Šta je novo?

Galaxy S6 mrtav?

nixysx

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2017
Poruke
978
Poena
70
Drugarica ima S6 i telefon je najnormalnije radio i ispustila ga je iz ruke, pola metra visine i najnormanije ga vratila u torbicu jer mu ništa nije bilo. Posle pola sata uzima da pošalje poruku i telefon je mrtav. Vreo je i samo svetli LED lampa plavo. S vremena na vreme kad pritisnem home button malo zasvetli ljubičasta linija. Šta li je crklo? Ima li rešenja nekog? Ne pomaže hard reset i ništa.
E da. Nije ni display jer je nedostupna i nema zvukova nikakvih, ništa. Telefon je isključen....
2c8d38663a0cf72c4bab169eb0b6c8bf.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Meni takodje..... Da l bi se ugasio kad se isprazni baterija?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Verovatno.

Slicno se desilo drugu pre desetak dana samo je j7 bio i nije mu ispao.

Zamenili su maticnu i sve ferca normalno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne razumem da li si odradio hard reset ili ne možeš da dodješ do te opcije. Ako je telefon zamrzao pa ne možeš da dodješ do opcije za hard reset probaj pritisni smanjivanje zvuka i paljenje telefona istovremeno dok se tel ne restartuje...

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ma pokušavao sam ja sve to. Ne vredi, telefon je mrtav. Samo što mu svetli lampica. Prključio sam ga na PC i pc ga prepozna, instalira drajvere i pojavi se u my computer drive gde piše "Samsug Galaxy S6", folder je normalno prazan ali ga pc prepozna. Tako da možda i nije matična. Rekao sam drugarici da sačeka da se isprazni baterija pa da vidi. Da se nije bootovao u neki safe mode ili nešto na tu foru? Ne razumem se toliko u androide itd. Ako ništa, poslaće joj brat isti telefon iz Švedske samo mu ne radi display, pa prebacivanje delova.....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Telefon se isključio, verovatno baterija. Neće da se uključi pritiskom na power button? Šta preporučujete da probam? Punjač?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Otišao je chip napajanja ili eMMC.. pre ovo drugo, zato sto si rekao da je bio vreo. Bolji servis to zna da resi po ceni od 50-100€ a ostali će reći - potrebna zamena matične...
Postoji još jedna varijanta koja je manje verovatna a to je da se baterija grejala i zakucala... treba ga otvoriti i videti jel naduvena. Mada, zna i cip napajanja tako da ubije bateriju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel to nešto kao U2 chip na iPhone? Jer ako jeste onda znam šta je zapravo.... Pa ništa, videće da zameni matičnu iz tog dugog.....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Posao koji obavlja jeste isti kao sto ga radi U2... ali treba videti i bateriju pre zamene ploče...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imala je garanciju u Telenoru, dobila je drugi telefon. Kaže da je baterija loša ista kao na starom ali da nema ogrebotine neke sitne i sve je bio izlepljen u folijama na ivicama, ekranu itd.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Dali su joj neki stari telefon?


U svakom slucaju opet ima garanciju 2 god ako je "novi" uredjaj.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kaže da je ovo bilo zaleoljeno na zadnjoj strani telefona. Da, rekli su joj da ima opet garanciju dve god. Mada, njoj je baterija pre bila loša, punila je dva puta dnevno, kaze da je i sada. Tako da moguće da ako je crkla matična da su prebacili novu itd a baterija i ostali delovi ostali
0d350cc83f2960bbbecc5e150a57b31b.png



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Imala je garanciju u Telenoru, dobila je drugi telefon. Kaže da je baterija loša ista kao na starom ali da nema ogrebotine neke sitne i sve je bio izlepljen u folijama na ivicama, ekranu itd.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Jel dobila celo pakovanje, kutiju, sluske, punjac sve novo i neotpakovano, telefon u celofanu, novi fiskalni, garantni papir....?
Ako nije, neka isti vrati u Telenor i trazi da joj daju nov telefon a ne budzevinu i nek kaze da ce pred njima da zove trzisnu i organizaciju za zastitu potrosaca. Naravno ako se bune nek ih zove odmah.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno