Šta je novo?

Desktop do 700e (EU)

blastoise

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruke
2,517
Poena
255
Pozdrav svima,

Po zanimanju sam "softveras" pa mi ovaj deo nikad nije isao od ruke :)
Pre 1.5 godinu sam presao samo na laptop jer sam mislio da cu ga koristiti samo za posao. Medjutim shvatio sam da nista kuci ni ne radim vezano za posao, a volim da igram Rocket League i CSGO.
CSGO nisam ni igrao od tada jer ne radi dobro na laptopu pa se samo iznerviram. A RL ide donekle, podnosljivo je. Igram na ovom laptopu: HP ProBook 450 G3. (integrisana graficka da....)

E sad, uhvatila me je nostalgija za desktop masinom da mogu ko covek da sednem i da odigram neku igricu na miru. Znam da CSGO i RL nisu uopste zahteve ali recimo voleo bih da probam i PUBG pa bih voleo da nova desktop masina moze da potera i to na nekim srednjim podesavanjima.

Delove bih kupio u Austriji/Nemackoj i sam bih probao da sastavim masinu. Nisam nikad sam sastavljao ali sam gledao neka uputstva i ne izgleda mi to nista strasno.
(sajt na kojem sam koristio PC konfigurator uzima oko 120e da oni sastave sve)

Sledecu konfiguraciju sam kopirao iz neke teme iz ovog podforuma, ne znam ko je predlozio (hvala mu :d).

1 x AMD Ryzen 5 1600 WRAITH, Prozessor HR5A05 € 144,90
1 x ASRock AB350M Pro4, Mainboard GRIRR0 € 82,90
1 x Samsung 860 EVO 250 GB, Solid State Drive IMIM4Y € 71,90
1 x WD WD10EZEX 1 TB, Festplatte AEBW62 € 45,49
1 x G.Skill DIMM 8 GB DDR4-3000, Arbeitsspeicher IDIGGR21 € 74,90
1 x Thermaltake Smart RGB 600W, PC-Netzteil TN6T42 € 46,99
1 x Aerocool Aero-500 White, Tower-Gehäuse TQXRF024 € 35,99
1 x MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC, Grafikkarte JEXN0C03 € 179,90
= manje od 700e
1 x Microsoft Windows 10 Pro OEM Alternate, Betriebssystem-Software YQBM1U € 134,90


Zanimaju me 3 stvari:
1. Da li je konfiguracija ok? (voleo bih da idem na 1060 graficku al ne znam da li se mogu uklopiti)
2. Gde je najbolje gledati delove u AT/DE? Koristim sajtove geizhals.at i idealo.at
3. Windows sam odvojio kao posebnu stavku jer me zanima da li mogu da nabavim kljuc na onim sajtovima za par eura? Tj da li je mogu imati problem neki u Austriji zbog toga?

Mala napomena: Kupio bih ovo za malo vise od mesec dana kad dodjem sa odmora. Do tada mozda nekim cudom graficke jos malo pojeftine :)

Hvala unapred.
 
Proveri cenu Ryzen 5 2600, može da bude čak i jeftiniji od 1600 a brži i bolji.
W10, ako prođe activacija na MS, ne može ti niko ništa za privatnu upotrebu. U većini EU, prenos OEM windows-a je legalan.
 
Proveri cenu Ryzen 5 2600, može da bude čak i jeftiniji od 1600 a brži i bolji.
W10, ako prođe activacija na MS, ne može ti niko ništa za privatnu upotrebu. U većini EU, prenos OEM windows-a je legalan.

Hvala, moze. Razlika je 25e, nije strasno. Isto sam video na sajtu userbenchmark kada izaberem 1600 da mi izbaci 2600 i kaze da je bolje to uzeti.
Ma da, za Windows cu se najmanje brinuti. Radije cu uzeti bolju graficku nego davati 130e za Win.

Druga ploča. Asus Prime B350 Plus ili MSI B350 PC Mate ili Tomahawk ili B350M Mortar

Sve su slicne cene, sta god ti izaberes, slozicu se :d

I drugo napajanje, možda to TT nije loše ali bolje je ići na Seasonic S12II/M12II 520W ili FSP Hexa 85+ 550W.

Hvala, moze. Razlika je tipa 5e tako da mi ne igra ulogu.

Imacu jos vremena dok ne uzmem komponente tako da cu malo da guglam ove vase predloge i da citam recenzije :)
 
U EU imas i Focus Gold 550W za 60-70e, to dzabe za takvo napajanje.

Idi barem na GTX 1060 3GB, eventualno 6GB verziju, posto je gaming racunar, ne treba ti 6/12 CPU i 1050Ti. Kljuc mozes uzeti preko sajtova, to je legalno za kucnu upotrebu koliko znam, barem kod nas, trebalo bi da je i u EU. Morace neko da potvrdi.

Intel varijanta:

i5 8400
1x8GB 2666+ MHz
AsRock B360m Pro4

Amd varijanta:

R5 1600
Asus Prime B350 Plus
2x4GB 3000MHz G.Skill/Corsair/Geil

Cisto za gaming, i5 8400 je bolji izbor.

Prvenstveno ubaci GTX 1060 3 ili 6GB, pa onda bolji procesor, ako bude moglo.
 
Čisto za gaming nema razlike ako ne koristiš grafičke od 500+€. A s obzirom na igre koje planiraš da igraš, nema potrebe davati mnogo para ni na grafičku. Tj. GTX 1050 Ti je više nego dovoljno, jedino što su cene užas
 
Za PUBG nema razlike izmedju 1050Ti i 1060? :D
 
Ne. za bilo koju igru nema razlike između R5 i i5 ako koristiš GTX 1060 ili bilo šta iz srednjeg ili nižeg segmenta. Zapravo tu bi i jeftinij procesori odradili odličan posao. A za PUBG može i GTX 1050 Ti lepo da posluži, posebno što neće Ultra postavke. Jedino što je njena cena sad 170€, a GTX 1060 3GB je nešto preko 200€, pa onda šta god da kupi, kajaće se.
 
@ivanbass1

Pogledacu to napajanje.
Sto se tice AMD vs Intel, uvek sam imao intel pa sam hteo probati sa tom Ryzen serijom. Nije samo za gaming, tacnije nisam ja neki gejmer bas :d

@Space Beer

Graficka je diskutabilana u mom slucaju jer to sto igram sam igrao sasvim lepo i na nekom starom desktopu sa nekom AMD HD 6700 :d Tako da kad bih uzeo i 1030 ili nesto slicno to bi vec radilo posao za ono sto trenutno igram.
Ali bih probao PUBG, mislim da bi mi se svidelo, a sa jedne strane ne bih da kupim nesto sto trebam da menjam skoro.
Jedino kad bih kupio nesto stvarno jeftino, tipa do 100e pa da cekam jos da padnu cene.

Mada ja kad gledam cene tj grafikom na ovom sajtu https://www.idealo.at/preisvergleic...g-strix-gtx1050ti-o4g-gaming-4096mo-asus.html cini mi se da se polako grafike vracaju na cenu od pre 1 godinu. Ne potpuno ali nije puno ni skuplje.
 
Nazad
Vrh Dno