Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

@milanin radi kao Doksa :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
^sigurno si mogao, pogotovu sto si mogao da uporedis duze vreme oba :)
Sacekaj par dana da "nauci" tvoje koriscenje, tako je meni bilo prvih 5, 6 dana...posle druga prica.
Da, to je uvek slucaj prva dva-tri koriscenja sigurno nisu merilo.
Ali ipak je mnogo slabije za 4000mAh bateriju naspram 3000mAh, S7 tako first runs nije radio toliko lose. Nadam se da necu morati da menjam update :(

Po defaultu, stavio sam ALEXNDR ROM, tako da ce update morati rucni, sto meni uopste ne smeta. Sad treba se smoriti opet sa instalacijom microG ako moze na Pie-u.


Any clue za zvucnike? Gledao sam neki klip i vidim da tokom klipa deluje stereo zvuk koji vuce vise ka donjem speakeru, dok kraj klipa (kao neki promo...) ima bas jak zvuk na oba, i prijatniji je.
 
N9 nije dual SIM FUll active??
 
Naravno da nije... Nisi se dobro informisao pre kupovine ili?

N960F
 
Nije deal breaker, ali su 3 notea ili 4 sa n7, pre toga svi bili pa me cudi da n9 nije.

Dobar SoT drugi dan i to sa 2 3g kartice :)
 
Caos,
Da li je Julski update ok? Hvala

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nemam ni ja, vrv zato sto jos i nemam julski updejt :)
 
Nemam ni ja problema,na julskom sam updejtu.

Послато са SM-Note 9 помоћу Тапатока
 
Ne verujem da je vezano s julskom zakrpom, ali od kada je stigla, kamera prilikom zumiranja, odnosno menjanja otvora blende kamere dolazi do vibracije/talasanja prikaza. Traje nekoliko sekundi dok se ne smiri. Nisam siguran da li hardverski ili softverski problem.

Da li se to nekome dešavalo i da li savetujete servis?

U prilogu možete da vidite kako to izgleda
9907eca7da0d546d43dab95ed1dc4414.jpg


Sent from Note9
 
Ne znam sa cime ovo ima veze, ali primetim da mi stream preko ESFE i MX Playera cesto zaglupi (stane) nekoliko sekundi, sto nisam imao na drugim telefonima, barem ne skoro.
EDIT: Nema veze sa julskim update-om, izvinjavam se ako je tako zvucao.
Ima li neki drugi DNS sem onog AdGuard-a? Pola sajtova mi ne radi sa njime, cak i aplikacije izbacuju greske.
 
Poslednja izmena:
@alfaunits

meni je nedavno na android boxu svaki video pauzirao na youtube i kodiju nakon 10 sekundi, ili tu negde....već sam mislio da je vreme da kupujem nov kad nađem negde da problem pravi es file explorer...kako sam ga deinstalirao problem je nestao...postao je očito program za izbegavanje...

i na mom samsungu adguard izgleda pravi probleme...
 
YT mi ne pravi problem, a isti ESFE build imam i na S7D, na kome nema problema. Noviji bildovi su izbaceni i sa store-a, jer je ES GLobal bio onaj poznati muvator sa klikovima.
 
kako god, meni je očito pravio probleme...kodi je recimo imao probleme sa kočenjem kad pustim ripove i neke svoje video fajlove...radio je ok sa stream addonovima...youtube je pauzirao na svakih 10 sekundi...s druge strane, mobdro i slično su radili normalno...ali, ko što rekoh, kad sam deinstalirao es file explorer sve se vratilo u normalu, na nekom forumu sam iskopao da je on problem i bar meni jeste bio...moguće da se ne ponaša isto na različitim android verzijama, ko bi ga znao, uglavnom es je kod mene završio karijeru :)
 
Moguce ovo za verzije... pogotovu sto ja bas namerno sam skinuo iz 2017. verziju kada nije ni bilo Pie-a.
 
Samo da se pohvalim danas kupio N9 a N8 u penziju i na prodaju
:wave:
 
Kupio sam not 9 pre 6 dana , pokupio update i zasad se3 igram , baterija drzi oko 2 dana , sot 7h , zadovoljan sam sa njime , dok ga nisam kupio koristio sam not 8 , a not 10 iduce godine ako bude sve ok :d
 
Ne verujem da je vezano s julskom zakrpom, ali od kada je stigla, kamera prilikom zumiranja, odnosno menjanja otvora blende kamere dolazi do vibracije/talasanja prikaza. Traje nekoliko sekundi dok se ne smiri. Nisam siguran da li hardverski ili softverski problem.

Da li se to nekome dešavalo i da li savetujete servis?

U prilogu možete da vidite kako to izgleda
9907eca7da0d546d43dab95ed1dc4414.jpg


Sent from Note9

I meni se to par puta desilo. Izgleda da je ovaj poslednji update napravio taj problem. Bas su dobro popravili kameru
 
Ne verujem da je vezano s julskom zakrpom, ali od kada je stigla, kamera prilikom zumiranja, odnosno menjanja otvora blende kamere dolazi do vibracije/talasanja prikaza. Traje nekoliko sekundi dok se ne smiri. Nisam siguran da li hardverski ili softverski problem.

Da li se to nekome dešavalo i da li savetujete servis?

U prilogu možete da vidite kako to izgleda
9907eca7da0d546d43dab95ed1dc4414.jpg


Sent from Note9

Nažalost, to nema veze sa julskim update-om ili softverom... Meni se to na Note9 dešavalo početkom godine. Morala je da se uradi zamena kamera modula u servisu. Ako ti je u garanciji, ponesi u servis. Blenda ne uspeva da fokusira ispravno. Ako malo protreseš telefon sočivo se vrati u normalu, što znači da kvar nije softverske prirode. Taj zvuk što čuješ je od vibriranja sočiva koja ne uspevaju da se fiksiraju u pravilnu poziciju.
 
Poslednja izmena:
Nažalost, to nema veze sa julskim update-om ili softverom... Meni se to na Note9 dešavalo početkom godine. Morala je da se uradi zamena kamera modula u servisu. Ako ti je u garanciji, ponesi u servis. Blenda ne uspeva da fokusira ispravno. Ako malo protreseš telefon sočivo se vrati u normalu, što znači da kvar nije softverske prirode. Taj zvuk što čuješ je od vibriranja sočiva koja ne uspevaju da se fiksiraju u pravilnu poziciju.
Kontam da blenda ne uspeva da fokusira i da zato vibrira/zuji. Vidim da se muči. Mućkao (tresao) sam ga pre dva dana i od tada se malo stabilizovalo. Će da ga nosimo na proveru.

Sent from Note9
 
Mozda je i to u pitanju. Videcu ako se nastavi/pogorsa ponecu i ja :) hvala na infu
 
Stigao update 255 mb :)
 
I posle određenog ažuriranja kamera ima isti problem. Dakle, ide na zamenu definitivno.

Sent from Note9
 
Prebacio sam slike na komp i mogu reći da sa kamerom uopštw nisam oduševljen na deveci, štaviše mislim da je daleko bolja bila na mom prethodnom telefonu ajfon 7 plus.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi moze li pomoc. Do pre neki dan mi je sve normalno radilo u Google Maps/Location History i Your Timeline. Ali sada vise ne prati moje kretanje, ne izbacuje kuda se krecem i kad udjem u podesavanja Location History pise da je PAUSED i Location History is not avialable in this country? Sve sam probao ali nista nece...
 
18.3.82 izgleda poslednja?
 
Nazad
Vrh Dno