Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Au čoveče. Koliko si to apdejta na samsungu instalirao, 0 ili 1? Reko pera na internetu da mu Samsung sporo radi sa apdejtom. Evo S8 plus sa poslednjim fw radi bolje nego ikada. S7 isto sve super sa poslednjim. Šta ćemo sad?
 
Poslednja izmena:
0 za sada... Dosao je sa junskim... Cekam na ovaj avgustovski... :)
 
I zato aplaudiram Samsungu na marketingu i poslovnom modelu. :)

Jedino ih jabuka sa svojim ovcama sije... :p
Pa kad paceri iz googla neće da se uozbilje i naprave kršten pixel pa da pozdravim i samsung i sve ostale (a uvek im tako malo fali)! :(

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Uz dužno poštovanje prema svima, moje skromno razmišljanje! Da li ste vi ljudi poludeli, samsung pakuje isto sra'nje već nekoliko puta u različitoj ''ambalaži''..samo par pitanja, koliko je praktično nositi 6.4inch u džepu~torbici, gde je quick charge 3 ili 4 .0? Kamera direkt sa s9+ ~ e bre!! Koliko funkcija zaista koristite u bilo kom uredjaju a da su to ustvari ''native'' google android funkcije a ne neki hit od samsunga? Kažu jaka bat itd..ok, kažu dobar rom...pa android pie već dostupan kod pixela, essential i pazi sada kod Nokie?! A kada će N9 preći na pie? Nisam fan niti jednog branda u celosti, ali davati soma eura na rate ili keš a pritom pokazati taj statusni ''sveti pehar'' svima oko sebe..ajde da poredimo Note 8 ili S9+?! Šta daje Note 9?
 
Jeste, inače taj Pie je holy Grail i bez njega se ne može...samo zbog njega treba da kupim telefon, jel? Evo imao sam ga još u maju na pixelu 2 i sam novi gestures sistem mi se uopšte ne dopada...što se mene tiče samsung može da ostane na 8.1 još duže vreme samo neka radi kako treba!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Čekaj, @proday , ja sam samo par sitnica naveo, dajte mi neki validan razlog zbog čega pazariti note 9 a ne recimo s9+ ili note 8? Zbog čega pakuju SG 845 za druga tržista osim starog kontinenta? Šta to zaista novo ima Note 9?
 
Pisao sam već u drugoj temi, u svemu je bolji po malo...ako ti sam ne razumeš sumnjam da će ostali da ti bolje objasne. ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Evo vidim da nema smisla dalje, ja sam pitao par prostih pitanja, da se niko ne uvredi niti da ikoga 'spamujem' i eto postove mi brišu, toliko o profesionalnosti.
 
Uz dužno poštovanje prema svima, moje skromno razmišljanje! Da li ste vi ljudi poludeli, samsung pakuje isto sra'nje već nekoliko puta u različitoj ''ambalaži''..samo par pitanja, koliko je praktično nositi 6.4inch u džepu~torbici, gde je quick charge 3 ili 4 .0? Kamera direkt sa s9+ ~ e bre!! Koliko funkcija zaista koristite u bilo kom uredjaju a da su to ustvari ''native'' google android funkcije a ne neki hit od samsunga? Kažu jaka bat itd..ok, kažu dobar rom...pa android pie već dostupan kod pixela, essential i pazi sada kod Nokie?! A kada će N9 preći na pie? Nisam fan niti jednog branda u celosti, ali davati soma eura na rate ili keš a pritom pokazati taj statusni ''sveti pehar'' svima oko sebe..ajde da poredimo Note 8 ili S9+?! Šta daje Note 9?

Daje koliko treba da daje.Kome treba kupice ga.To sve isto vazi za nove modele drugih marki telefona pa kupuju.A Note 9 je najkompletniji telefon do sada.I 6.4 inca je taman za dzep.
 
Vredi soma, kako ne razumeš... U svemu je malo bolji od S9+ serije... Posebno taj osećaj kada staviš soma jura na sto u kafiću, pred ortacima, to je neprocenjivo ;)
Idle hands are the devil's playground.

Jedino u čemu se slažem sa Prodayom je oko apdejta na nove verzije Androida (iz ličnog iskustva) - ako ne urade kako treba onda i ne treba da puštaju. Neka ostane na trenutnoj verziji.
Sa druge strane takva politika nas je dovela tu da to prihvatamo kao normalno - plaćaš premijum flegšip za koji očekuješ da će tako i raditi naredne dve godine i da će imati updejt podršku sa novim verzijama Androida u te dve godine jer hardverski itekako to podržava.
Bruka je da neke kompanije sa mid-range telefonima imaju ažurniju i dužu softversku podršku.
 
Kada krece isporuka N9 na kucnu adresu? Porucio ga danas pa neka ide zivot.
Dejane imas neki info?

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
Sad sam dobio info
Najkasnije do 22 se dobije uređaj ali još nije zvanično što znači da može biti i ranije a kasnije ne.
U Samsungu - za operatere neznam
S9+
 
Poslednja izmena:
Vredi soma, kako ne razumeš... U svemu je malo bolji od S9+ serije... Posebno taj osećaj kada staviš soma jura na sto u kafiću, pred ortacima, to je neprocenjivo ;)
Idle hands are the devil's playground.

Jedino u čemu se slažem sa Prodayom je oko apdejta na nove verzije Androida (iz ličnog iskustva) - ako ne urade kako treba onda i ne treba da puštaju. Neka ostane na trenutnoj verziji.
Sa druge strane takva politika nas je dovela tu da to prihvatamo kao normalno - plaćaš premijum flegšip za koji očekuješ da će tako i raditi naredne dve godine i da će imati updejt podršku sa novim verzijama Androida u te dve godine jer hardverski itekako to podržava.
Bruka je da neke kompanije sa mid-range telefonima imaju ažurniju i dužu softversku podršku.

Ali je neprocenjivo kada još ima ljudi koji razmišljaju slično!
Wow prosto neverovatno ali zadnji iole dobar note je bio note 4! Ovo sve je nažalost marketing i lova!
 
+1 za Note 4 :)
 
SD u Samsungu za trzista Kine i USA, je zbog CDMA licenci. CDMA mreze su u ovim zemljama u širokoj upotrebi, a sa dolaskom LTE postoji i zahtev za inter-operability izmedju ovih mreza.Qualcomm ima najbolje modeme na svetu i to je tehnička činjenica.
 
Da li oni popusti na odredjene modele prilikom kupovine vaze samo u Vipu?
I Gigatron daje 12k + vrednost telefona koji se daje, popusti se sabiraju ali nigde nema lista modela sa cenama, kao sto je to Vip izbacio.
 
Ima 3.5mm
Nema obrvu
Najbolji ekran na tržištu
Kamera među najboljima
Ne kopiraju nikog
Hardverski najkompletniji
Stereo zvučnici
Nikad nisam koristio Samsung i ne planiram kupovinu ovako skupog proizvoda ali im skidam kapu. Barem ispoštuju kupca za razliku od konkurencije koja za slične pare prodaju poluproizvode. A ko traži dlaku u jajetu, uvek će je naći.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Ima 3.5mm
Nema obrvu
Najbolji ekran na tržištu
Kamera među najboljima
Ne kopiraju nikog
Hardverski najkompletniji
Stereo zvučnici
Nikad nisam koristio Samsung i ne planiram kupovinu ovako skupog proizvoda ali im skidam kapu. Barem ispoštuju kupca za razliku od konkurencije koja za slične pare prodaju poluproizvode. A ko traži dlaku u jajetu, uvek će je naći.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
To je sve tačno, ali lično nemam potrebu zbog tih stvari da prelazim sa N8 na N9 ,jer je N8 i dalje u vrhu,a i imam još nešto više od godinu dana ugovora u Telenoru, samim tim i garanciju na N8, do tada će verovatno izaći i Note 10,pa ću njega uzeti.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Vredi soma, kako ne razumeš... U svemu je malo bolji od S9+ serije... Posebno taj osećaj kada staviš soma jura na sto u kafiću, pred ortacima, to je neprocenjivo ;)
Idle hands are the devil's playground.

Jedino u čemu se slažem sa Prodayom je oko apdejta na nove verzije Androida (iz ličnog iskustva) - ako ne urade kako treba onda i ne treba da puštaju. Neka ostane na trenutnoj verziji.
Sa druge strane takva politika nas je dovela tu da to prihvatamo kao normalno - plaćaš premijum flegšip za koji očekuješ da će tako i raditi naredne dve godine i da će imati updejt podršku sa novim verzijama Androida u te dve godine jer hardverski itekako to podržava.
Bruka je da neke kompanije sa mid-range telefonima imaju ažurniju i dužu softversku podršku.


Ko mi kriv kada ne koristim tapatalk, izvinjavam se!
 
Preterali su sa cenom, stvarno. A treba da vrate više IR blaster i daju opciju sa ravnim ekranom.
 
^ +100
 
Kada pitaš ljude iz Samsunga zašto nema više ravnog ekrana. Oni kažu S7 edge se bolje prodavao od S7.
A to je logike bez. Ja sam prvi uzeo S7 edge zbog većeg ekrana i veće baterije.
 
Heat pipe area comparison: Note9 is three times larger than Note8

DkNOZqnUwAEABqU.jpg:large
 
^ Najs. Generalno mi je S9+ hladniji od HTC10-ke, tako da eto jednog boljeg boljeg update-a u odnosu na S9 seriju.

Btw. jel ide nesto od pratece opreme kada se stavlja i skida sa punjaca?

c1acs58aw9mqyauf4bls.jpg
 
Ko zeli da predje sa note 8 na devetku ova ponuda zvuci odlicno jer za note daju popust 24000( pise predhodne verzije, moguce da to vazi , po toj logici i za note 5, 6 ) plus 40000 u otkupu sto je 540 evra koliko i kosta polovan cak mozda i nesto vise. Doplata je 500 evra mada po meni ko vec kesira moze da saceka jer ce na oglasu po meni cena biti u startu oko 900 tako da stedi 150 evra samo sto mora svoju osmicu predhodno da proda za 540 evra .
 
Poslednja izmena:
Meni je neverovatno da mts daje samo 100 evra popusta. Valjda i vrednost telefon ide na tih 100 evra popusta...

Sent from grom
 
Ide fiksno minus/popust koji daje samsung + popust na vas stari uredjaj u zavisnosti od stanja (pri cemu zagledaju da mu nadju neku manu na ekranu,mrtav piksel ili ogrebotinu). Ne dobija se ta full cena sa liste ako telefon nije u mint stanju, tako da bez zaletanja dok vam prvo ne urade procenu...

Kao sto sam rekao u Austriji u startu -200e (za S9/S9+ i N9)+dodaje se minus ali dovoljno je videti koliko cene druge starije modele (posebno od Samsunga novije) i bude sve jasno koliko cene svoje kupce... Za S9/S9+ su jos bili i korektni sa cenima za otkup starih, za N9 su krenuli sa zakidanjem.
 
Poslednja izmena:
Ali na sajtu mts nema koliko cene uredjaje... Još sam ih zvao i kao, ne samo 12.000. Makar juče čim su objavili na sajt.

Sent from grom
 
Kako nema, covek okacio u postu iznad... Postoji oficijelna lista od Samsunga koja vazi i za partnere koji ucestvuju u akciji...
 
Nazad
Vrh Dno