Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

U Americi kupiš jedan i dobiješ jedan besplatno :D
Očigledno da je Samsung svestan nekih stvari.
 
Šalu na stranu ovo je mnogo blizu idealnog telefona , ima samo dve mane a to su tw i exynos. Doduše u Kini i USA samo 1dnu manu :)

Ko bi rekao da će Samsung nekada ovako nešto izbaciti

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
^ Ovo je po meni S9++ verzija, neki minimalni upgrade i uopste ne vredi te razlike u ceni.

Najveca mana je TW -> primer XZ2 gde 3180mah izvlaci isto koliko i S9+ sa 3500mah. Da otklone bloat, optimizuju UI i poboljsaju sw podrsku imali bi apsolutni primat na trzistu jer im je hardver uvek top of the line... Ni Exynos nije toliko kriticno losiji od SD-a koliko ih koci softverska optimizacija...
 
Pa S9+ ima skoro 10% veci display (kao i bateriju) od XZ2. A od tih 20k razlike izmedju S9+ i Note 9, samo stylus vredi 10+
 
Poslednja izmena:
misliš s9+ i xz2 nemaju apsolutno ništa zajedničko al ajde da izaberemo jednu različitost i da njoj pripišemo razliku u trajanju baterije :)

no da ne dužimo, tema je note 9
 
SD845 - koji manje guta u LTE rezimu i generalno je efikasniji cip od Exynosa, manji i stedljiviji panel, bolja optimizovanost Sonijevog pandana... No dobro...

Ali mi opet nisu jasni ni ovoliki hvalospevi za ovaj Note gde je samo malo doradjen (da ne kazem recikliran) S9+ koji se pojavio u Martu/Aprilu ako se ne varam - i za 200e manje skoro identican hardver. I ljudi sa S9-maka odmah pohrili za pre-order kada da ih dele za dzabe.

Iskreno vise treba ocekivati od S10/NX sledece godine.

+edit
Gledam Mediamarkt (at) uprao izbacio pre-order akciju (kao i Samsung) za N9 -> -200e u startu, i recimo -150e za HTC 10 koji sam imao, izaslo bi me 100e doplate vise u odnosu na S9+. Za 500mah, 0.2" i 64gb je ok ali nije nesto za cime bih posegao. Sem ako zelim da ga vadim na sto po kaficima i u drustvu zarad patkometrije... :)
 
Poslednja izmena:
Evo kod mene cene. Tjah, šta znam, ne znam da li vredi dati toliko, to jest da li je razlika isplativa u odnosu na S9+.

cenanote9.jpg

Evo ga za poredbu S9+

cenas9plus.jpg

Na to imam 180 evra cashback za S9+. Znači 470e naspram 350e, iliti 470e naspram 170e kad mi vrate 180e na bankovni račun :D

edit:

Ovde nude 400e popust ako vratiš stari telefon. Piše sitnim slovima da je urađena računica za S8+, kapiram isto toliko ti spuste i ako doneseš Note 8.
 
Poslednja izmena:
Vidim da u USA daju slusalice AKG N60 uz preorder.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
https://youtu.be/9AxYQOX5_FM

Brutalan fon :)

U svetu notch telefona, telefona bez SD/3.5mm izlaza, Samsung izbacuje ovakav fon, sa dual zvucnicima i 4000mAh baterijom :)

Sve sto jedan flagship treba da ima je prisutno.
 
Poslednja izmena:
Vidim kasno počinje hajp :) Samo je lepo nabrojano sve na jedno mesto, nije da S9+ nema 90% tih specifikacija. Tačno, kome treba veće skladište, olovkica, veća baterija, ima razloga da doda još malo keša za Note. To je barem iz ugla S9+ vs Note 9. Iz ugla Note 8 i da li vredi preći na Note 9 - verovatno da.
 
@ivanbass

Sačekao bih na tu izjavu do objave Mate 20 pro

@Gizmo
Iskreno ne vidim da vredi doplate, plus će cena S9+ da ide još dole. Ostaje pitanje koliko će da je osakate sa updejtovima.

Mislim da je ova godina generalno za preskočiti što se flagshipova tiče, bolje je sačekati nov hw i proleće sledeće godine
 
Poslednja izmena:
Brutalno mocna sprava, objasnili su mada je to i ocekivano posle S9+. Odlicno je to sto nema smaracki notch a sjajan potez je i zadrzavanje 3.5mm dzeka, bio sam ubedjen da ce Samsung medju prvima da izbaci to kao ''zastarelu tehnologiju'' i da mnogobrojnim fanovima prodaje neke prosecne Samsung (tuned by AKG) BT in-ear od 200-250$ koje realno vrede peti deo te cene :) Stvarno postovanje za kuliranje beskorisnih trendova a baterija od 4000 mAh je optimalna za toliki ekran (i Exynos) pa i nije bas za preveliko odusevljenje, vise je razuman potez.

Nisam stigao da ispratim promo a ni punu specifikaciju, da li su stvarno poboljsali kameru kao sto se prical, hdr+ mozda?

Vidim kasno počinje hajp

Potrosio se hajp na P20 Pro a obnovice se za novi Mate :) Takva vremena dosla.

Sačekao bih na tu izjavu do objave Mate 20 pro

Bice ''bolji'' od Note 9 kao sto je P20 Pro ''bolji'' od S9+(XZ2P) :)

Vezano za kameru (sa GSMA): The camera does 4-frame image stacking, three times, and then combines the three resulting images to cancel out noise. Samsung promises 30% less noise on all images, which is an impressive achievement right there. Combined with the bright f/1.5 aperture, the results should be cleaner low-light images with less noise and more fine detail.

The camera is now intelligent (we like how Samsung didn't use AI) - it has smart scene recognition. It has also flaw detection - the camera app will notify you for dirty lens, if you shot a blurry image, and it will even suggest taking another photo if you photograph people and someone blinked.


I ovde su ispali korektni, ne hajpuju prepoznavanje scena kao famozni ''Ai'' (sto uglavnom forsiraju proizvodjaci iz Kine) vec su iskoristili pravilniji naziv.
 
Poslednja izmena:
Kad Hsv ishvali ovako Notaru, znači da valja telefon skroz.

Možda ću za koji mesec biti u Emiratima, mogao bih da vidim kakva će cena biti tamo i kakve poklone tamo dele [emoji16]
 
Kompletan telefon, nema šta. Kapa dole za izbegavanje notch-a i za 3.5. Dve najgore 'inovacije' u poslednjih nekoliko godina.
Cenu su baš odvrnuli, ali realno došli su dotle da mogu da stave i $1500, opet će se prodavati kao besan.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Zna li neko za koliko ce se otkupljivati telefoni?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam zapanjen...
Zar do sada niste zavoleli svoje S9+
Zar vam zaista treba olovcica?
Zar zaista imate visak para?
:zgran:
 
Prvenstveno zbog znatno vece baterije, duplo vise prostora i malo veceg display-a.

Tel nije zivo bice pa da ga volim ;) ali da mi koristi i da sam zadovoljan, da, zato i uzimam noviji model :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Meni je iskreno najveca prednost manje zaobljen ekran ,sto se mene tice da su ga i izbacili bio bi mi pun pogodak a onda na drugom mestu baterija i naravno olovcica
 
Baš...al aj dobro, "novi" je na forumu pa još nije naučio sa kim ima posla ;) @zeha super je s9+ ali Note 9 je bolji i to je to, game over!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ako ima manje zaobljenje ekrana nego s9+ i svidi mi se kad ga budem video uzivo ide s9+ na prodaju.
 
Ja sam zapanjen...
Zar do sada niste zavoleli svoje S9+
Zar vam zaista treba olovcica?
Zar zaista imate visak para?
:zgran:

Jok, samo se plase da im ne uspori posle 6 meseci i prvog veceg apdejta... :p

Cista patkometrija, meni je ludost za neki minalan hw boost dati toliko kesa, pri cemu si na jos vecem gubitku sa S9+ jer je HW razlika mizerna...


Inace evo oficijelne cene u AT za zamenu starog uredjaja kao deo N9 pre-order akcije - koje su fiksne vaze i kod njihovih partnera... Cisto da napomenem da im je akcija ide do kraja avgusta i vec su oborili cene za te stare modele za 50e (u odnosu na za istu foru za s9 seriju).

https://www.samsung.com/at/smartphones/galaxy-note9/buy/

-200e kao deo Samsung promoa, - cena za stari uredjaj. Cisto sumnjam da je neka veca razlika u drugim zemljama...

Koliko Samsung vrednuje svoje musterije da se videti po tim bring in cenama za Samsung telefone, pri cemu telefon mora biti u "mint" odnosno besprekornom stanju.

S9+ je mene izasao 400e (uz jos neke povlastice i to preko veze), N9 bi me kostao 100e vise. Cak i ako sam zakasnio 1 dan za N9 pre-order zurku ne bih doplatio toliko, jednostavno telefon nije vredan tih novca. S9-kama su cene vec spale na ~standardnih 600/650e i idu jos dole, ne sumnjam da ce i Note seriju isto da doceka na prolece jer su cene u samom startu prenaduvane.

Sto se mene tice, Samsung treba da da udara cene na 1k+ bas zbog ljudi sto vole menjaju na 6 meseci, jer od takvih mlate najsladje pare. :)
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, svakakvih nas ima...ja bi evo bez razmišljanja dao +100e za veću bateriju, više memorije i olovku.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
I zato aplaudiram Samsungu na marketingu i poslovnom modelu. :)

Jedino ih jabuka sa svojim ovcama sije... :p
 
  • Like
Reagovanja: ale
Lep telefon, gledam i razmisljam zenin s7edge da promenim za ovo :) da je upgradujem.

Inace jedan detalj mi bije oci kako stvari stoje poceli su kao da se takmice ko ce vecu cenu da stavi na telefon. Sve mi deluje da ce sledeci note ili iphone da bude 1500e

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Kada krece isporuka N9 na kucnu adresu? Porucio ga danas pa neka ide zivot.
Dejane imas neki info?

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
24.8 je zvanicni release date za EU, sto znaci da ce ga tada imati na lageru u prodavnicama...

Lep telefon, gledam i razmisljam zenin s7edge da promenim za ovo :) da je upgradujem.

Inace jedan detalj mi bije oci kako stvari stoje poceli su kao da se takmice ko ce vecu cenu da stavi na telefon. Sve mi deluje da ce sledeci note ili iphone da bude 1500e

Sent from my G8141 using Tapatalk


I treba, posebno sa ovako minimalnim upgrade-om i nikakvom sw podrskom. Oh, pardon, osim one za obaranje performansi... :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno