Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Beta 2 je dostupna.

Mozete je preuzeti odavde: LINK

Navigacija za otvaranje "nedavni app" je poboljsana(kolko sam primetio) i ovo da moze displej na 120hz je sakrijeno...verv ima jos necega
 
Note 9 sutra za 70.000 na crnom petku, nisu i dalje normalni ljudi.
 
Kupio nilkin full cover staklo , za sve pare , leži za sad kao bombona .

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Meni se na S9+ odlepilo posle mesec dana :(. Samo je krenulo jedno ćoše i posle toga jedan po jedan deo i na kraju sam ga skinuo celog.
 
Odlepiću i ja ako se odlepi !! Platuo ga 2800 , toliko košta i whitestone !

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Whitestone original je 50 dolara ili evra ako se ne varam.
 
Da znam, naručivao sam ja ali mi je carina raskupusala 2 puta paket i ostavila praznu kutiju a posle su mi refundirali novac.
 
Kakvi gadovi ....
Bilo bi vrh uzeti sa još nekim po pola i rešiti problem.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Zvao sam carinu da ih pitam zašto, rekli su da potencijalno postoji opasnost u paketu od UV lampe koja je morala da se ispita i tečnosti koja je bila u pakovanju (mislivši na lepak):wall::wall::wall::wall::wall::wall:. Sreća pa su UK ljudi bili normalni pa sam im poslao fotke i refundacija je bila extremno brza.
 
Poz narode, ima li ko problem sa mrtvim pixelima\ pixelom u mom slucaju, danas skontah jedan crn na edge panelu u donjem desnom uglu.
Fon je star 4 meseca imam racun, jeli vredno cimanja sa garancijom ili sacekati jos malo za reklamaciju?
Koja je politika Samsunga oko servisa ili zamene telefona?
 
Ako imaš fiskal pravac ProMobi i rešavaš da te ne boli glava.
 
imam fiskal, telefon star 3 meseca.. Jeli mi bolje ici u ProMobi ili direkt samsung?
Sta obicno rade zamenu ekrana ili komplet uredjaj, posto je telefon relativno nov?
 
imam fiskal, telefon star 3 meseca.. Jeli mi bolje ici u ProMobi ili direkt samsung?
Sta obicno rade zamenu ekrana ili komplet uredjaj, posto je telefon relativno nov?

ProMobi. Samsung opet šalje u svoje servise, tako da ako odeš u ProMobi verujem da je kroz 2-3 sata sve gotovo. Zamenu ekrana naravno. Kada sam kupovao S8 u Telenoru, rekli su mi da imam 24 sata da vidim ako nešto ne valja jer tada mogu odmah da menjaju uređaj, a svakako sam imao i garanciju od 24 meseca jer sam na njemu nakon nekog vremena menjao kameru.
 
Da li mozete da mi objasnite zasto bi nosili tel star par meseci u servis i da vam popravljaju kada u prvih 6 meseci mozete dobiti novi uredjaj ?
Uredjaji do 6 meseci se nose u radnju i na reklamnom zapisniku se trazi zamena za nov, nikakva popravka, servisiranje, servis ne sme da pipne da poravlja bez vase saglasnosti. Telefon ce svakako biti poslat u servis da bi se utvrdio kvar ali ne sme da se popravlja bez vase saglasnosti, oni ce obavestiti radnju da postoji kvar i vama radnja dati nov tel.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li mozete da mi objasnite zasto bi nosili tel star par meseci u servis i da vam popravljaju kada u prvih 6 meseci mozete dobiti novi uredjaj ?
Uredjaji do 6 meseci se nose u radnju i na reklamnom zapisniku se trazi zamena za nov, nikakva popravka, servisiranje, servis ne sme da pipne da poravlja bez vase saglasnosti. Telefon ce svakako biti poslat u servis da bi se utvrdio kvar ali ne sme da se popravlja bez vase saglasnosti, oni ce obavestiti radnju da postoji kvar i vama radnja dati nov tel.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Ja za to cujem prvi put da mogu u 5 mesecu i 30. danu da ti daju novi uredjaj. Mozda Apple ili ako aparat ne moze da se popravi pa daju nov ali svaki koji moze da se popravi se ne menja novim.
 
Može da se dobije nov. Samo napomenuti

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Napomenem da umesto recimo baterije koja je otisla hocu novi uredjaj? Kako je uopste nekome isplativo da 50 evra zameni sa 900 evra?
 
Dali je neko imao posla sa samsungom, po pitanju servisa u garanciji?
 
Ja za to cujem prvi put da mogu u 5 mesecu i 30. danu da ti daju novi uredjaj. Mozda Apple ili ako aparat ne moze da se popravi pa daju nov ali svaki koji moze da se popravi se ne menja novim.
U prvih 6 meseci nije bitno da li je tv, mobilni, mikser, fen ......imas pravo da trazis nov uredjaj i da ne zelis popravku, ali to moras da naglasis da ne zelis popravku vec zamenu prilikom predaje uredjaja u radnju gde je kupljen, popravka u prvih 6 meseci je dozvoljena iskljucivo uz tvoju saglasnost.
Nema tu njima kako im se isplati, zakon je tu na tvojoj strani.
ffb7fa74c94aa29292ed1fd541b153e6.jpg



Napomenem da umesto recimo baterije koja je otisla hocu novi uredjaj? Kako je uopste nekome isplativo da 50 evra zameni sa 900 evra?
Ako bateriju mozes sam da zamenis onda ces dobiti novu bateriju a kod uredjaja kod kojih ne mozes da zamenis bateriju sam i ako zvekne u prvih 6 meseci dobijas nov uredjaj, ti jednostavno ne zelis servisiranje uredjaja, a zamena tih baterija zahteva otvaranje uredjaja sto ne sme da s euradi bez tvoje saglasnosti, ako nesto zvekne u prvih 6 meseci onda je izaslo defektno iz proizvodnje.



Dali je neko imao posla sa samsungom, po pitanju servisa u garanciji?

Imao sam vise puta i uvek su bili korektni.
Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sve je @Dakii rekao.
Ako se za 6meseci nesto desi, nebitno sta si od tehnike kupio, imas pravo da trazis nov uredjaj. Ili ako si 2puta popravljao uredjaj, treci put ako ti se opet nesto desi dobijas novi (za ovo su mi rekli, posto sam dva puta nosio tel u pro-mobi).

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
U prvih 6 meseci nije bitno da li je tv, mobilni, mikser, fen ......imas pravo da trazis nov uredjaj i da ne zelis popravku, ali to moras da naglasis da ne zelis popravku vec zamenu prilikom predaje uredjaja u radnju gde je kupljen, popravka u prvih 6 meseci je dozvoljena iskljucivo uz tvoju saglasnost.
Nema tu njima kako im se isplati, zakon je tu na tvojoj strani.
ffb7fa74c94aa29292ed1fd541b153e6.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Onda sam se zeznuo kada sam nosio S8 u Promobi jer sam pitao šta i kako pošto je tada kamera bila učestali problem kada si morao da je protreseš i rekli su mi samo zamena modula kamere. Bio je star 3 meseca. Mada eto sada sam saznao da moram da insistiram. Uvek se nauči nešto novo :). Hvala na info.
 
Sto kazu niko nije rodjen naucen, covek se uci dok je ziv, daj boze da sam jednom video na TV-u prava potrosaca da malo informisu narod. U ovoj zemlji prevaranata moras sam da citas i da se snalazis, NOZP organizacija za zastitu potrosaca i Efektiva takodje organizacija za zastitu potrosaca imaju svoje facebook stranice pa ih zapratite, izbacuju korisne informacije i slobodno ih kontaktirajte ako imate neki problem ili za savet. Ovi prodavci normalno ce da cute i da im je lakse da zamene deo nego da daju nov uredjaj, koriste neinformisanost naroda pa rade sta hoce, sto im vise budemo pokazivali da znamo svoja prava kao potrosaci manje ce nas varati, banda.
Takodje na forumu imate botove velikih radnji koji ce vam servirati price kako vam se ne isplati da ganjate bagru i da vam je bolje da prihvatite ono sto vam prodavac kaze a ne da ostvarite svoja prava. Da sam njih slusao nikad ne bih ostvario svoja prava, nekad lepo, nekad i ne bas tako lepo al za moje pare svasta sam u stanju da uradim.

I jos nesto, ako uredjaj nosite u prvih 6 meseci iskljucivo nosite u radnju gde je kupljen nikako u servis jer se zakon odnosi na trgovce ne na servis, nije vam servis prodao uredjaj vec radnja, posle 6 meseci mozete i u servis odneti direktno da ne biste cekali da radnja posalje u servis pa servis radnji pa radnja vama....

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sve je vec receno, dva puta koristio to za 6m...jednom bezicne slusalice a drugog puta je bio mislim j5-telefon....ove slusalice su mi dali odmah, na licu mesto me covek koji radi pitao da li je starije od 6m i reko je da imam pravo na to, on je naravno samo napisao u reklamacionom listu da trazim nove i nista vise...a za fon sam cekao mislim da je bilo 20-25 dana, posto nisu bili sigurni da imaju na stanju taj model, pa je bilo pitanje ili povracaj novca ili drugi novi telefon....u oba slucaja je uzeto bilo u win win :)
 
Pa ne vidi se .

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
I Android 10 beta 2(ono prethodno kao neki hotfix-stagod) je dostupna..Dolazi sa decembarskim secrty pecom.... jos nesto ispravljeno- u kameri je sada kod pro moda vracen iso 800 i expos time na 10s
 
Verujem da ćw nekog interesovati: sinoć sam poručio UAG Monarch sa njihovog sajta izašlo me nepunih 28 $ .
Verovatno tako ostave do kraja zaliha.

Probao Spigen neo hibrid - ne pasuje , klizi mi fon kroz prste . Nadam se da ga neću skrljati dok monarh ne stigne.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Jel primetio neko kolko brze fp sad radi na ovoj Beta 2? Il mi se cini :D kad je zakljucan ekran bukvalno milisekunda :D dok je pre malo vise od s trebalo
 
Nazad
Vrh Dno