Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Yojinbo ja mislim da si se ti u stvari smorio sto nisi uzeo N9 pa pokusavas na sve nacine da blatis N9 i osporavas telefon kako bi donekle opravdao svoj zajeb. :)
 
Juce se pojavila ponuda za N9 i rekao sam da bi me kostalo vise 100e da sam mogao da uzmem N9 - sto nisam, jer sam vec kupio s9+, ali i da ne bih uzeo N9 da sam bio u mogucnosti jer mi ne vredi te razlike.

Ti si napravio gresku i tu price nema. Za 100€ vise si morao ici na Note 9, bolji je telefon tu price nema, trenutno najkompletniji mob na trzistu.
Mozda sada ne vredi dati 200-300-400€ vise za njega, ali 100 svakako da i naravno da vredi te razlike u ceni. Ali dobro sad, sta je tu je.
 
Noup, samo podrzavam da nam se servira prakticno isti HW,uz male izmene na kasicicu, za skoro 300e vise tj 1k eura i da to ljudi oberucke pozdravljaju... :)

A cisto radi primera - 105e donosi Spigen neo hybrid,2 folije za ekran, 2 godine Samsung mobile care garancije i jedan Samsung wireless punjac... Karticu od 64gb sam imao od prethodnog fona...

Razlika od 300e donosi i jedan tablet, primera radi...
 
Poslednja izmena:
Yojinbo ja mislim da si se ti u stvari smorio sto nisi uzeo N9 pa pokusavas na sve nacine da blatis N9 i osporavas telefon kako bi donekle opravdao svoj zajeb. :)
Pa naravno da je napravio grešku...da je uzeo note 9 za 100e više, prodao ga odma za nekih 900e lupam i pazario na oglasima s9+ za 500e sigurno bi bio bolji ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
A sta cu, kada sam se zeznuo...

Nisam "entuzijasta", telefon uzimam sa namerom da ga i koristim 2 godine. Ne sa namerom da menjam na 6 meseci cisto da bih ucestvovao u patkometriji na forumima ili po kaficima na stolu... :)

Niti mi treba telefon 60% vremena samo za socijalne mreze i igre... :)
 
Poslednja izmena:
Ti si napravio gresku i tu price nema. Za 100€ vise si morao ici na Note 9, bolji je telefon tu price nema, trenutno najkompletniji mob na trzistu.
Mozda sada ne vredi dati 200-300-400€ vise za njega, ali 100 svakako da i naravno da vredi te razlike u ceni. Ali dobro sad, sta je tu je.

Uvek volim izjavu da je svaki novi flagship najkompletniji mobilni na trzistu.
To bih tek rekao posle par meseci testiranja, a ne ovako, i ne posle par fijaska sa Note serijom.

Takodje, najkompletniji za vas ne znaci za nekoga drugog. Njemu ne vredi 100e doplate i to je to. Primera radi olovcica koja se toliko pominje, u mom okruzenju ljudi koriste jedno 4-5 note telefona, a olovcicu koriste jednom u par meseci i to za obelezavanje slika. Iskreno verujem da je korisnika kao Dark kome olovka ima bas pravu primenu, vrlo mala, posebno kod nas gde je flagship statusni simbol a ne realna potreba.
 
Ja imam neku Nokia Lumiu 625, nadam se da može da se zameni, pa bar nešto da se uštedi - odavno merkam Note 9, meni će dosta pomoći i oko posla. Stvarno je bedak što nema skoro nikakvog bonusa za Evropu generalno...

Koliko sam videla na Samsungovom sajtu, telefon treba prvo odneti na procenu u ProMobi servis (https://www.samsung.com/rs/offer/mobile-trade-in/)?

Planiram da svoj kupim u Gigatronu, ali je njihov sajt malo konfuzan - kada kliknete da želite da preuzmete telefon u prodavnici, imate opcije plati kuriru ili uplatnicom na račun (kako to, kom kuriru ako tamo dođem lično?!), uopste nije dostupno da se izabere placanje prilikom preuzimanja u prodavnici, karticom npr.
Na gigatronu samo se prijavis za zamenu sa ispravnim imei brojem i stigne ti email (isti email koristis sa kojim imas nalog na gigatronu) sa kodom za popust. Kod uneses u korpi sa izabranim note-om na njihovom sajtu i izaberes opciju da li da ti stigne na kucnu adresu ili da pokupis u prodavnici. Placanje je iskljicivo na njihov ziro racun ceo iznos (ili faktura ako si pravno lice) poslace ti uputstvo i potvdru da li zelis par dana kasnije i to je to :)
P.s ja sam tako kupio s9+ prosle godine...cak i ne moras tel da odneses nigde, to je samo fol za 12k, dobijes popust svakako, sano se prijavis. Tel odneses samo ako zelis da ti dodatno plate za telefone sa samsungovog spiska. Iphone od 6, samsung od s6, neke novije lg i huawei.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Haha, da ove god, krajem feb pocetak marta :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Uvek volim izjavu da je svaki novi flagship najkompletniji mobilni na trzistu.
Ako ne bude ponovo nekih problema sa baterijom to je to, ovo ce biti najkompletniji mob na trzistu sigurno. Vrlo je tesko naci mu manu. Najbolji ekran na trzistu, jedne od najboljih kamera, top hardver, sve je na top nivou, bukvalno svaki segment.


Nisam "entuzijasta", telefon uzimam sa namerom da ga i koristim 2 godine. Ne sa namerom da menjam na 6 meseci cisto da bih ucestvovao u patkometriji na forumima ili po kaficima na stolu... :)

Niti mi treba telefon 60% vremena samo za socijalne mreze i igre... :)

Sve je to u redu, niko ne kaze da je S9+ los i da ne moze da odradi sve sto pozelis, naprotiv, ali poenta price je da 100€ razlike u ceni vredi platiti u odnosu na Note 9. To bi trebala biti i realna razlika, ne mozemo sada porediti cene na pocetku prodaje, naravno da ce Note biti dosta skuplji.
 
Da li ste primetili da su u naxivu ovu 9, u svim zvaničnim objavama, zalepili za Note?

Note9 a ne Note 9.

Verovatno ćemo sledeće godine dobiti odgovor.

Wild guess, da će posle Galaxy S10 izaći Galaxy N10 i sa će Note biti izbačen iz naziva.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Isto je bilo i sa N8.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na gigatronu samo se prijavis za zamenu sa ispravnim imei brojem i stigne ti email (isti email koristis sa kojim imas nalog na gigatronu) sa kodom za popust. Kod uneses u korpi sa izabranim note-om na njihovom sajtu i izaberes opciju da li da ti stigne na kucnu adresu ili da pokupis u prodavnici. Placanje je iskljicivo na njihov ziro racun ceo iznos (ili faktura ako si pravno lice) poslace ti uputstvo i potvdru da li zelis par dana kasnije i to je to :)
P.s ja sam tako kupio s9+ prosle godine...cak i ne moras tel da odneses nigde, to je samo fol za 12k, dobijes popust svakako, sano se prijavis. Tel odneses samo ako zelis da ti dodatno plate za telefone sa samsungovog spiska. Iphone od 6, samsung od s6, neke novije lg i huawei.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Stvarno? Hvala na informaciji! :)
 
Vidi stvarno.

Posle Note 4 se prešaltao na S seriju pa nisam primetio. Sad se spremam za comeback, pa mi privuklo pažnju.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
To sve ima i Note 8 ;-)
da li si svestan sta si napisao ili samo bezobrazno trolujes? Ima i note 8 bateriju ali nema autonomiju kao note 9 tj 4000mah..Ima olovku ali nema sve funkcije kao note 9, ima RAM ali ne 8gb, ima storage memoriju ali ne kokiko note 9 itd.... Jednostavno daje više od note 8..Svake godine isti klinci pljuju po novom flagship uređaju jer nemaju soma jura da ga kupe a kada padne na 5 glava onda ga kupe... Ajde nešto normalno i konstruktivno da napišete na forumu a ne da lupate.. Niko nije obratio paznju ovde ali S pen nema bateriju vec je u pitanju kondenzatorsko punjenje preko super kondenzatora koji drzi napajanje . To je vrhunsko rešenje....

Sent from my SM-T825 TAB S3
 
Poslednja izmena:
da li si svestan sta si napisao ili samo bezobrazno trolujes? Ima i note 8 bateriju ali nema autonomiju kao note 9 tj 4000mah..Ima olovku ali nema sve funkcije kao note 9, ima RAM ali ne 8gb, ima storage memoriju ali ne kokiko note 9 itd.... Jednostavno daje više od note 8..Svake godine isti klinci pljuju po novom flagship uređaju jer nemaju soma jura da ga kupe a kada padne na 5 glava onda ga kupe... Ajde nešto normalno i konstruktivno da napišete na forumu a ne da lupate.. Niko nije obratio paznju ovde ali S pen nema bateriju vec je u pitanju kondenzatorsko punjenje preko super kondenzatora koji drzi napajanje . To je vrhunsko rešenje....

Sent from my SM-T825 TAB S3
+1

S9+
 
da li si svestan sta si napisao ili samo bezobrazno trolujes? Ima i note 8 bateriju ali nema autonomiju kao note 9 tj 4000mah..Ima olovku ali nema sve funkcije kao note 9, ima RAM ali ne 8gb, ima storage memoriju ali ne kokiko note 9 itd.... Jednostavno daje više od note 8..Svake godine isti klinci pljuju po novom flagship uređaju jer nemaju soma jura da ga kupe a kada padne na 5 glava onda ga kupe... Ajde nešto normalno i konstruktivno da napišete na forumu a ne da lupate.. Niko nije obratio paznju ovde ali S pen nema bateriju vec je u pitanju kondenzatorsko punjenje preko super kondenzatora koji drzi napajanje . To je vrhunsko rešenje....

Sent from my SM-T825 TAB S3

Da svestan sam šta pišem, klinac nisam, od 1999 do danasnjeg dana sam promenio preko 300 uređaja~telefona, ne trolujem, a niti balavim za svakojakim marketinškim trikovima, S pen moguće da cene samo oni koji ga znaju koristiti i kojima je neophodan, prema tome nećemo se vređati, ja imam debeli staž iza sebe i znam možda i lično dosta Vas novopečenih klinaca pa ne vređam! Napisao sam već šta sam mislio, note 9 je precenjen! Najmanje rečeno~precenjen! Note seriju ne koristim za 'daily driver' uređaje od note 4! Jednostavno ima boljih uređaja za manje para.
 
Da svestan sam šta pišem, klinac nisam, od 1999 do danasnjeg dana sam promenio preko 300 uređaja~telefona, ne trolujem, a niti balavim za svakojakim marketinškim trikovima, S pen moguće da cene samo oni koji ga znaju koristiti i kojima je neophodan, prema tome nećemo se vređati, ja imam debeli staž iza sebe i znam možda i lično dosta Vas novopečenih klinaca pa ne vređam! Napisao sam već šta sam mislio, note 9 je precenjen! Najmanje rečeno~precenjen! Note seriju ne koristim za 'daily driver' uređaje od note 4! Jednostavno ima boljih uređaja za manje para.

Naravno.Ti kupi bolji uredjaj za manje para i uživaj.
I note 8 je na početku bio 1150 eura.
Kome treba Note 9 kupice ga.Kratko i jasno.
 
Ne znam čemu prepucavanja, pa ako si prevrnuo 300 uređaja, onda znaš kako su lagano dizali cenu flagshipa sa 400 pa 500 pa 650 , 800, 1000, sad 1200....
Svi imaju svoju računicu, i kupci i prodavci, i srećom pa imamo mogućnost da biramo...
Meni se telefon jako sviđa, ali mi ne pada na pamet da dajem 1000 EUR na njega, a kad bude 500, razmislicu, i ne pada mi na pamet da ove nekoga ubeđujem da je pametnije da uzme Note 8 ili S9+ , vaš novac, vaša odluka...
Pusti bre ljude, neka rade šta hoće, niko te ne ugrožava zbog toga...

P Smart
 
Ne znam čemu prepucavanja, pa ako si prevrnuo 300 uređaja, onda znaš kako su lagano dizali cenu flagshipa sa 400 pa 500 pa 650 , 800, 1000, sad 1200....
Svi imaju svoju računicu, i kupci i prodavci, i srećom pa imamo mogućnost da biramo...
Meni se telefon jako sviđa, ali mi ne pada na pamet da dajem 1000 EUR na njega, a kad bude 500, razmislicu, i ne pada mi na pamet da ove nekoga ubeđujem da je pametnije da uzme Note 8 ili S9+ , vaš novac, vaša odluka...
Pusti bre ljude, neka rade šta hoće, niko te ne ugrožava zbog toga...

P Smart

Konačno da neko razmišlja! Pa naravno da su dizali cenu jel ovaca za šišanje ima podosta. Hvala na razumevanju!
Da se vratimo na temu, note 9 kada bude krenuo u eksploataciju i korišćenje tada će se znati kakav je to uređaj, ovo sve što pišemo..lepe spekulacije!
 
Da li je neko narucio preko gigatrona i prosao popust prilikom narucivanja, tj njihov promo kod?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ja probala i kaže sledeće: "Promo kod koji ste uneli nije ispravan ili ne ispunjava uslov za korišćenje." Pfff... Verovatno zato što se "Promo kod ne primenjuje na artikle označene stikerom Šok cena".
 
Sta znaci to precenjen? U kom vi svetu zivite? Flossy je u pravu kada kaze the price on this one is too god damn high, ali mu je to i dalje telefon godine, on ga kupi cim izadje. Tehnologija napreduje, uredjaji vremenom nude sve vise, cene skacu. Trziste je takvo a ne Samsung.
Kako zamisljate da u svetu gde su flagship uredjaji 1000e Samsung Note serija bude jeftinija? Uz to nudi apsolutno sve, ne mozes mu nista zameriti (osim zakrivljenog ekrana, ali to su licne preferencije, meni se to npr svidja).

P.S. nisam nikakav fanboy, nikada nisam imao Samsung.

Edit: @djurkash Upravo to.
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A da li mu (N9) kamera malo zvecka? :d
 
Ja probala i kaže sledeće: "Promo kod koji ste uneli nije ispravan ili ne ispunjava uslov za korišćenje." Pfff... Verovatno zato što se "Promo kod ne primenjuje na artikle označene stikerom Šok cena".
A što mora u Gigatronu? Uzmite u Samsungu...

S9+
 
Na N9 da puste zvuk i na gornji zvucnik prilikom notifikacije i za mene dovoljno. Baterija je na papiru bolja,ocekuje se jos uzivo kako ce da se pokaze,i za mene dovoljan razlog da predjem sa S9+

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da svestan sam šta pišem, klinac nisam, od 1999 do danasnjeg dana sam promenio preko 300 uređaja~telefona, ne trolujem, a niti balavim za svakojakim marketinškim trikovima, S pen moguće da cene samo oni koji ga znaju koristiti i kojima je neophodan, prema tome nećemo se vređati, ja imam debeli staž iza sebe i znam možda i lično dosta Vas novopečenih klinaca pa ne vređam! Napisao sam već šta sam mislio, note 9 je precenjen! Najmanje rečeno~precenjen! Note seriju ne koristim za 'daily driver' uređaje od note 4! Jednostavno ima boljih uređaja za manje para.
U redu bre.. precenjen je. Nemoj da kupiš i to je to. Ja trenutno, ne vidim bolji uredjaj pa možda i pokupim note 9. Zašto više pisati o tome da li je uredjaj skup ili je, kada sam pokušao da skrenem temu pišući o olovci i načinu napajanja iste? Ajde malo da se ne smara tema o istoj *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*noj priči.... I nisam klinac, ako me vec tako oslovljavas jer imam 46...[emoji16]

Sent from my SM-T825 TAB S3
 
Dajte ljudi, vi koji necete da kupujete telefon polako odsetajte sa teme ,a sta admini rade???
 
Nazad
Vrh Dno