Šta je novo?

Preduzetnička agencija za reklamiranje na internetu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dominator08

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2007
Poruke
438
Poena
320
Pozdrav svima,

hteo bih da otvorim agenciju koja će se baviti pružanjem usluga reklamiranja na internetu - Google i Facebook (vođenje stranica, puštanje postova itd), pa bih voleo da mi neko ko ima iskustva sa navedenim pomogne oko sledećih pitanja.
Da li je to šifra delatnosti 7311 ili neka druga?
Da li bih mogao sa tom agencijom da budem paušalac ili bih morao da vodim knjige?
Ako bih morao da vodim knjige da li bih to mogao da radim sam ili mi za to treba knjigovođa?
Koliki bi bio približan iznos poreza koji bih morao da plaćam na mesečnom nivou, kako da to ustanovim?
Da li bih bio u sistemu PDV-a, tj. da li bi moji klijenti plaćali samo iznos usluga ili bi taj iznos bio uvećan za 20% ?

U početku bih imao jednog ili dva klijenta i očekujem mesečni prihod od 100 do 150 hiljada.

2) Pošto sam trenutno zaposlen u jednoj firmi razmišljao sam se da se dogovorim sa gazdom da me odjavi i da otvorim agenciju kao nezaposleni pa da me kasnije gazda plaća preko agencije. Ako ne budem uspeo da postignem dogovor sa njim, pretpostavljam da bih mogao da otvorim agenciju i pored toga što bih bio zaposlen u nekoj firmi? Da li bi to nešto menjalo stvari po pitanju mesečnog poreza koji bih plaćao ako bih bio i dalje zaposlen kod njega?
 
Nisam siguran za sifru, ali mislim da bi mogao da budes pausalac, ako ti primanja ne prelaze 6 miliona godisnje.
 
1. Ne mogu se paušalno oporezovati delatnosti u vezi sa reklamiranjem

2. Ako si stalno zaposlen i imaš dodatnu dopunsku delatnost oslobođenjen si plaćanja zdravstvenog ali moraš plaćati doprinose za PIO i sve ostale poreze.
Ali ne možeš registrovati ako imaš beneficiran staž na prvom poslu, a teško je raditi i u istoj delatnosti jer u ugovoru o radu 95% imaš klauzule o konkurenciji.
Zbog ovog obično se otvara firma na nekog drugog iz porodice ko je nezaposlen, a razlika u plaćanju je samo 3-4 hiljade.

Takođe postoji najava da će od oktobra mlađi od 30 godina koji su na birou duže od 6 meseci (možda važi i za starije od 30) ili su skoro završili školu ili fakultet biti oslobođeni plaćanja poreza 2 godine. To je izjavila premijerka, nije precizirala detalje...
 
Poslednja izmena:
Uzmi samo neku drugu šifru, 7311 nije paušalno.
Neki digitalni konsalting recimo

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno