Šta je novo?

Moj novi PC pravi problem! Help!

denesch

Poznat
Učlanjen(a)
02.07.2018
Poruke
4
Poena
41
Pozdrav drugari!
Imam problem sa novim računarom koji sam pre neki dan sklopio.
Uzeo sam neke nove komponente is sklopio novi Pc međutim dešava se to da ne daje sliku na matičnoj ploči ne svetli greška i operativni sistem se pokreće jer se čuje na zvučnike da se logovao. Isključim računar na dugme od kućišta skinem kabel od napajanja sačekam nekoliko sekundi vratim je i računar radi bez problema do sledećeg pokretanja. Dali ima neko rešenje šta bi bio problem?
Nove komponente su:
Matična ploča MB AMD AM4 Gigabyte AB350-Gaming, PCIe/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1 BIOS v.F22
Procesor CPU AM4 AMD Ryzen 5 1500X, 3.6GHz BOX
Memorija DIMM DDR4 4GB 2666MHz CL15 Kingston Fury Black, HX426C15FB/4
SSD SATA3 120GB Kingston A400 500/320MB/s, SA400S37/120G
Komponente vađeni iz starog računara:
CHIEFTEC napajanje CTG-750C 750W A80
Grafika msi hd 4770 cyclone
 
Otkači sve kablove od kućišta, osim za Power dugme.

Memorije stavi u crvene ako su u crnim i obrnuto

Proveri sve kablove još jednom, spojeve kod I/O shielda i ispod ploče.

Probaj drugo napajanje, inače na ovo najviče liči ili na ploču.
 
Probao sam sve varijante otkopčao periferije problem je ostao isti. Skinem kabel od napajanja posle nekoliko sekundi ga vratim i računar se pokrene i radi bez problema do sledećeg isključenja.
Na taj način pokrenem računar bez cpu kulera skinem kabel sa matične i radi bez problema pokreće windows da li je to normalno kod ove matične? Radi i bez baterije matične pokreće sistem i sve funkcioniše dali je to zbog dual biosa ili je nova matična koji sam kupio neispravan?
 
Konačno rešen problem!!! Grafička pravio problem! Biće zamenjen sa AMD Radeon RX550 XFX Core Edition 2GB GDDR5 :)
 
Pa ako ti je to staro napajanje, onda je ono sumnjivo, mada je i grafička vremešna. Probaj ako imaš neku drugu grafičku i napajanje da vidiš šta se dešava..
 
Bios update?
 
Probati sa drugim napajanjem. Uraditi update BIOS-a na najnoviju verziju F23
 
Meni nešto smrdi na grafičku. PCIe v3 se nešto ne gađa sa v1.1 grafikama.
 
Hd4770 je pci-express v2.0 grafika.
 
Nije vazno ali stare komponente i nove imaju podosta bubica, meni na socket 775 i GTX1030 desava se da VGA ne pusti sliku samo hdmi i mora restart da proradi...

cim mu ulazi u windows znaci problem je relacija grafika i ploca, bios moze da proba (pa i noviji bios za graiku ako ima negde) ili neka podesavanja da cacka (oko pci-e gen1, x1 itd... ) ali slabe vajde od svega... samo zivciranje, najbolje grafika iz priblizne generacije
 
Probaj neku drugu graficku ako nije to probaj drugo napajanje ako nije ni to probaj drugi kabal jer meni je vga kabl valjda od starosti gubi kontakt pa sam ga morao menjati na starom racunaru.
 
Nazad
Vrh Dno