Šta je novo?

Mobilni za stariju osobu (90 god.)

pmb

Poštovan
Učlanjen(a)
03.06.2016
Poruke
484
Poena
80
baka baš slabo vidi, :( slabo čuje. najbitnije je da su brojevi veći, OBAVEZNO da izgovara koliko je sati na srpskom na prečici, da NIJE na TAČ, da ima spikerfon i da se mogu memorisati kontakti na speed dial.... da nije preterano skup. u rangu do 100 evra? hvala :)
 
https://www.youtube.com/watch?v=-w_5-OOBGRE

Ima i tastaturu i touch. Plus govori srpski. Namenjen slabovidim osobama. Oko 12000 u prodavnicama, u Vipu već za dinar.

Ako nećeš smart fon pojuri
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/4015/Alcatel/OT-2001x

Ja sam mojoj potpuno slepoj kumici uzeo taj fon i bez problema je kucala poruke. Najvažnije je da ima i SOS taster (čijim pritiskom šalje poziv na max 5 predefinisanih brojeva)

Ne verujem da ga ima još u ponudi (ja ga uzeo u Gigatronu) ali sigurno ima neki model koji ga je nasledio ili ga ima polovnog na KP i sl. sajtovima.
 
Poslednja izmena:
Kakva bi sad bila preporuka po ovom pitanju? Da li ima nešto novo u radnjama, uzimao neko...?
Sad videh na KP, gomila oglasa Nokia 3310 za ispod 2k rsd, a regularna cena u radnjama preko 7k. Fake? Jel' kupovao neko, piše ima i srpski meni.
 
Poslednja izmena:
@nagard

I na novoj originalnoj verziji 3310 je sve sitno.Sto se izgleda menija tice te razne kopije su jos gore.

Za manje od 2000 dinara mogu odlicno da posluze , ali jednostavno nisu za osobe koje slabije vide jer je prikaz na displeju veoma sitan i ne postoji mogucnost - opcija biranja velicine prikaza brojeva i slova.
 
Kakva bi sad bila preporuka po ovom pitanju? Da li ima nešto novo u radnjama, uzimao neko...?
Sad videh na KP, gomila oglasa Nokia 3310 za ispod 2k rsd, a regularna cena u radnjama preko 7k. Fake? Jel' kupovao neko, piše ima i srpski meni.
Jedino taj Alcatel 2008 ili imaš isto nekog skandinavskog proizvodjaca DORO isto telefon za starije ljude... Oni su ti oko 5000rsd

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Moja preporuka i dalje MLS Easy TS 4G

https://forum.benchmark.rs/showthre...sa-tastaturom-i-govornim-softverom-na-srpskom

Čak sam i nabavio fon radi probe jer imam slepu osobu u svojoj okolini. Međutim, mlađim slepim osobama najviše odgovaraju touch smart foni zbog odličnog softvera koji postoji. Kumica koristi Samsung J5 2017. Kucka sms poruke, viber, messneger... Pušta klipove na YT. Pozivi normalno. Ma neverovatno koliko je dobro odrađeno.

Predhodno je imala gore navedeni Alcatel i odlično joj je služio. Veliki reljefni tasteri. Kucala poruke bez problema.

Što se tiče samo starijih ljudi (koje vide solidno), najbolje je po meni uzeti Nokia 230. Veliki ekran, veliki tasteri, jednostavni meniji. Ko je koristio standardnu Nokiu i ovu će lako. Dodatno što ima fenomenalnu zadnju i selfie kameru pa matorci mogu i da urade neku sliku sa unučićima. Korišćenje iste je krajnje jednostavno. Ovaj fon sam uzeo ćaletu, ito u jeku kampanje za Nokia 3310 koja je totalni fail po meni. Nema prednju kameru a tasteri i ekran su manji nego na Nokia 230.
 
E da, da dodam, ako nekom treba za slepu ili slabovidu osobu instalacija softvera, saveti i sl. mogu Vam na PM dati brojeve dva lika koji rade to. I koji su stvarno korektni.
 
Nazad
Vrh Dno