
4 ohm

Sada sam u potrazi za pojacalom/risiverom na koje bih povezao PC i TV. Bilo bi super kad bi imalo podrsku za daljinski i nista vise od naprednih funkcija mi nije neophodno.
Kako ga izabrati i na sta obratiti paznju uz veoma ogranicen budzet?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Pa s obzirom da su me zvucnici izasli 30e ne daje mi se preko 50e na ovo.
Bio sam sad do drugara koji ima iste zvucnike uparene sa Onkyo R30 za koje stoji 30 watts per channel into 6Ω.
Ne znam koliko je to pametno sto je upareno ali radi vec duze vreme a placeno je 20-30 eura.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nasao sam ovo za sad sto po tehnickim specifikacijama deluje da odgovara (A, B min 8ohm):
Koliko sam ja video zadnju stranu pojačala tamo stoji da je za A ili B (pojedinačno) 4-16 ohm, a za A+B 8-16 ohm.
Znači da odgovara tvojim zvučnicima koji su na 4 oma, ali sa njima ne smeš da istovremeno povežeš još jedan par zvučnika.
Inače pojačalce izgleda ko bombonica, ja volim te retro uređaje koji su pravljeni kvalitetno da dugo traju.
 
Poslednja izmena:
Uzeto je pojacalo, deluje mi sasvim okej koliko sam uspeo da istestiram, a za ubuduce cemo videti. Hvala na savetima, pozdrav!
514de2e2424e49424cd0c456bc4510e8.jpg

dcadb51b6124123d0864cd3095020e68.jpg



Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Baš je lepo, a verujem da je sasvim solidno po pitanju kvaliteta zvuka.:) Šteta što nemaš optički na TV-u, da kasnije ubaciš neki DAC, tek onda bi se pokazalo kako taj sistem može da zvuči. Ali zato planiraj neki USB DAC za PC u skorije vreme.:p
 
@peja e pa sad videh da ipak imam opticki na TV (ipak je to Tesla.. haha). Jel mogu to nekako sad iskoristiti ili za to mora pojacalo sa optickim? Takodje i neka preporuka za DAC bi mi godila. [emoji4]

EDIT: mada iskreno na TV mi nije nesto preterano bitno da bude kvalitetan zvuk koliko bi mi sa kompa znacio
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi od budžeta, ne znam koliko mogu da pruže ti najjeftiniji DAC-ovi ... FiiO Taishan deluje kao sigurnije rešenje.

Što se tiče povezivanja sa kompom, tu imaš recimo FX Audio X3 koji ima i USB i optički ulaz (i koaksijalni) pa tako rešavaš sve jednim uređajem, ali je 60e na KP-u. Nešto jeftiniji je SMSL X4, samo USB sa cenom od 45e. Vidim da se prodaje i neki USB DAC "Zhilai" H5 za 3500 din (samo USB je ulaz, optički i koaksijalni su izlazi), ali šta od njega može da se očekuje ne bih znao ...

Za povezivanje sa TV-om ti treba samo optički kabl, a onda iz DAC-a idu RCA kablovi na odgovarajuće ulaze na pojačalu (AUX ili Tuner, nikako Phono). Za povezivanje sa kompom samo USB kabl.
 
Uh, ne znam kako da ti zahvalim za ovu gomilu konkretnih informacija. Definitivno cu ici na varijantu sa nesto skupljim DAC-om koji ce da obavi sve funkcije!


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Hah, nema na čemu, nadam se da ćeš biti zadovoljan. Pretpostavljam da može malo da se spusti cena za X3. Dodatno, ima i pojačalo za slušalice što će ti značiti ako kasnije budeš uzeo neke solidne.:)
 
Fora je sto vec imam Superlux HD-681 Evo koje koliko sam cuo vrh zvuce sa DAC-om tako da eto 3 u 1 resenje. A na Aliju ima X3 za 35-40$ pa vredi i naruciti pa sacekati malo. :)


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
E pa eto, još bolje. Uklopiće se odlično sa tim Superlux. Samo gledaj da i RCA kablovi budu pristojni, nemoj da uzimaš neke baš najjeftinije.
 
jeste da kasnim,ali sasvim sam uveren da za te kutije sa starih sistema i linija sasvim su dosta ovi lepy digitalci sa alija za cca 15-20 dolarjev.kome je to prekompresovano ima iste za malo vise sa mosfetima,sve to jako jako lepo svira za ulozen novac.
 
Nazad
Vrh Dno