Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Neznam nekako mi je mala nadogradnja,a treba ozbiljnjne pare dati.
Sačekaću da vidim kakav će biti Note 20+,najverovatnije ću njega pazariti tamo oko nove godine.

Послато са SM-Note 9 помоћу Тапатока
Potpuno isto... Pošto mi tada izlazi uveliko ugovor za Note 9, hiljadu posto ću obnoviti ugovor (i ovog puta uzeti bar tri puta veći paket u Gb) i uzeti Note 20, ukoliko Samsung ne izbaci olovku iz flagship Note verzije, što mislim da bi bilo vrlo nazadno za Samsung, ali takvi rumori se kreću još od izlaska Note 10...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pa onda se neće zvati nout sigurno

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ma kakvo izbacivanje olovke, ništa od toga!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Izvlačim bez problema 6h na Exynosu (80% wifi) , i to sa godinu dana starom baterijom koja mora da je popustila bar 10%...
Vi koji imate 4h ili ste non stop na mobile netu, ili imate neispravan telefon...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Izvlačim bez problema 6h na Exynosu (80% wifi) , i to sa godinu dana starom baterijom koja mora da je popustila bar 10%...
Vi koji imate 4h ili ste non stop na mobile netu, ili imate neispravan telefon...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ja sam stalno na 4g(tj nekih 85% vremena),tek uveče kući na Wi-Fi.
Ti izvlačiš 6h SoT jer si 80posto vremena na Wi-Fi

Послато са SM-Note 9 помоћу Тапатока
 
Ja sam stalno na 4g(tj nekih 85% vremena),tek uveče kući na Wi-Fi.
Ti izvlačiš 6h SoT jer si 80posto vremena na Wi-Fi

Послато са SM-Note 9 помоћу Тапатока
Da da, napisao sam upravo to, samo što možda si na 3g, ili ne daj bože 2g, zato napisao na mobile netu [emoji1]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
6 sati SOT bez problema na 4g, 3/4 crtice signal, 40ak% osvetljenje. 1 sim. To ste vi spalili bateriju brzim punjenjem.
 
Poslednja izmena:
Ne koristim nikada brzo punjenje :) Nego, 2 sim kartice, samsung watch uvek nakačen + sve ostalo popaljeno...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Izvlačim bez problema 6h na Exynosu (80% wifi) , i to sa godinu dana starom baterijom koja mora da je popustila bar 10%...
Vi koji imate 4h ili ste non stop na mobile netu, ili imate neispravan telefon...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Moj je star 18 meseci i izvlaci toliko.
Mozda ovi sto imaju manje sota igraju igrice, gledaju filmove ili slusaju muziku, sto ja ne radim.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Moj je bio manje od toga star, mogao je 6 sati ali sa 150% baterije. :D
Kombinovano 4g wifi, lokacija uvek upaljena, bt uvek upaljen, osvetljenje auto, QHD rez. Prosek oko 4h, u identicnim uslovima je sad ip11 na oko 7h, p30pro bio isto tako.

Da ne pričam o paljenju hotspota ponekad, sagori ga skroz.
 
Znači može da istera 8h sota?
952048887b6c97894aea588b91b24b36.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pa ako "visiš" na yt 8 sati, verovatno uspe da navuče...u suprotnom, jok!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Pa valjda za druge stvari može i više? Ako jt može ovoliko onda za čitanje novina ide bar na 10.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ako citas novine 10h dnevno ?? Xd bolje gledaj yt...moze, mislim moze, ja sam na svoj kad je bio na android 9 izvalcio po 6h30-7h kombinovano koriscenje...aali samo na wifi, 4g nee...i bio je dual rezimu, sa single verv 7h ...vise ne
 
Pa onda se neće zvati nout sigurno

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Nadam se da je tako, da u pravu si, ne bi se zvao Note u tom slučaju...
Već postoje neke specifikacije Samsung Galaxy Note 20 na Reddit-u ali nisu potvrđene od strane Samsunga, bar mislim da nisu... Jedva čekam full objavu i pre order a nadam se da će kao i Note 9, biti itekako vredan sledećeg ugovora na 2 godine...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
6 sati SOT bez problema na 4g, 3/4 crtice signal, 40ak% osvetljenje. 1 sim. To ste vi spalili bateriju brzim punjenjem.
Zar to brzo punjenje smeta bateriji?! Još ja ga uglavnom punom preko externog wirelles Samsung punjača, ali putem kabla, uglavnom kada sam na poslu, u ranac na punjač i ćao, on ima 10000mAh. Hm i nmg da se pohvalim sa trajanjem baterije, a sem Triviador i Slagalice koje su na SD kartici (Samsung Evo Plus U3l, kao i sve App koje mogu da se prebace na SD CARD) nešto mi malo traje baterija s'obzirom na broj instaliranih App (oko 80ak bez sistemskih, možda i manje). Sad ću baš da vidim SoT...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ne smeta joj, već je samo uništava :D posle godinu dana 30% manje, posle dve godine ostaje manje od pola kapaciteta. Normalno punjenje jednom dnevno posle 2 godine ubije max 10ak%.
 
Jel ubija i bežično punjenje na duži vremenski period? Bukvalno jednom dnevno (noću) umesto redovnog punjača? Obično wireless, ne brzo
 
Bežično punjenje ima isto svojih problematičnih sfera. Kod bežičnog punjenja punjač koji generiše toplotu, obzirom da je pozicioniran tačno ispod, zbog konvekcijskog kretanja toplote ka gore, gotovo svu tu toplotu prosleđuje telefonu i time ga zagreva dodatno u odnosu na temperaturu na koju se taj telefon zagreva pri standardnom punjenju tim tempom, gde je izolovan uticaj zagrevanja punjača distanciranjem.

To je nepoželjna okolnost obzirom da je povišena temperatura, pogotovo pri punjenju, jedan od glavnih faktora koji doprinose bržem propadanju baterije. Npr. punjač sa ventilatorom bi to eliminisao. Ili punjač koji je na neki način integrisan čvrstom vezom za veću i masivniju površinu sa kojom je saliven ili u koju je ugrađen, koji bi se zbog lakog transfera toplote između čvrstih tela lako oslobađao toplote i u drugim smerovima i ne bi pravio tada veliku razliku po pitanju podizanja temperature baterije unutar telefona.

To je ujedno i način koji najviše pogoduje i preko kog bi moglo biti elegantno rešeno punjenje na javnim mestima ugrađivanjem bežičnih punjača direktno ispod površine stolova i sl. Kafići, restorani, ...

Sad uvek se nešto dobija a nešto gubi. Bežično punjenje i pored poneke mane ima potencijal velike upotrebne vrednosti.
 
Poslednja izmena:
Bežično punjenje ima isto svojih problematičnih sfera. Kod bežičnog punjenja punjač koji generiše toplotu, obzirom da je pozicioniran tačno ispod, zbog konvekcijskog kretanja toplote ka gore, gotovo svu tu toplotu prosleđuje telefonu i time ga zagreva dodatno u odnosu na temperaturu na koju se taj telefon zagreva pri standardnom punjenju tim tempom, gde je izolovan uticaj zagrevanja punjača distanciranjem. To je nepoželjna okolnost obzirom da je povišena temperatura, pogotovo pri punjenju, jedan od glavnih faktora koji doprinose bržem propadanju baterije. Npr. punjač sa ventilatorom bi to eliminisao. Ili kao što bi se moglo desiti kod javnih lokacija, punjač koji je na neki način integrisan čvrstom vezom za površinu na kojoj stoji ili u koju je ugrađen, koji bi se zbog lakog transfera toplote između čvrstih tela lako oslobađao toplote i u drugim smerovima i ne bi pravio tada veliku razliku po pitanju podizanja temperature baterije unutar telefona.
Ne punim ga bežičnim putem jer iako piše fast wireless charging, mnogo brže mi se napuni preko tog malog USB C kabla koji sam dobio uz taj externi punjač. Sada sam gledao SoT, solidan je oko 8h i više u zavisnosti od dana do dana, jer ga uglavnom dopunjavam kada padne na 30-40% ali sada ću baš da vidim sa jednim punjenjem koliko ću imati tačno SoT-a, msm da će biti preko 8h...
Hvala na savetima druže...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
U proteklih nekoliko dana dva puta mi je pukla veza u sred razgovora, ali telefon posle toga nije bio sav svoj. Nije mogla da se prekine veza, stajalo je u notifikacijama da poziv još traje, WhatsApp isto nije mogao da primi poziv itd. Restartom se vratio u normalu. Ne znam da li je zbog telefona, Androida, Telenora ili neke kombinacije svega ovoga, videću ako počne češće da se javlja. Pišem ovo ako neko bude imao sličnih problema, pa da zna da nije jedini.
 
Koji call Recorder biste mi preporučili, 3 sam instalirao i svi su loši (kvalitet zvuka) , na šaomiju sam imao neki sistemski odličan je bio?
 
Nasao sam resenje za call recorder bez roota (ne znam da li je vec bilo :) ). Potrebno je da menjate CSC na neku zemlju u kojoj je dozvoljeno da se snimaju razgovori. Ima vise nacina ali najjednostavniji i najsigurniji je da nabavite SIM karticu iz neke od ovih zemalja:

Kod:
Bangladesh (BNG) Call only
Thailand (CAM/MYM/THL) Call + SPay
Egypt (EGY) Call only
Israel (ILO) Call only
Laos (LAO) Call only
Libya (BTC/LYS) Call only
Nepal (NPL) Call only
Sri Lanka (SLK) Call only
Allergy (TMC/WTL) Call only
Tunisia (TUN) Call only
Vietnam (XXV) Call + SPay

Sa nekim karticama aktivira se i SPay.

Treba samo da se uradi factory reset sa tom karticom i prilikom restarta pitace vas da li hocete da zadrzite stara podesavanja ili nova. Birate nova i CSC je promenjen. Mozete da ubacite posle nasu karticu kada zavrsi sva podesavanja, CSC ce ostati isti.
Nema ni potrebe da se instalira aplikacija za call record jer Samsung ima fabricku koja ce vam se pojaviti u dajleru i radi bez greske.
Sim karticu sam imao neku iz Egipta, a vidim da narucuju Thailand sa ebay.
Mislim da je ovo jedino rešenje koje radi bez greške

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li vise bateriju trosi 4g ili npr wi fi?Ako bih kupio demo note 9 da znam,zbog baterije,kao drugi telefon.
 
Wi fi je stedljiviji za bateriju i to dosta. Pogotovu samsunzi sa Exynos-om jedu bateriju na 4G.
 
Ja od kad smo u izolaciji sam zagasio 4g i baterija dostaaa bolja.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Jos uvek nisam dobio azuriranje na android 10 za note 9 u vip-u, zadnje azuriranje bilo u oktobru. Ima li jos neko slicno iskustvo?
 
Nazad
Vrh Dno