Šta je novo?

Konfiguracija za 1000€,Ryzen ili Coffe Lake?

Stefan2000

Poštovan
Učlanjen(a)
05.05.2016
Poruke
319
Poena
69
Pozdrav,planiram da kupim bratu novu konfiguraciju koja bi se koristila za:
-Adobe Creative Cloud programe(After Effects,Photoshop,Premiere,Illustrator...)
-Gaming-1080p60
-povremeno neki 3D program poput C4D,Blendera i sl.

Uzeo bih kod nas sve osim RAMa(uzeće Corsair Vengence Blue 2x8GB 2666 MHz sa kp)
Za ove komponente smo 99,99% sigurni da bi uzeli:
-Inno3D iChill X3 GTX 1060 6GB
-Samsung 860 EVO 250GB,HDD ima
-Cooler Master MasterBox Lite 5 RGB(znamo da će što se airflow-a tiče,biti malih problema,ali je spreman da žrtvuje to zbog izgleda)
-LC Power 650W GP4

Bili smo se odlučili za AMD Ryzen 5 1600X(oko 20k) i AsRock AB350M ploču(oko 9k),ali mi je današnje gledanje nekih videa malo promenilo mišljenje.*
Zanima me šta biste mi vi preporučili:R5 1600X sa AsRock AB350M ili i5 8400 sa npr.ASUS PRIME B360-PLUS?
Bilo bi lepo ako bi neko od vas sa Ryzen 5 1600(X) mogao ovde da objavi vreme potrebno da se izrenderuje ovaj Premier project koji je korišćen u prvom videu:
-https://www.dropbox.com/sh/eh2kjtt95mekrmx/AACNS3UrOIBOLgfbWFItoTVUa?dl=0&preview=Premiere+test.prproj
Veliko hvala svima! :)


*Ti videi su:
-https://www.youtube.com/watch?v=nSc3rvFJKpw&lc=z221shaoqwyzznic2acdp43540ty0qgjmtpcxd4b2p1w03c010c.1530618354724540
-https://www.youtube.com/watch?v=ofdh-THQFpE
(Ukratko,novim update-om povećane su performanse Intel procesora u Premieru za bar 2 puta)
 
Poslednja izmena:
To LC Power napajanje je u stvari Corsair CS koliko ja znam,a to je okej napajanje za njegove potrebe.Posebno kad se uzme da je trenutna ponuda napajanja kod nas u tom cenovnom rangu čist krš,nema Seasonic,Corsair,a čak ni TT koliko sam video.
 
FSP 550W Hexa 85+.
 
To napajanje sam gledao,ali mi se ne sviđa što nije makar polu modularno i što ima kečap-senf kablove.Ako bude ipak uzimao kućište bez providne stranice,uzeće to napajanje.Ja bih više voleo da čujem mišljenje za platformu.
 
Znam i ja da je Ryzen bio bolji van igrica,ali posle gledanja ta 2 klipa,sam stvarno ostao zbunjen.Ne znam da li da im verujem i uzmem Intel,jer je bolji u igricama,a sad ispade i u Adobe programima.
Bilo bi dobro da se javi neko stručan,mislim da će dosta ljudi imati isto pitanje posle gledanja tih klipova.
 
Kako mislite da vam sav taj softver i igre stanu na 250 GB? Što toliko para na kućište, a malo na napajanje? Svejedno ti je koji ćeš procesor. U igrama sa tom karticom nema nikakve razlike. Moja preporuka za sve je Ryzen 2600(X) i neka solidna B350 ploča (Asus Prime B350 Plus ili MSI B350 PC Mate ili B350M Mortar). Mada će uskoro i B450 modeli
 
Prvo moraš tačno da odrediš šta ćeš najviše raditi na računaru i na osnovu toga treba da izabereš komponente.
Pogledaj testove AMD i Intel procesora na linkovima ispod, mislim da ćeš nakon čitanja istih otkloniti svoju dilemu.
https://www.gamersnexus.net/guides/3310-adobe-premiere-benchmarks-rendering-8700k-gpu-vs-ryzen
https://us.hardware.info/reviews/8021/42-amd-and-intel-cpus-review-choose-the-best-processor
Takođe pročitaj i ovu diskusiju vezanu za brzinu obrade video materijala.
https://forums.adobe.com/thread/2489931

Što se tiče izbora tvojih komponenti, mislim da možeš dosta bolju konfiguraciju da sastaviš od predložene.
 
Napiši komponente koje bi bile dosta bolje,ja sam za svaku vrstu dogovora.Prioritet mu je brz rad u Adobe programima,a gaming je na malo nižem mestu.
Što se tiče prostora mislim da će mu biti dovoljno 250GB SSD,a HDD ima,500GB,stim što će projekte i slične stvari verovatno u zip,pa na cloud,barem one koji mu nisu toliko važni.
*Sad kad pročitah ponovo poruke,možda se nismo najbolje razumeli,RAM je uključen u tih 1000€.Faktički on ima 875€(oko 103k dinara) za ostale komponente.*
**Za hladnjak je mislio LC Power CC 120 RGB**
 
Poslednja izmena:
Evo mog predloga, pa vidi šta ti se uklapa u budžet i šta možeš da nađeš pošto planiraš kupovinu u domaćim radnjama.

AMD Ryzen 5 2600 / AMD Ryzen 5 2600X / Intel Core i5 8400 / AMD Ryzen 7 1700
ASRock AB350M Pro4 / MSI B350 Gaming Pro Carbon / ASRock Fatal1ty AB350 Gaming ITX/ac
Be quiet! Straight Power 11 450 W / Be quiet! Pure Power 10 CM 500 W / Corsair CS450M / Seasonic G-Series 450 W

Za RAM obavezno dve diskete po 8 GB (za Ryzen bi dobro bilo uzeti G Skill Flare X). Izabrani SSD je odličan, eventualno možeš još jedan HD da kupiš, obično su oko 50 evra. Mislim da ti napajanje jače od 450-500 W ne treba za odabranu konfiguraciju. Za grafičku i kućište ne znam šta da ti predložim.
 
Seasonic Focus Gold 550 je bolji izbor.
 
Ima Zotac zujalica za 36K u emmi :D
 
Guglaj malo da vidis sta pisu za tu Zotac, mozda nije toliko bucna, a 5.000 je svakako prevelika doplata za kartu istih performansi, ima za 38K Zotac Mini, mada mislim da su se na nju zalili da se pregreva.
 
Zotac Mini nemaju na stanju,čeka se do 10 radnih dana.Za tu blower nisam siguran,gotovo o njoj nema ništa,nema je na Amazonu,YT,niti ikakav review koliko sam video,a i soba u kojoj će biti računar je potkrovlje,što znači da neće ni leti ni zimi ta soba biti baš hladna.
 
Evo nekih 1060 kartica, poređanih od najjače ka slabijima.

EVGA GTX 1060 FTW+ GAMING ACX 3.0
Asus ROG STRIX GTX 1060 O6G Gaming
Gigabyte GTX 1060 Xtreme Gaming 6G
EVGA GTX 1060 FTW GAMING ACX 3.0
Gainward GTX 1060 6GB Phoenix GS
Palit GTX 1060 Super JetStream
EVGA GeForce GTX 1060 SC GAMING
EVGA GTX 1060 SSC GAMING ACX 3.0
Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6G
GALAX GTX 1060 HOF GOC Ed. 6GB
PNY GTX 1060 XLR8 Gaming OC
Asus Dual GTX 1060 O6G
MSI GTX 1060 GAMING X 6G
 
Najjace ka slabijima, na osnovu cega? Ako je na osnovu fabrickog kloka, ovo poredjenje moze macku o rep da se okaci.

Gaming X je svakako daleko bolja od Asus Dual, a Galax HOF je top model. Na osnovu hladjenja, naravno, sve one imaju iste performanse.
 
Poslednja izmena:
Najjace ka slabijima, na osnovu cega? Ako je na osnovu fabrickog kloka, ovo poredjenje moze macku o rep da se okaci.

Gaming X je svakako daleko bolja od Asus Dual, a Galax HOF je top model. Na osnovu hladjenja, naravno, sve one imaju iste performanse.

Poređane su na osnovu maksimalne frekvencije na kojoj mogu stabilno da rade. A ti postavi tvoju listu ako se već toliko razumeš.
 
Poslednja izmena:
To zavisi od primerka i uopšte ne može da se generalizuje.

iChill je ekstra karta i vredi je uzeti za 41k kad već budžet nije tesan.

FSP HYPER M 700 košta 10k, modularno je i ima 5 god garancije.
 
Poslednja izmena:
Zato sto je to nebitno, performanse istog grafickog chipa su iste, razlika je na nivou statisticke greske, tek kod ekstremnog oc-ja se moze videti neka manja razlika.

Top modeli su Asus Strix, Galax HOF, Gigabyte Aorus, Gainward Phoenix GS, MSI Gaming X je solidan, Zotac AMP je dobar model takodje, Asus Dual je bucan, Evga kartice ne znam kakve su..

Davno sam gledao, mozda sam neki izostavio, ali oc potencijal/fabricki takt su skoro pa nebitni kod izbora istog modela GPU-a, za vecinu ljudi.
 
Poslednja izmena:
Čip jeste isti, ali celokupan sklop je ono što pravi razliku, a ta razlika, čak i mala čini neku grafičku boljom u praksi. Inno iChill kartice 1060 i 1070 serije su srednja klasa dok njihove 1080 i 1080Ti spadaju u visoku klasu.
 
Bolje je da ima ~5% bolje performanse u slucajevima kada CPU/memorija/osvezavanje monitora nisu limitirajuci faktor, nego da GPU bude hladniji i tisi, pogotovo ako se uzima na duze staze? Za mene sigurno nije, nekom mozda jeste.

Ja recimo ovu Safirku iz potpisa drzim u Silent modu(ima dva biosa), po defaultu je Gaming bios, oko 6-7% losije GPU performanse(1260 vs 1206MHz), 10C hladnija karta, 10-15% sporije vrte ventovi, potrosnja prilicno niza, opterecenje naponske manje, opterecenje napajanja manje :)
 
Poslednja izmena:
Naravno da se sve uzima u obzir, ali opet na to utiče dosta faktora, od protoka vazduha kroz kućište do toga koliko intenzivno se koristi grafička. Ali da ne skrećemo sa teme.
 
Ima GeForce GTX1060 Zotac AMP Edition 6GB u emiju za 40 hiljada, ako ti to odgovara. Takođe potraži na nekim drugim sajtovima jer eponuda ne indeksira cene sa svih domaćih sajtova.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno