Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Ljudi, u kini sam, slab net u hotelu i neophodan vpn.

Može li neko da mi kaže da li je Note 5, s'obzirom da nije prodavan u evropi, na spisku za za zamenu samsung telefona? Hvala
 
Verovatno misliš na VIP, postoji stavka kod njih Samsung Galaxy Other Note i otkupna cena od 24K rsd...

Ljudi, u kini sam, slab net u hotelu i neophodan vpn.

Može li neko da mi kaže da li je Note 5, s'obzirom da nije prodavan u evropi, na spisku za za zamenu samsung telefona? Hvala



P Smart
 
Jvala na odgovoru. Ako bih navukao na 100k možda bih i uzeo... Do kada mora da se rezervise?

Znaci ako je uredjaj oko 130.000 rsd, manje 24.000 i manje jos nekin popust ako sam dobro razumeo? Kapiram da tih 24000 zavisi od stanja fona.

I mene zanima kalkulaciju ako neko moze da predoči. Hvala

:wave:
 
Poslednja izmena:
Kad se uzme u obzir sta sve ima, koliko je tu state of the art tehnologije spakovano u tako kvalitetno kuciste, nije ni skup.

Dobra je stvar da su cene flagshipa porasle prethodnih godina jer to pokazuje proizvodjacima da postoji potreba za jos boljim telefonima, super kvalitetne izrade, dizajna, nakrcanim najboljim mogucem tehnologijom.
Nekada su flagshipi bili jeftiniji, ali nisu bili na ovom nivou, cak ni u svoje vreme.

Cenu odredjuju potraznja i konkurencija. Potraznja je rekla, napravite koliko god mozete dobre telefone, platicemo. Konkurencija zatim ogranicava cenu i svodi je na troskove plus neka racionalna margina zarade. Nisu oni precenjeni ni malo kad se pogleda koliko kostaju da se razviju i naprave.
 
Dobra je stvar da su cene flagshipa porasle prethodnih godina jer to pokazuje proizvodjacima da postoji potreba za jos boljim telefonima, super kvalitetne izrade, dizajna, nakrcanim najboljim mogucem tehnologijom.
Nekada su flagshipi bili jeftiniji, ali nisu bili na ovom nivou, cak ni u svoje vreme.

Hoćeš reći da jedan HTC HD2 nije bio na "nivou" kada se pojavio? Ili Galaxy S/S2?
Znaš li koliko su koštali ti telefoni?
450-500 USD bez ugovora... Sećam se da sam svoj primerak HD2 kupio u Srbiji regularno od uvoznika preko firme, za oko 550 EUR i znao sam da sam ga preplatio, ali pare su morale da se potroše...

Ko sto rekoh, ne pada mi na pamet da bilo koga ubeđujem koliko šta vredi, samo ne želim da ljudi ovde iznose neistine...


P Smart
 
Nije bio na nivou jer je imao krshinu od LCD ekrana jer je Samsung odlucio sa im uskrati AMOLED ekrane.

Ali nije to poenta, uzmimo za primer S2, recimo da je bio najbolji telefon u tom trenutku i bio je vise nego na nivou tog doba.

Ali ako uporedimo sa S9, ono sto je neki logican rezultat napretka je brzi procesor, bolji ekran, vise memorije... To bi bilo poredjenje 1 na 1 i ocekivali bi manje visu cenu.


Medjutim onda ako gledamo dalje vidimo zasto danas S9 treba i mora da bude daleko skuplji nego S2 u svoje vreme.

Daleko je veci, veci ekran, veci telefon, vise materijala...
Kvalitet izrade je neuporediv, kao i dizajn. Od plastikanera S2 stigli smo do S9 koji je u princiou umetnost vrhunske izrade i dizajna. Da se stavi u jeftini plasticno kuciste, cena bi mu otisla daleko dole. Jos je i vodootporan, S2 bi umro nakon 3 sekunde u vodi, s S9 mozete snimati pod vodom.

Novi delovi, koji se u S2 eri nisu koristili su sada standardni deo telefona, nor senzor otiska, health senzor, visestruke kamere (kamere su em poboljsane em su im podigli broj)...

Pa jos dodamo da samo inflacija pokriva 10-20% skoka cene, vidimo da danasnji telefoni vise nego opravdavaju skoka cene u odnosu na prethodne godine.


I danas imate da uzmete brilijantne telefone za 500-600e, cak i oni nude vise nego nekadasnji flagshipi u svoje vreme. Tako da svakome je od volje da kupuje sta hoce.
 
Poslednja izmena:
Citam i ne verujem sta je Laza napisao, ali sta je tu je.

Ne vredi da ulazis u diskusiju ovde u ovom podforumu, ljudi su ostrasceni i dolazi do eskalacije. U najblazem slucaju do "cenzure" bez posledica. Pricam sve vreme da je fon prakticno "recikliran" s9+ sa blazim spec bump-om i sa poprilicno velikom cenom - ali to se sve gura pod tepih i etiketira kao nesto drugo.

N9 sa S9+ deli isti:

SOC - promenjen samo dizajn hladjenja ali ni u cemu nije adresirana potrosnja (vec dozvolili da radi nasvirano i to su kompenzovali vecom baterijom, jer iskreno iS9+ sa 3500mah treba mnogo vise da izvlaci a ovako je ispod proseka konkurencije)
Ekran je isti tip - ali uvecan za 0,2". I u pitanju je AMOLED iste generacije, ne noviji.
Kamera ostaje ista ali je doradjen algoritam - i to je pitanje koliko ce biti razlike u prakticnom radu sa S9+.
Dobija se S-pen (nekome to znaci, verujem da velika vecina ipak ne koristi). Ok pozdravljam kondezatorsko punjenje i 128gb za base model (btw 40ak evra je "brendirana" microsd kartica od 128gb...)
Dizajn je malo drugaciji i to je ok zbog veceg uredjaja - ali opet to nista revolucionarno i xy puta bolje nije od S9+ i N8 serije. I bez da mislite da flejmujem - drzao sam XZ2P i obican XZ2 - oba ostavljaju utisak bolje izrade i vise "premijum" uredjaja... (p20 pro meni recimo deluje "suplje" na dodir)

I onda se na sva usta hvali kao da je Samsung uradio ne-znam-sta i da zasluzuje sve hvalospeve i cenu koju sa zakinuli (razliku u ceni za S9+). Na osnovu cega zasluzuje tu cenu? Po svemu gore navedenom i recikliranom to zasluzuju?

Kada izadje nova generacija (stedljivija) SOC-ova, AMOLED ekrana i dual/triple kamera koje ce biti vise optimizovane (potencijal vise iskoriscen) - onda mozemo da pricamo. Ovako je cist BS i cashgrab od Samsunga.

Kolega Dark je to lepo objasnio (iako mu je izletelo u afektu i nije mu bilia namera) u srednjem delu svog posta i u stvari na sta se ovo ludilo sa cenama svelo.
 
Poslednja izmena:
uff.. koliko dugo uvek o ceni svakog puta kada neki flagship izadje..[emoji43]
.Zanima me disipacija jer su dodali novi materijal u hlađenje procesora, zbog npr. gejmera. Da li ce smanjiti pad FPS zbog disipacije CPU, ostaje da se vidi.. I bilo bi šteta da ne dodaju bolju lokacijsku opciju za pronalazenje izgubljenog Spena, jer sada imam BT, koji daje šansu da u barem 10ak metara nađeš olovku..

Sent from my SM-T825 TAB S3
 
Poslednja izmena:
^ imas vec jedan primer za tu disipaciju i kako funkcionise - Dave 2d Lee... Nista bolja nije od S9+, niti su temperature nize. Baci pogled i na notebookcheck kada izbaci rezultate.

Mogli su makar reviziju doticnog procesora da odrade ili se pozabave optimizacijom istog - ono o cemu je Anandtech pisao... A ovako samo zalepise 4000mah bateriju za "najzaokruzeniji uredjaj na trzistu"...
 
Poslednja izmena:
Druže pa telefon ranga s2 od pre nekoliko godina, sada košta 50 dolara, a ima i senzor otiska zamisli. Valjda tehnologija napreduje,pa su i komponente samim tim pristupacnije. I moj stari filipa crt ima 3x više delova nego neki oled, pa ne znači da skuplji za izradu.
Kako objasnjavate da cena svemirske tehnologije spakovane u najnoviji flagship tako brzo padne na pola cene, i nije više interesantan.
Cene su naduvane maksimalno dok god ima nekog ko će dati soma jura. Ja, ne.
Jurio sam flagsipe dok su koštali oko 400 kad se pojave (tipa s3, sensation, pa i s6 sam platio 450). Ovo sada gubi svaki smisao.
Uzmeš kineza od 200 jura i srećan.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
^
Pa uzmi kineza ali nas ne spamujte ubedjivanjem da mi ne kupujemo sta mi zelimo za nas kes.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nije bio na nivou jer je imao krshinu od LCD ekrana jer je Samsung odlucio sa im uskrati AMOLED ekrane.

Ali nije to poenta, uzmimo za primer S2, recimo da je bio najbolji telefon u tom trenutku i bio je vise nego na nivou tog doba.

Ali ako uporedimo sa S9, ono sto je neki logican rezultat napretka je brzi procesor, bolji ekran, vise memorije... To bi bilo poredjenje 1 na 1 i ocekivali bi manje visu cenu.


Medjutim onda ako gledamo dalje vidimo zasto danas S9 treba i mora da bude daleko skuplji nego S2 u svoje vreme.

Daleko je veci, veci ekran, veci telefon, vise materijala...
Kvalitet izrade je neuporediv, kao i dizajn. Od plastikanera S2 stigli smo do S9 koji je u princiou umetnost vrhunske izrade i dizajna. Da se stavi u jeftini plasticno kuciste, cena bi mu otisla daleko dole. Jos je i vodootporan, S2 bi umro nakon 3 sekunde u vodi, s S9 mozete snimati pod vodom.

Novi delovi, koji se u S2 eri nisu koristili su sada standardni deo telefona, nor senzor otiska, health senzor, visestruke kamere (kamere su em poboljsane em su im podigli broj)...

Pa jos dodamo da samo inflacija pokriva 10-20% skoka cene, vidimo da danasnji telefoni vise nego opravdavaju skoka cene u odnosu na prethodne godine.


I danas imate da uzmete brilijantne telefone za 500-600e, cak i oni nude vise nego nekadasnji flagshipi u svoje vreme. Tako da svakome je od volje da kupuje sta hoce.
Lazo, izvini, ali ne želim ni da pokušam da odgovorim na ovo, bilo bi samo gubljenje vremena.
^
Pa uzmi kineza ali nas ne spamujte ubedjivanjem da mi ne kupujemo sta mi zelimo za nas kes.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ne spamujemo, govorim u svoje ime, samo reagujem na neistine koje se ovde izgovore...

Slobodno kupite šta želite, ponavljam, verujem da je telefon odličan, imao sam 4 telefona iz Note serije, i pratim temu jer me telefon interesuje, a možda će i biti u mom posedu, ali ne po ovoj ceni...


P Smart
 
Citam i ne verujem sta je Laza napisao, ali sta je tu je.

Ne vredi da ulazis u diskusiju ovde u ovom podforumu, ljudi su ostrasceni i dolazi do eskalacije. U najblazem slucaju do "cenzure" bez posledica. Pricam sve vreme da je fon prakticno "recikliran" s9+ sa blazim spec bump-om i sa poprilicno velikom cenom - ali to se sve gura pod tepih i etiketira kao nesto drugo.

N9 sa S9+ deli isti:

SOC - promenjen samo dizajn hladjenja ali ni u cemu nije adresirana potrosnja (vec dozvolili da radi nasvirano i to su kompenzovali vecom baterijom, jer iskreno iS9+ sa 3500mah treba mnogo vise da izvlaci a ovako je ispod proseka konkurencije)
Ekran je isti tip - ali uvecan za 0,2". I u pitanju je AMOLED iste generacije, ne noviji.
Kamera ostaje ista ali je doradjen algoritam - i to je pitanje koliko ce biti razlike u prakticnom radu sa S9+.
Dobija se S-pen (nekome to znaci, verujem da velika vecina ipak ne koristi). Ok pozdravljam kondezatorsko punjenje i 128gb za base model (btw 40ak evra je "brendirana" microsd kartica od 128gb...)
Dizajn je malo drugaciji i to je ok zbog veceg uredjaja - ali opet to nista revolucionarno i xy puta bolje nije od S9+ i N8 serije. I bez da mislite da flejmujem - drzao sami XZ2P i obican XZ2 - oba ostavljaju utisak bolje izrade i vise "premijum" uredjaja... (p20 pro meni recimo deluje "suplje" na dodir)

I onda se na sva usta hvali kao da je Samsung uradio ne-znam-sta i da zasluzuje sve hvalospeve i cenu koju sa zakinuli (razliku u ceni za S9+) koju su zalepili. Na osnovu cega zasluzuje tu cenu? Po svemu gore navedenom i recikliranom to zasluzuju?

Kada izadje nova generacija (stedljivija) SOC-ova, AMOLED ekrana i dual/triple kamera koje ce biti vise optimizovane (potencijal vise iskoriscen) - onda mozemo da pricamo. Ovako je cist BS i cashgrab od Samsunga.

Kolega Dark je to lepo objasnio (iako mu je izletelo u afektu i nije mu bilia namera) u srednjem delu svog posta i u stvari na sta se ovo ludilo sa cenama svelo.
Pa čekaj druže, nije to sad od N9 tako...posle N4 svaki note je u rangu S serije iz te godine i na svakom se mnogo gubilo, ljudi su toga svesni i kupuju ipak. Ima ih koji zamene/kupe odma (najviše izgube), posle par meseci...ili nikad. Svako je svestan u šta se upušta, koliko dobija/gubi. Fascinantno je da uvek najviše kukaju u pljuju oni koji ovakve telefone nikada ne kupe i nose.

I već par puta sam rekao, šta sve pružaju flagship telefoni i u kom kvalitetu u jednom uređaju, i da su 4000e po meni bi bilo opravdano!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kao sto rekoh i mene fascinira marketing Samsunga i Jabuke kao i pristrasnost prema ovim brendovima.
Kao sto je jedan kolega vec spomenuo - nema to vise veze sa entuzijazmom vec sa kupovinom statusnog simbola....


Uzivaj Proday, nadam se da ces ti, zajedno sa jos par kolega, moci nekad objektivno da pises o nekim uredjajima.
 
Realno ovi top telefoni su aposlutno precenjeni ali to je i očekivano, ko je na vrhu lanca on ostvaruje I extraprofit. Tako je u svakom sektoru..
Ako meizu može da izbaci telefon sa boljim/ili identičnim zvučnicima , vibramotorom u rangu appla , boljim kamera hw i otiskom prsta ispod displeja sa sve s845( + da kupi displej od Samsunnga) za 340e i da zaradi onda priča o precenjenosti top brendova postaje dosta jasnija ..

Opet ponavljam , prosto su oni nekako tu cenu i zaslužili , kao nekada one fensi nokie koje su koštale po 1000 maraka


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
S9+ je bio 117k (64 gb manje i 500 mah manju bat i bez spen), note8 126k, note9 je 123k jeste skupo ali nista drugacije od onoga sto su nas navikli.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kiselo grožđe, uvek bilo. Sada će svi koji su se pronašli da počnu sa pričom "Imam 5 soma evra mesečno, mogu da kupim šta hoću, ali mi Šljaomi Redmi plastikaner sa ispranim bojama i brzinom retardiranog puža sa daunovim sindromom od 167 evra savršeno radi posao, još se i vozim bus plusom na 47 stepeni ispod pazuha brkate babe koja se zaprala poslednji put negde 67-e, jb.g, Aston Martin - nije to to, čekam lamba da mi stigne".
Jeste, niko od nas ne voli lepe gedžete, lepa kola, lepe devojke, lepa odela, lepe stanove...
 
Kiselo grožđe, uvek bilo. Sada će svi koji su se pronašli da počnu sa pričom "Imam 5 soma evra mesečno, mogu da kupim šta hoću, ali mi Šljaomi Redmi plastikaner sa ispranim bojama i brzinom retardiranog puža sa daunovim sindromom od 167 evra savršeno radi posao, još se i vozim bus plusom na 47 stepeni ispod pazuha brkate babe koja se zaprala poslednji put negde 67-e, jb.g, Aston Martin - nije to to, čekam lamba da mi stigne".
Jeste, niko od nas ne voli lepe gedžete, lepa kola, lepe devojke, lepa odela, lepe stanove...

Niko to nije rekao, evo ti prvi, kaži pošteno koji telefon koristiš, da li je S9+/IP8+, i da li planiras da uzmeš N9?
Ako je odgovor da, odustajem, sve si u pravu... Na žalost nemam 5K soma platu, doduše ne vozim se u gradskom jer ne živim u BGu, da živim možda bi se vozio... Nosio Xiaomi MN3 do pre par nedelja, sada na još većoj kršini iz potpisa...

Elem, eno oglasa na KP, već rezervacija krenula za 990, za ove koje svrbi keš...
Nadajmo se da kad krene Mađarska veza, da će i cena popustiti...



P Smart
 
Kao sto rekoh i mene fascinira marketing Samsunga i Jabuke kao i pristrasnost prema ovim brendovima.
Kao sto je jedan kolega vec spomenuo - nema to vise veze sa entuzijazmom vec sa kupovinom statusnog simbola....


Uzivaj Proday, nadam se da ces ti, zajedno sa jos par kolega, moci nekad objektivno da pises o nekim uredjajima.
Hahaa pročitaj par mojih poređenja telefona pa se vrati na ovaj deo sa objektivnosti!! I ne znam sa kojim pravom me prozivaš uopšte u ovom kontekstu? Na kraju krajeva, ja sam ti preporučio s9+, ti si ga kupio, odgovara ti; kažeš lepo hvala i uživaš u životu i telefonu!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa o tome ti pričam. Imam S7 edge, i voleo bih da imam note 9, ali nemam para za njega, niti za lamba :)
Da imam nekoliko desetina hiljada evra mesečno, znaš li kako bi me zanimalo da li note kosta 600 ili 2000 evra - svidja mi se, kupujem, cao zdravo.
Jb.g, sve se vrti oko novca, hteli mi to da priznamo ili ne. Da li je nešto precenjeno, tržište govori. Čim se kupuje, znači da nema problema.
 
Pa o tome ti pričam. Imam S7 edge, i voleo bih da imam note 9, ali nemam para za njega, niti za lamba :)
Da imam nekoliko desetina hiljada evra mesečno, znaš li kako bi me zanimalo da li note kosta 600 ili 2000 evra - svidja mi se, kupujem, cao zdravo.
Jb.g, sve se vrti oko novca, hteli mi to da priznamo ili ne. Da li je nešto precenjeno, tržište govori. Čim se kupuje, znači da nema problema.

A, šta znači "nemam para za njega"?
Što ne prodas S7E uzmeš kreditić na 2 godine i kupiš telefon?
Nećeš, jer tebi nema toliku vrednosti, da ima uzeo bi ga.

Tržište baš i ne kaže mnogo toga lepog za S9/S9+ odnosno prodaja je ispod očekivanja. Jedino jabuci cvetaju ruže, videćemo i dokle...

P Smart
 
Glupo je govoriti o precenjenosti. Jednostavno takvo je tržište i to je to. Ispravnije je po meni govoriti o odnosu uloženo/dobijeno. I po tom pitanju ja mislim da Samsung mnogo više nudi u flagship segmentu nego u midrange ili budget segmentu. Baš kao i Huawei npr.

Druga je stvar što naš standard nama daje drugačiju sliku o ceni jednog Note 9. Čak usudio bih se da kažem da je licemerno i glupo da neko u Srbiji (pa i sa 2 soma evra platom) tvrdi da Note 9 nije skup a da ljudi u SAD ili VB sa višestruko većim standardom i povoljnijim uslovima za nabavku istog tog Note 9 kažu da jeste izuzetno visoka cena (generalno za flagship modele). Kao što je na Balkanu izuzetno velika svota novca 15k za nov auto, u razvijenom svetu gotovo da nema onoga ko kupuje novi auto za te pare.

Da bismo svi voleli da imamo najbolje modele i standard koji bi nam omogućio da o kupovini telefona razmišljamo kao o kupovini radnog stola iz Forma Ideale a ne kao o kupovini automobila maltene, naravno. Note 9 i sl ni nije namenjeno sirotinji niti je sirotinja njihova ciljna grupa. Da Samsung ovde prodaje samo S i Note seriju odavno bi spakovali kofere. Surova istina. Hoće ljudi što voze 10-15god stare Golfove i Astre da furaju telefon kao oni što voze Tesle. Samsung i Apple su najskuplje i najjače firme u svom poslu. Kao što ne kupujemo novi Audi ili BMW, tako ne možemo ni Note ili iP X. Možemo, na kredit, ili keširanjem 3 mesečne plate. Za telefon.
 
Poslednja izmena:
Žalila sam se na Fejsbuk stranici u vezi promo koda i javio mi se neko iz Gigatrona u privatnoj poruci - u pitanju je definitivno greška na sajtu i to što je neko neispravno označio proizvod sa Šok cena. Sada je taj atribut uklonjen, međutim kod i dalje ne radi. Pokušaće sutra da reše problem.
 
Ovo sa dizanjem cena flagshipa izgleda kao bitcoin balon koji ce samo jednom da pukne. Osetice se na prodaji ako vec nije pocelo.
Ovde na benchu je jedna prica i ima par desetina ljudi koji kupuju flagshipe odmah, a realnost je malo drugacija. Oce to da zavara nekad..
Nema opravdanja za ove cene. Nudi dobre stvari svaki flagship ali daaleeeko precenjeno. Najtuznije je kad dodje neki slabiji telefon i bolje radi u nekim stvarima od flagshipa ili dodje nasviran kinez za duplo manje para..

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Pa poenta flagshipa i jeste da se prodaju u relativno malim brojevima.
 
Poenta najboljeg telefona kompanije da se prodaje u malom broju ? Wtf..

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ovo sa dizanjem cena flagshipa izgleda kao bitcoin balon koji ce samo jednom da pukne. Osetice se na prodaji ako vec nije pocelo.
Ovde na benchu je jedna prica i ima par desetina ljudi koji kupuju flagshipe odmah, a realnost je malo drugacija. Oce to da zavara nekad..
Nema opravdanja za ove cene. Nudi dobre stvari svaki flagship ali daaleeeko precenjeno. Najtuznije je kad dodje neki slabiji telefon i bolje radi u nekim stvarima od flagshipa ili dodje nasviran kinez za duplo manje para..

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Jeste,masa sa Bencha i iz Srbije ce u velikom procentu ucestvovati u broju prodatih Samsung flagova....:) Koga zabole za nas i nase trziste....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno