Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Ma me bih da ulažem i stavim novu bateriju. Nego šta mogu da uradim da mu produžim još bateriju? Na koliko procenata da ga punim i do koliko? Dal da ga punim uvek do 100% ili ispod toga?
 
Za bateriju je uvek najbolje ne ići preko 80 (i ispod 20ak) procenata.

A note 9 je odličan telefon, bolje daj 5-6k za novu org bateriju i pokloni nekome telefon nego da ti isti propada.
 
Nadam se da se još uvek mogu naći org baterije u pro mobiju, najbolje rešenje kontam
Ima, ja skoro menjao i na Note8 i na Note9, oko 5-6k je cena kao što si rekao, 6 meseci garancije... Plus može N9 da se proda za ~150€ lagano.
 
Ako zamenim bateriju, da li cu moci da igram zahtevne igre bez problema, koje sada ne mogu da se igraju jer se baterija brzo prazni tj da li ce tefon da se ponasa kao da je nov i sada kupljen?
 
Istekao vreme za edit. Nema u mom gradu originalne baterije i može samo da se stavi univerzalna kineska koja ima 4000 mah, i košta 35 evra sa stavljanjem, pa ne znam da li će to biti dobar izbor da zamenim svoju originalnu koja je pri kraju za novu kinesku
 
Apsolutno ne. Isključivo ovlašćeni servis za zamenu.
 
Istekao vreme za edit. Nema u mom gradu originalne baterije i može samo da se stavi univerzalna kineska koja ima 4000 mah, i košta 35 evra sa stavljanjem, pa ne znam da li će to biti dobar izbor da zamenim svoju originalnu koja je pri kraju za novu kinesku
Nipošto, samo orginal, obrati se ProMobi servisu koji je ovlašćeni servis za Samsung telefone.
 
Prvo upitan je kvalitet same baterije. Drugo, Note 9 ima IP rating, moraju da ga vrate na fabriku. Treće, testiranja ne rade po standardima proizvođača. Četvrto, imaš garanciju na zamenski deo.
 
Originalna baterija nije mnogo skuplja, mislim da je prosle godine bila oko 50e, racunajuci i zamenu.
U realnosti kineska kopija cesto nema ni trecinu kapaciteta od originalne.
Moze da se desi, ne daj Boze, da se zapali, istopi...
 
A zašo ne? Šta će da se desi telefonu ako ima bateriju koja nije original?
Loš kvalitet baterije može da izazove neki spoj da se telefon zapali. Pri tome te kineske baterije nemaju nekada ni polovinu kapaciteta.
 
Nazad
Vrh Dno